sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Co ze Zdunowem i uzdrowiskami?

Co ze Zdunowem i uzdrowiskami?

Co ze Zdunowem i uzdrowiskami?
Data publikacji: 2016-10-13 22:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:11
Wywietleń: 1683 160863

- Samorządowcy PO i PSL zamiast nadzorować podległe im jednostki, martwią się o stołki dla swoich kolegów. W zarządzie województwa panuje degrengolada - radni PiS w sejmiku zachodniopomorskim kolejny raz nie zostawiają suchej nitki na koalicji, która rządzi regionem.

- Zarząd województwa nie sprawuje należytego nadzoru nad jednostkami, które mu podlegają - to zdanie Paweł Mucha, szef klubu radnych PiS w sejmiku, powtarza od wielu miesięcy. Wypowiedział je również w czwartek (13 października), m.in. w kontekście planu przejęcia szpitala w Zdunowie przez szpital na ul. Arkońskiej w Szczecinie. Dodajmy, że połączenia jednostek chce marszałek Olgierd Geblewicz (PO), a sprzeciwiają się temu pracownicy ze „Zdunowa”.

- Z informacji, które do nas docierają, wynika, że decyzja o przejęciu szpitalu w Zdunowie przez szpital na Arkońskiej została podjęta już w sierpniu, a dopiero w najbliższy poniedziałek na komisji zdrowia ma być przedstawiona analiza kosztów i wyniki audytu w szpitalu w Zdunowie - mówi radny Mucha. I podkreśla: - To znaczy, że post factum dorabia się argumentację.

W poniedziałek może być też gorąco w sejmiku w związku ze spotkaniem komisji rewizyjnej. Paweł Mucha będzie pytać o sytuację w uzdrowiskach w Kołobrzegu i Świnoujściu. Interesują go rzekome plany wyprzedaży części majątku i decyzje personalne („praca dla swoich”).

- Uzdrowisko w Kołobrzegu to ogromny kapitał. Jest to największe uzdrowisko w Polsce, które co roku odwiedza do 1 mln kuracjuszy - mówi polityk PiS.

Tego dnia poznamy też wyniki kontroli komisji rewizyjnej w Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Szczecinie oraz Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Tu również może pojawić się wątek zatrudniania osób z klucza partyjnego. ©℗

(masz)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Po kontroli ;)
Jakie mogą być wyniki kontroli w ZARR i KARR, skoro w pierwszej Wiceprezesem jest była posłanka PO, a w drugiej Prezesem pani również nie gardząca PO?
2016-10-14 07:40:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy