Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Cudzoziemcy lubią nasze miasta!

Data publikacji: 17 października 2016 r. 09:33
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:18
Cudzoziemcy lubią nasze miasta!
W zestawieniu portalu trivago.pl Świnoujście uplasowało się na czwartej pozycji miast w Polsce, które cudzoziemcy najchętniej odwiedzali w minionym sezonie letnim.  

Aż cztery miejscowości z naszego województwa znalazły się w pierwszej dziesiątce miast odwiedzanych od początku lipca do końca września przez zagranicznych turystów. Ranking przygotowała popularna wyszukiwarka noclegów trivago.pl.

Na dziewiątej pozycji znalazł się Szczecin, który wyprzedził Poznań. Wśród cudzoziemców odwiedzających stolicę województwa najwięcej jest Niemców. Wyżej w rankingu od Szczecina są siódme Międzyzdroje i piąty Kołobrzeg, które znalazły się m.in. przed ósmym Sopotem.

Tuż za podium, na czwartym miejscu, uplasowało się Świnoujście. Nadbałtycki kurort wyprzedziły jedynie Warszawa, Gdańsk i najchętniej odwiedzany przez cudzoziemców Kraków. 


– Nie popadałbym w samozachwyt z powodu tak wysokiego miejsca naszego miasta w rankingu trivago.pl - ocenia Piotr Piwowarczyk, prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej. – Nasze miasto znajduje się tuż przy dawnej granicy, leży na polsko-niemieckiej wyspie, zatem samo położenie zapewnia nam sporą liczbę turystów z Niemiec. Także portal trivago.pl cieszy się wielką popularnością u naszych zachodnich sąsiadów. Myślę natomiast, że mamy wszelkie predyspozycje, żeby być numerem jeden. Oczywiście, nie mamy tylu zabytków co Kraków i nie jesteśmy stolicą kultury jak Gdańsk, ale odpowiednie wykorzystanie walorów przyrodniczych może sprawić, że będziemy kurortem chętniej odwiedzanym przez cudzoziemców niż wspomniane miasta.

Z kolei wśród miejsc w naszym województwie najchętniej odwiedzanych przez polskich turystów dominują nadmorskie kurorty. W zestawieniu portalu trivago.pl na drugim miejscu jest Kołobrzeg, siódme są Międzyzdroje, ósme Mielno, a Świnoujście plasuje się na dziewiątej pozycji. ©℗

Bartosz Turlejski

Fot. Marek Klasa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Międzyzdroje i inne..
2016-10-17 16:04:55
Nasze miasta zmieniły się w ciągu ostatnich 5-7 lat w prawdziwe perełki.Rewal, Mielno ale i Połczyn czy Szczecinek nie zostają w tyle za tymi wyróżnionymi. To był dobry czas dla rozwoju i śmiałych inicjatyw i nikt mi nie wmawia, że "kraj w ruinie!"...
Roberto
2016-10-17 11:47:04
Stolicą kultury jest Wrocław a nie Gdańsk! Nie dziwi że Szczecin wyprzedził Poznań - zaniesbany, brudny, chaotycznie zabudowany, zalany betonem i wiecznie zakorkowany. Bravo nasze nadmorskie kurorty!!
Lubi
2016-10-17 11:47:01
Jak byśmy mieli w odległości paru kilometrów miasta innego kraju, w których wszystko jest cztery razy tańsze, a jakość bardzo dobra, to też byśmy lubili ;)
gosc
2016-10-17 10:21:49
"a narodofce ,ciastki i kuce nie lubiom cudzoziemcuf :

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA