Wtorek 17 maja 2022r. 
REKLAMA

Co z kasami na Arkonce?

Data publikacji: 2017-08-08 11:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:46
Co z kasami na Arkonce?
 

Jest ciepło, więc szczecinianie ruszyli na najlepsze miejskie kąpielisko "Arkonkę". Niestety, nasi czytelnicy skarżą się, że wraz z zainteresowaniem kąpielami, powrócił problem kolejek do kas.

- Czy nie można w końcu uruchomić dodatkowych kas i wydłużyć godzin otwarcia kasy przy parkingu? - pyta nasz czytelnik. - Moje wnuczki wczoraj po godz. 16 stały w kolejce do kasy pół godziny. Czynne były tylko dwie kasy.

Przy wejściu na "Arkonkę" działają trzy kasy w godzinach otwarcia kąpieliska, czyli od godz. 8 do 20, a w weekendy do godz. 21. Dodatkowo od strony płatnego parkingu jest też kasa. Ta jednak jest czynna tylko do godz. 14. Czytelnik "Kuriera" jest zdania, że to stanowczo za krótko.

O możliwość zwiększenia punktów kasowych zapytaliśmy Andrzeja Kusa, rzecznika Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie. - Nie ma na razie takiej możliwości. Przepustowość kas reguluje liczbę osób na kąpielisku. Jeśli liczba korzystających z kąpieliska zbliża się do pięciu tysięcy osób, zamykamy na pewien czas jedną kasę. Robimy to dla bezpieczeństwa, żeby część osób wyszło i zwolniło miejsca dla oczekujących - wyjaśnił Andrzej Kus.

Zapytany odparł, że nie można wydłużyć czasu otwarcia kasy przy parkingu, podobnie jak nie jest możliwe opuszczanie kąpieliska tamtą drogą. - Cały czas musi być monitorowana liczba osób przebywających na kąpielisku, a urządzenia liczące znajdują się przy kasach głównych. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo - dodał rzecznik.

(el)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

re: x i paw
2017-08-09 11:57:28
Na prawdę nie kapujecie, przeczytajcie jeszcze ze sto razy. Kąpielisko ma określoną ilość miejsc i nie można wpuścić wszystkich chętnych na raz. Jak by z powodu zbyt dużej ilości zdarzyło się jakieś nieszczęście, pewnie byli byście pierwszymi do krytyki zabezpieczeń. Walnijcie się w łby.
Paw
2017-08-08 17:01:10
Pekinie!! nie ma takiej możliwości, NIE MA :D nie mamy Pańskiego płaszcza i co Pan nam zrobi..
x
2017-08-08 11:55:46
Jasne, nie można wydłużyć otwarcia kas przy parkingu i nie można opuszczać kąpieliska właśnie tamtą drogą. W Szczecinie za to można wiele innych rzeczy - począwszy od szkoły Maciusia, do pasa ruchu na Jagiellońskiej, czy alei kwiatowej...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA