Środa 07 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Co wisi w powietrzu

Data publikacji: 2017-04-13 07:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:33
Co wisi w powietrzu
 

Do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie właśnie wpłynął wniosek grupy mieszkańców Niebuszewa, wnioskujących o zbadanie jakości powietrza w ich rejonie. „Coraz trudniej się oddycha” – napisali w uzasadnieniu.

Minionej zimy Polska niemal tonęła w smogu. Jeszcze w lutym poziomy szkodliwych substancji w powietrzu przekroczyły dopuszczalne roczne limity w 30 miastach, także w Szczecinie.

– Jesteśmy samotrującym się kominem – przekonywali aktywiści organizacji ekologicznych oraz społecznicy skupieni w Akcji Demokracji. – Głównym winowajcą jest węgiel. Oparcie całej gospodarki na tym brudnym paliwie skutkuje złą jakością powietrza. Kolejne problemy to spalanie śmieci w domach, brak norm węgla oraz złej jakości piece.

Niebagatelny wpływ na jakość powietrza ma również zieleń, szczególnie w miastach. Tej zaś za sprawą tzw. lex Szyszko zaczęło gwałtownie ubywać.

– Tereny zielone są likwidowane pod byle pretekstem. Drzewa, które nam pomagały walczyć z zanieczyszczeniami powietrza, znikają w ekspresowym tempie. Natomiast w Niecce Niebuszewskiej… z oddychaniem w tym rejonie jest coraz gorzej – mówi Wiktoria Jeremicz, strażniczka ochrony przyrody i jedna z sygnatariuszek pisma o zbadanie składu powietrza na Niebuszewie.©℗

Cały artykuł w "Kurierze Szczecińskim", e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 13 kwietnia 2017 r.

Arleta NALEWAJKO

Fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obs
2017-04-13 16:09:11
Za "koszmarnej komuny" po ulicach jezdzily polewaczki i "odkurzacze" sprzatajace/zmywajace ulice - a teraz syf pod parkujacymi samochodami ktorych tnie mozna ruszyc - pod ktorymi nikt nie sprzata. Czy tak trudno zdac sobie sprawe z tego ze cokolwiek wylatuje z kominow, rur wydechowych - ostatecznie laduje na ulicach/chodnikach ktorych nikt (oprocz natury - deszcze) nie sprzata. Wystarczy skojarzyc sobie jakie rzezkie jest powietrze po ulewnych deszczach, burzach - caly ten syf, pyl, kurz jest splukiwany i oddycha sie zupelnie inaczej ale my musimy "frygi", "koncerthausy" i inne pomniki "wladzy" stawiac a ze ludzie choruja od tego syfu ktory jest w powietrzu to kogo obchodzi... Wazniejsze sa nagrody z ktorych nic nie wynika (dla przecietnego mieszkanca Szczecina). Ile w sumie szczecinian bywa w Filharmonii (1000 tygodniowo i to z reguly ci sami bywalcy) a ilu w "przelomach". A co sie robi dla "szarego" mieszkanca Szczecina...stan chodnikow wola o pomste do nieba - chodzac po miescie trzeba wpatrywac sie w ziemie/chodnik - polamane/krzywe plyty chodnikowe/dziury to norma - polecam odcinek miedzy Placem Zwyciestwa a Placem Zgody.
YY
2017-04-13 12:55:48
Jak widać dotarła z Niemiec kolejna transza dotacji na funkcjonowanie organizacji "ekologicznych".
Stara
2017-04-13 12:53:20
Stara technologia do kosza: piece,wegiel,disel .CZEKAMY NA DECYZJE POLITYCZNE !!!Szczecin walczy o czyste powietrze !
Do :))
2017-04-13 11:39:50
To PO PSL zwiększyły normy powietrza aby na papierze było fajnie - to oni nic przez 8 lat nie zrobili z normami piecy i paliw. Po co takie bzdury pisać i najlepiej na nowy rząd zwalić tak jakby smog to od dzisiaj się pojawił. Ludzie myślcie coś
do pseudo ekologów
2017-04-13 11:14:00
Może aktywiści organizacji ekologicznych oraz społecznicy skupieni w Akcji Demokracji zajęli by się chemtrails nad Szczecinem! Wystarczy zobaczyć co dzieje się na niebie nad miastem, kiedy ostatnio widziano błękitne niebo!?
zaraz zaraz
2017-04-13 10:54:58
O od kiedy to w zimie drzewa oczyszczają powietrze? Czym? Gołymi gałązkami?
:))
2017-04-13 10:43:51
Trzeba było myslec w 2015 roku w czasie wyborow i glosowac na normalnych z PO/N/PSL to bysmy takiego probemu nie mieli,sie obudzili z ręką w nocniku,ustawa odnawialnych zrodlach energii zaorana.
wolny
2017-04-13 10:38:32
@wonny demokrata: znów podłączyli internet w Tworkach?
a
2017-04-13 09:41:08
a piękne drzewa się wycina - patrz róg ul. Naruszewicza i Ejsmonda.
donos
2017-04-13 08:06:27
Taa, mieszkańcy Niebuszewa piszą wniosek na samych siebie, bo czarny dym nie kłamie, tak jak smród palonych butelek plastikowych.
wonny demokrata.
2017-04-13 07:58:35
Ogrzewanie zima jest warunkiem do zycia oraz woda i jedzenie.tylko Niemcy chcieli wymordowac Polaków odbierając jedzenie i ogrzewanie w II wojnie . Dzisiaj Niemcy do brudnej roboty wyniszczenia Polaków maja opłacanych folksdojczów i pseudo ekologów.Niech wiec akcja demokracji nie zakazuje a pomaga a dziwne ze sa tacy roszczeniowi.Niemcy znowu nasilaja atak na Polske tworząc chaos i rozrubę.Czemu Akcja Demokracji nie tworzy funduszy na pomoc ubogim na wegiel ,czy gaz.Mieszkanie konsumuje dziennie około 8 kilowatogodzin na ogrzewanie a samochod ekologa zuzywa 60 Kilowatogodzin na godzine i obaj produjkuja CO2 tylko że samochod pseudo ekologa produkuje 60 razy wiecej CO2 niz mieszkanie,oraz samochodow w Szcecinie jest 5 krotnie wiecej niz ogrzewanych mieszkań.Skończyc z kłamstwem.Bez Samochodu mozna zyc bez ogrzewania mieszkania zima nie mozna żyć.Czemu latem ,kiedy nie ogrzewamy mieszkać w ciepły dzien na ruchliwych ulicach nie mozna od smogu oddychac.Na brak czystego powietrza ma wpływ wulkan pod Szczecinem czy spaliny aut i niew łasciwa konstrukcja ulic.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA