środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Co z uchwałą, co z pomnikiem

Co z uchwałą, co z pomnikiem

Co z uchwałą, co z pomnikiem
Data publikacji: 2015-09-24 13:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 1659 23518

Artur Szałabawka, przewodniczący Rady Miasta w Szczecinie z PiS, zadeklarował, że przełożył najbliższą sesję rady z 13 października na 27 października - czyli na termin po wyborach parlamentarnych - na prośbę Klubu Radnych Bezpartyjni. Przekonywał, że ta decyzja nie miała żadnego związku z uchwałą unieważniającą uchwałę o budowie pomnika Lecha Kaczyńskiego, która miałaby być dyskutowana na sesji. Zarzut, że celowo odwleka dyskusję na temat tej uchwały, stawiają Szałabawce przeciwnicy wzniesienia monumentu.

Przewodniczący dostał pismo od Bezpartyjnych w poniedziałek. Władysław Dzikowski, przewodniczący Klubu, poprosił w nim o przełożenie sesji. Argumentował tak: "Jako radni bezpartyjni, kierujemy ten wniosek w trosce o zachowanie merytorycznej debaty nad sprawami miasta, co jak nam się wydaje, może być trudne, podczas toczącej się obecnie kampanii wyborczej do parlamentu. Jak wiadomo, o mandaty poselskie i senatorskie ubiegają się o przedstawiciele partii politycznych, reprezentowanych w Radzie Miasta, a start w wyborach zapowiedzieli też poszczególnych klubów".

- Klub Radnych Bezpartyjni liczy ośmiu członków i trudno zignorować taką prośbę - powiedział Artur Szałabawka.

Zadeklarował, że uchwała przeciwników budowy pomnika będzie tematem sesji 27 października.

Więcej w e-wydaniu i weekendowym wydaniu "Kuriera".

©℗

(as)

 

Komentarze

Trampolina
Przecież widać, kto za tym stoi, bo na mieście jest mnóstwo billboardów nt. pomnika, który stał się trampoliną polityczną. Swoją drogą, miesięczne utrzymanie takiej reklamy kosztuje duże pieniądze.
2015-09-25 06:23:36
babaj
O co ten cały hałas ? Chcą sobie ludzie postawić pomnik za własne pieniądze-to niech sobie postawią. Przecież nikt od tego nie umrze.
2015-09-24 19:49:39
Dryja
Sesja po wyborach. No to już każdy radny będzie wiedział, w którą stronę ma się wychylić.
2015-09-24 18:03:06
Do "najobiektywniejszego moderatora "
Co z moja odpowiedzią do przedmówcy "szakal"?? Ponoć "prawdziwa cnota krytyk się nie boi" Jan Kochanowski... Cenzura jak w PRL , ale cóż się sPOdziewać :))))
2015-09-24 17:31:13
gość
cyt. "Klub Radnych Bezpartyjni liczy ośmiu członków i trudno zignorować taką prośbę - powiedział Artur Szałabawka." - panie szabaławka 8 na 31 - jaki to procent a w ogóle kto tu jest dla kogo - zebrane podpisy - co jeszcze musi nastąpić by zajął się pan oczekiwaniami ludzi a ciekawe jak pan dyrektoruje wojewódzkim OHP - mówią że tylko dla kasy bo chce się żyć i to nieźle
2015-09-24 17:27:00
Do Szakal
Za to ty zbieraj już kasę na POmnik dla Nitrasa , KOpaczowej Renaci Zaręby itp, przecież to oni jakbyś zaPOmniał przywieźli nam inwestora z KATARU , który wszystko POstawił na nogi... Ehhh... Cierpisz na zaniki pamięci , czy miałeś trudne dzieciństwo i lubisz być wykorzystywanym ???
2015-09-24 16:54:46
szakal
jak podjęliście uchwałę o pomniku bez dyskusji to nie patrzyliście że jest czas wyborczy - a teraz tak jak wasz szef Kaczyński - odwracacie kota ogonem . Mam nadzieję że wasz czas jest policzony w Radzie Miasta i dostaniecie potężnego kopa w następnych wyborach.
2015-09-24 13:31:30

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie