niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kolizyjny styczeń na torach

Kolizyjny styczeń na torach

Kolizyjny styczeń na torach
Data publikacji: 2017-01-22 08:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:15
Wywietleń: 423 204473

Od początku roku w Szczecinie doszło już do 9 kolizji z udziałem tramwaju i samochodu. Ostatnia, wyglądająca bardzo niebezpiecznie, miała miejsce w miniony czwartek w godzinach porannych u zbiegu ulic Żołnierskiej i Somosierry.

Według relacji motorniczego, powodem było wymuszenie pierwszeństwa przez dostawcze auto przejeżdżające przez torowisko. Jak informował  dyżurny Centrali Ruchu ZDiTM, kierowca samochodu dostawczego jadąc ul. Żołnierską skręcał w ul. Somosierry. Uderzenie było na tyle silne, że swing się wykoleił, s samochód utknął między słupkami oddzielającymi torowisko od jezdni. Dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.

- Potwierdzono, że 8 tegorocznych zdarzeń z udziałem tramwaju i samochodu miało miejsce z winy kierowców. Brawura, nieuwaga i nieznajomość przepisów - to główne przyczyny tych zdarzeń. Apelujemy zatem do kierowców o szczególną ostrożność. Skutki takich kolizji mogą być tragiczne w skutkach - podkreśla Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM.

(isz)

Więcej w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim" oraz e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z dn. 23.01.2017 r.

Fot. (arch. ZDiTM)

 

 

Kolizyjny styczeń na torach Kolizyjny styczeń na torach

Komentarze

Gargamel
a może czas zacząć UCZYĆ jeździć, a nie uczyć jak zdać egzamin na tzw. prawko? Może czas zrozumieć że niektórzy po prostu nie mają predyspozycji do kierowania pojazdami mechanicznymi i skończyć z rozdawnictwiem dokumentów na prawo i lewo? Egzamin to teraz formalność, tak nie powinno być
2017-01-22 23:54:51
Czas
To nie wina motorniczych ale ze względu na to jak nasi kierowcy jeżdżą powinny tramwaje zwalniać znacznie na przejazdach bo niedługo wszystkie tramwaje nam rozbiją a w szpitalach miejsc zabraknie ... o innym miejscu nie wspominam :(
2017-01-22 21:57:59
ed
Slyszalem że chłopakzwypadku na Kolumba miał male szanse przeżycia. Ponoć usunęli mu slezione po spotkaniu w sobote z tramwajem. Chlopak ponoćdostawca pizzy. Szkoda dzieciaka,ale tramwaj nie wybacza. Może kurier napisalby cos n ten temat. Stres pospiech i nieszczęście gotowe. Strach pomyslecze niektóre pizzerie nwet teraz dowoza pizze skuterami. Tani koszt ludzkiego zycia - za cene pizzy.
2017-01-22 16:05:43
mts
a dlaczego nikt nie podaje ile kolizji uniknęły tramwaje. tego codziennie jest mnogo. odczuć to można w czasie jazdy gdy tramwaj gwałtownie zahamuje. motoryczne wymuszanie pierwszeństwa przez kierowców to standard.
2017-01-22 14:52:27
last
Czas? Jaki czas co ma czas do braku wybiegania o 5 minut do przodu w przypadku kierowców, 10 lat jazdy po Europie i 3 rok jazdy tramwajem po Szczecinie mam już za sobą i z całą pewnością to nie jest spowodowane czasem tylko notorycznym wymuszeniem pierwszeństwa, nie tylko dotyczy to kierowców ale i pieszych, brakiem świadomości i zmuszanie motorniczego do zatrzymania ponad 40 ton bez wspomagania hamowania z krótkich dystansów, jako ciekawostkę tramwaj jadący z prędkością 20 - 30 km/h ma drogę hamowania samochodu poruszającego się z prędkością 75 - 85 km/h, i brawura, nie raz byłem świadkiem w pracy jak samochód przejechał mi pod szybs a kierowca się cieszył jak głupi, ciekawe czy było by mu do śmiech jakby tramwaj wpadł w poślizg i uderzył w tył gdzie siedziało jego małe dziecko, brak wyobraźni wśród kierowców nawet policja ma problem z myśleniem i też wymuszają, więc czas tu nie ma żadnego znaczenia...
2017-01-22 13:13:33
Gracjan
" Skutki takich kolizji mogą być tragiczne w skutkach - podkreśla Hanna Pieczyńska" - skutki kolizji nie mogą być tragiczne, a to ze względu na to, że znaczenia słowa kolizja wyklucza osoby poszkodowane... jeśli jest ktoś poszkodowany wtedy to wypadek prawda? czy się mylę?
2017-01-22 13:08:21
Ostatnia ?
Ostatnia to wczoraj wieczorem na ul. Kolumba ... też poważna dla kierującego Oplem. Może czas zmienić czasy przejazdu tramwaju i nie zmuszać motorniczych do szybkiej jazdy aby premii nie stracili ?
2017-01-22 12:17:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy