Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Cukrzyca – jak zapobiegać, jak leczyć

Data publikacji: 2019-11-14 13:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-20 12:46
Cukrzyca – jak zapobiegać, jak leczyć
 

Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w czwartek w szczecińskiej Szkole Podstawowej nr 61 odbyła się akcja "Silniejsi od cukrzycy". Jej celem jest uświadamianie dzieciom już od najmłodszych lat, czym jest cukrzyca i jak ją leczyć.

Uczniowie SP 61 otrzymywali ulotki ze stowarzyszenia diabetyków oraz uczestniczyli w specjalnych zajęciach, podczas których mogli się dowiedzieć wiele na temat tej powszechnej dziś choroby. Osoby dorosłe natomiast: nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice mogli także na miejscu zbadać swój poziom cukru we krwi. Wydarzeniom towarzyszyła wystawa poświęcona walce z cukrzycą  oraz objawom i skutkom różnych typów tej choroby.

- W naszej szkole mamy ucznia klasy drugiej, który choruje na cukrzycę. Dzisiejszą akcję zainicjowała jego wychowawczyni oraz pielęgniarka z naszej szkoły. To bardzo ważne, by uświadamiać uczniom, czym jest ta cukrzyca i propagować wiedzę na ten temat jej leczenia - powiedział Bogdan Chęć, dyrektor SP 61.

Dzień Walki z Cukrzycą obchodzony jest co roku 14 listopada, w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny Fredericka Bantinga. Ustanowiła go Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna w 1991 r., która od kilkunastu lat prowadzi kampanię „Zjednoczeni na Rzecz Cukrzycy”, mającą na celu zwiększenie ogólnej świadomości społeczeństwa na temat cukrzycy. W tej sprawie Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję na rzecz walki z cukrzycą. Uznano za konieczne zwiększenie wysiłków w celu promowania i poprawy ludzkiego zdrowia, a także zapewnienie lepszego dostępu do leczenia i edukacji diabetologicznej. ©℗ 

(el)

Fot. Sylwester SULIGA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ