Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-5 szczecin
REKLAMA

Co ze Zdunowem i uzdrowiskami?

Data publikacji: 13 października 2016 r. 22:45
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Co ze Zdunowem i uzdrowiskami?
Paweł Mucha Fot. Robert Stachnik  

- Samorządowcy PO i PSL zamiast nadzorować podległe im jednostki, martwią się o stołki dla swoich kolegów. W zarządzie województwa panuje degrengolada - radni PiS w sejmiku zachodniopomorskim kolejny raz nie zostawiają suchej nitki na koalicji, która rządzi regionem.

- Zarząd województwa nie sprawuje należytego nadzoru nad jednostkami, które mu podlegają - to zdanie Paweł Mucha, szef klubu radnych PiS w sejmiku, powtarza od wielu miesięcy. Wypowiedział je również w czwartek (13 października), m.in. w kontekście planu przejęcia szpitala w Zdunowie przez szpital na ul. Arkońskiej w Szczecinie. Dodajmy, że połączenia jednostek chce marszałek Olgierd Geblewicz (PO), a sprzeciwiają się temu pracownicy ze „Zdunowa”.

- Z informacji, które do nas docierają, wynika, że decyzja o przejęciu szpitalu w Zdunowie przez szpital na Arkońskiej została podjęta już w sierpniu, a dopiero w najbliższy poniedziałek na komisji zdrowia ma być przedstawiona analiza kosztów i wyniki audytu w szpitalu w Zdunowie - mówi radny Mucha. I podkreśla: - To znaczy, że post factum dorabia się argumentację.

W poniedziałek może być też gorąco w sejmiku w związku ze spotkaniem komisji rewizyjnej. Paweł Mucha będzie pytać o sytuację w uzdrowiskach w Kołobrzegu i Świnoujściu. Interesują go rzekome plany wyprzedaży części majątku i decyzje personalne („praca dla swoich”).

- Uzdrowisko w Kołobrzegu to ogromny kapitał. Jest to największe uzdrowisko w Polsce, które co roku odwiedza do 1 mln kuracjuszy - mówi polityk PiS.

Tego dnia poznamy też wyniki kontroli komisji rewizyjnej w Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Szczecinie oraz Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Tu również może pojawić się wątek zatrudniania osób z klucza partyjnego. ©℗

(masz)

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Po kontroli ;)
2016-10-14 07:40:57
Jakie mogą być wyniki kontroli w ZARR i KARR, skoro w pierwszej Wiceprezesem jest była posłanka PO, a w drugiej Prezesem pani również nie gardząca PO?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA