środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Co z piciem alkoholu w pobliżu kołobrzeskiego molo? Policja mówi „nie”

Co z piciem alkoholu w pobliżu kołobrzeskiego molo? Policja mówi „nie”

Co z piciem alkoholu w pobliżu kołobrzeskiego molo? Policja mówi „nie”
Data publikacji: 2020-08-12 21:30
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-13 18:06
Wywietleń: 649 469446

Wszystko wskazuje na to, że pomysł wprowadzenia w Kołobrzegu stref wolnych od zakazu picia alkoholu spali na panewce. Komenda Powiatowa Policji negatywnie wypowiedziała się na ten temat.

Przypomnijmy, że chodzi między innymi o szerokie schody wiodące na plażę przy molo spacerowym. Miejsce to, jako wolne od kar za picie alkoholu, widziałby radny niezależny Dariusz Zawadzki. Uważa on, że piwko w przestrzeni publicznej lepiej zalegalizować, niż karać za nie. Tak samo myślą mieszkańcy miasta, którzy wypowiadali się w specjalnie przygotowanej ankiecie. Idea nie jest nowa, bo sięga 2018 roku, ale dopiero teraz miałaby się skrystalizować. Zanim decyzję podejmą radni, urzędnicy postanowili zwrócić się o opinię do policji. Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, jest ona negatywna. Czytamy w niej między innymi, że z przeprowadzonej analizy zdarzeń jasno wynika, iż schody przy molo, a także bulwar przy Sułkowskiego, gdzie także miałby zostać zniesiony zakaz picia wysokoprocentowych trunków, to miejsca, w których często zakłócana jest cisza nocna. Ma to odzwierciedlenie w przyjmowanych przez policję zgłoszeniach.

„Z opisu zgłoszeń wynika, że dotyczą one głównie grupowania się nietrzeźwej młodzieży, głośnych rozmów, krzyków, śpiewów, odtwarzania głośnej muzyki, awantur (…). We wskazanych miejscach odnotowano również przestępstwa, głównie kradzieże, pobicia oraz posiadanie środków odurzających” – podkreślają w przesłanej miastu korespondencji policjanci.

Teraz wszystko w rękach radnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mogą oni wprowadzić wyjątki w kwestii zakazu picia alkoholu w miejscach publicznych. Czy tak się stanie w Kołobrzegu? To się okaże po jednej z najbliższych sesji Rady Miasta. ©℗

(pw)

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

niestety
Polska policja to patologia
2020-08-13 07:16:56
Nie napiję się alkoholu w pobliżu komunisty, nihilisty i pederasty.
.
2020-08-12 23:06:03
Lubię pić alkohol w różnych pobliżach.
ale uważam na towarzystwo.
2020-08-12 22:03:31
Nie znoszę alkoholu w tzw. "plenerze "
Precz z postkomuną. Precz z targowicą rozpychającą się tu łokciami ; primo!!! hakaty, duo - z sowiecką.
2020-08-12 21:40:38

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie