niedziela, 21 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Cuchnąca droga przez miasto

Cuchnąca droga przez miasto

Cuchnąca droga przez miasto
Data publikacji: 2018-08-20 12:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Wywietleń: 2713 344091

Prawie miesiąc temu nasz Czytelnik, pan Adrian (dane znane redakcji), nagrał krótki film pokazujący duży samochód ciężarowy przewożący najprawdopodobniej jakieś odpady. Na jego podstawie trudno było ustalić, co dokładnie przewoził, ale nie to było najważniejsze. Bo niepokój budziła tylko jedna rzecz, a właściwie… ciecz, która wartkim strumykiem wyciekała z przyczepy tego samochodu wprost na ulice Szczecina.

Pan Adrian jechał przez dłuższy czas za tym samochodem. Z jego obserwacji wynikało, że pojazd wjechał do miasta od północnej strony (Skolwin, Police?), a potem m.in. trasą między Odrą i Wałami Chrobrego wjechał na Trasę Zamkową i ul. Gdańską. Cały czas wyciekała z niego wartkim strumykiem właśnie cuchnąca ciecz.

– Takich samochodów na reprezentacyjnych wręcz ulicach Szczecina widziałem więcej, co oznacza, że firma bądź firmy, które wywożą śmieci do utylizacji, najpewniej gdzieś na południe (jeździły m.in. ul. Gdańską), kompletnie lekceważą zasady transportu odpadów, a na dodatek bezkarnie zaśmiecają miasto – mówił nasz Czytelnik.

Okazało się, że pojazdy z wyciekającą z nich cuchnącą cieczą przez kilka dni z rzędu widywali także inni mieszkańcy miasta, w tym znajoma pana Adriana mieszkająca przy Wałach Chrobrego, vis-à-vis pasażerskiego portu, która skarżyła się na wyjątkowo uciążliwy zapach od strony jezdni. Otrzymaliśmy także informacje o mężczyźnie, który został tą cieczą pochlapany…

– Poczyniliśmy już pewne ustalenia, a nasi inspektorzy zajmują się tą sprawą – lakonicznie poinformował nas prawie miesiąc temu Andrzej Miluch, dyrektor WIOŚ w Szczecinie.

Wydawało się, że pozornie prosta sprawa bo przecież na posiadanym przez nas filmie, przekazanym także inspektorom WIOŚ, była rejestracja samochodu, z którego wylewała się cuchnąca substancja – zostanie szybko wyjaśniona, a sprawcy wyjątkowo… śmierdzącego zaśmiecania miasta wskazani i ukarani, ale…nic bardziej błędnego. Inspekcja, zgodnie z procedurami, przekazała sprawę policji, dzięki czemu ustalono właściciela pojazdu widocznego na filmie. Zapyta ktoś: i co dalej? Ano – nic?

Tygodnie biegną, wiadomo skąd wyjeżdżały samochody, które zanieczyszczały ulice miasta. Nietrudno byłoby też ustalić, dlaczego pojazdy były nieszczelne i kto zezwolił mimo to na ich eksploatację, a tu ciągle cisza. Bo procedury (dlatego „zasłoniliśmy” rejestrację na zdjęciu powyżej), brak zainteresowania sprawą ze strony Inspekcji Transportu Drogowego, a także urlopy.

Czytelników, którzy mogą coś więcej na powyższy temat powiedzieć, prosimy o kontakt z WIOŚ w Szczecinie lub z naszą redakcją. Do sprawy, oczywiście, powrócimy.

(mos)

Komentarze

Do do Bartka
Otoz, lokalna policja i lokalne sądy to klika, która wraz z lokalnymi politykami Po-psl czerpie korzyści finansowe oraz bezkarność swoich na czym tracimy wszyscy, wystarczy rozejrzeć się jak bardzo nasz region rządzący od zawsze przez klikę z Po, psl i SLD odstaje nawet już od ściany wschodniej, proszę pojechać do Rzeszowa, Białegostoku czy Lublina i zorientować się w realiach dróg, skrzyżowań czy zwyklego zadbania miasteczek. Oczywiście są u nas wyjątki np. Goleniów, Karlino, ale najczęściej chodzi tylko o to żeby się nachapać, to że politycy ćpaja mnie nie interesuje jeśli dbają jednocześnie o swój region, natomiast jeśli biorą udział albo tylko przymykają oko na karuzele vatowskie, mafię paliwem, aferę melioracyjna, jednocześnie są ulegli wobec kolegów z silniejszych regionów, oddajac im inwestycje, fundusze i siedząc potulnie aby broń boże się nie narazić to znaczy że są zwykłymi zdrajcami i już dawno powinni być rozliczeni. Ale zawsze znajdzie się grupa pożytecznych idiotow, którzy podpaleni hasłami zagrożenia demokracji pójdą bronić nawet największych kanalii, wystarczy że nienawidzą kurdupla...
2018-08-21 11:26:54
do Bartka
Bartek, widać że to ty ćpasz i to nieźle. Marszałkowi Geblewiczowi i posłowi Gawłowskiemu do pięt nie dorastasz, a na obwinianie ich że coś zażywają, może tylko doświadczony ćpun, pewnie ty. Co ma marszałek i PO, do Policji? Przecież to PiS rządzi, a ministrem jest drugi człowiek PiS-u, J.Brudziński.
2018-08-20 23:55:06
Halabardnik
Ja jestem w stanie powiedzieć więcej. Nie znacie paragrafu na to, to możecie sobie krzyczeć. W przypadku niespełniania norm, to firma transportowa może zostać pociągnięta do odpowiedzialności, a taka procedura zajmuje bardzo długo. Jakieś inne pomysły? Mandat za wyciek niezidentyfikowanej cieczy? Mandat za przejazd ciężarówką w miejscu niedozwolonym? Oczywiście, zero pomysłów.
2018-08-20 18:16:02
Bartek
I tak nic nie odkryją i winnego nie złapią, bo pewnie to kolega marszałka G. co razem koke walą, a po koce do agencji na dziewczynki u posła G. Wszyscy z jednynej słusznej porniemieckiej partii po myj.
2018-08-20 17:01:34
Ola
Przyczepić mu GPS i sprawdzić skąd jedzie, bo okaże się, że z niemcuf :)
2018-08-20 14:47:31
być może
Możliwe, że w niektórych instytucjach jest taki smród, że inny im nie przeszkadza. Po co zakrywać rejestrację, przecież on tylko jedzie, nikogo nie zabił?
2018-08-20 13:50:31
111
moze reżymowe media szambo dowoziły...
2018-08-20 13:49:50
@ skandal
:)))))
2018-08-20 13:40:24
proste
Pokażcie numer rejestracyjny pojazdu to zaraz ustali się własciciela
2018-08-20 13:12:46
skandal
Czyli państwa teoretycznego ciąg dalszy - tak było za PO i tak jest dalej za PIS!!
2018-08-20 12:46:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie