Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Co zrobić z odpadami medycznymi?

Data publikacji: 2019-08-20 11:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-20 21:34
Co zrobić z odpadami medycznymi?
Pojemnik na przeterminowane lekarstwa w ekoporcie Fot. Robert Wojciechowski (arch.)  

Już 177 szczecińskich aptek pełni funkcję miniekoportów. Oznacza to, że można do nich przynosić niepotrzebne i przeterminowane leki. Jednakże apteki, podobnie, jak ekoporty, nie przyjmują strzykawek, opatrunków czy pieluch. Co z nimi zrobić?

– Odpady takie, jak strzykawki, pieluchy, paski testowe, podkłady czy opatrunki medyczne, po zabezpieczeniu należy wrzucać do zwykłych przydomowych pojemników na odpady komunalne zmieszane – informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

Apteki również nie przyjmują tego typu odpadów medycznych. Jednak już 177 szczecińskich placówek pełni funkcję miniekoportów. Oznacza to, że można do nich przynosić niepotrzebne i przeterminowane leki.

– W aptekach, które zdecydowały się przystąpić do systemu miniekoportów, ustawione są specjalne pojemniki na przeterminowane leki – wyjaśnia Andrzej Kus. – Można z nich korzystać bezpłatnie. Regularnie, w ramach potrzeby, opróżniane są przez pracowników Zakładu Usług Komunalnych.

Leki można również przynosić do wszystkich szczecińskich punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (ekoportów), które znajdują się przy ulicach: Gdańskiej, Helskiej, Kołbackiej, Leszczynowej, Górnej, Firlika, Arkońskiej i Dworskiej.

(isz)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Na zdjęciu: Pojemnik na przeterminowane lekarstwa w ekoporcie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Użyte strzykawki...
2019-08-20 21:10:39
Użyte strzykawki i igły do zwykłego pojemnika? Chyba to jakieś nieporozumienie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ