wtorek, 11 sierpnia 2020.
Strona główna > Serwis > Lato z Kurierem 2017 > Bezpieczni nad wodą?

Bezpieczni nad wodą?

Bezpieczni nad wodą?
Data publikacji: 2017-07-06 15:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:41
Wywietleń: 1185 274068

Latem każdy chciałby się zrelaksować i ochłodzić nad wodą. Zwłaszcza, że w Szczecinie są aż cztery kąpieliska miejskie. Czy jednak nad wszystkimi będziemy mogli czuć się bezpieczni? Malejąca liczba ratowników może skutecznie utrudnić nam beztroski wypoczynek.

W tym roku na wszystkich czterech miejskich kąpieliskach będziemy mogli zobaczyć charakterystyczne pomarańczowe koszulki WOPR. Wynika to z nowej umowy, która została podpisana z miastem.

– Aby wyłonić firmę ratowniczą, miasto ogłasza konkurs na zabezpieczenie akwenów wodnych i kąpielisk. Umowa zawierana jest na 3 lata. Poprzednia wygasła 31 grudnia 2016, a nowa obejmuje lata 2017-2019 – mówi Jacek Kleczaj, prezes zachodniopomorskiego oddziału WOPR.

Arkonka, Głębokie, Dziewoklicz i Dąbie to kąpieliska, którymi administruje miasto i na których zabezpieczanie umowę ma WOPR. Na trzech ostatnich akwenach nad naszym bezpieczeństwem czuwać będzie po sześciu ratowników. Na Arkonce będzie ich aż siedmiu.

– Zgodnie z ustawą powinniśmy mieć po czterech ratowników, więc na każdym kąpielisku jest co najmniej dwóch więcej – podkreśla Jacek Kleczaj.

Mimo że sytuacja na szczecińskich kąpieliskach nie jest tak zła, jak na innych akwenach w Polsce, to jednak nie można uznać, że jest znakomita.

– W ubiegłym roku obsadę kąpielisk mieliśmy skompletowaną już w lutym, w tym batalia o ratowników toczyła się aż do czerwca – tłumaczy prezes WOPR-u.

Trwający od 15 czerwca do końca sierpnia sezon możemy zatem spokojnie spędzić nad szczecińskimi jeziorami i na basenach. Jednak pamiętajmy, że mimo obecności ratowników sami powinniśmy zachowywać się odpowiedzialnie. Ratownik nie może cały czas zajmować się tylko nami, więc musimy zachować szczególną uwagę, zwłaszcza, jeżeli w wodzie bawią się nasze dzieci.

Adrian Kaleta

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie