Sobota, 23 września 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Co powstanie na boisku przy Mickiewicza?

Data publikacji: 16 listopada 2015 r. 08:20
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
Co powstanie na boisku przy Mickiewicza?
 

Staną kolejne domy? Wybudowana zostanie hala sportowa, korty tenisowe i boisko? A może powstanie skwer z ławeczkami? Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób miasto zagospodaruje teren położony między ul. Mickiewicza i ul. Sienkiewicza na Pogodnie. Jak się dowiedzieliśmy, decyzje zostaną podjęte dopiero wtedy, kiedy sąd ujawni podział nieruchomości, założy nową księgę wieczystą i wykreśli użytkownika wieczystego. A to potrwa.

Przypomnijmy, że szczeciński Sąd Apelacyjny swoim prawomocnym już orzeczeniem (termin złożenia skargi kasacyjnej minął na początku listopada) zakończył trwający jedenaście lat spór o działkę ograniczoną ulicami: Mickiewicza, Waryńskiego, Korfantego i Sienkiewicza. Powołany w tej sprawie biegły z zakresu geodezji podzielił sporną nieruchomość na dwie części - jedną, niezabudowaną i drugą, na której stoi niedokończony dom. Działka z rozpoczętą budową pozostanie w rękach dewelopera. Pozostały teren wraca do miasta. Nadzór nad nim przejął już Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych.

(lw)

Więcej w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: Być może już wkrótce budynek powstający przy ul. Mickiewicza (naprzeciwko gmachu Uniwersytetu Szczecińskiego) zostanie dokończony. Co powstanie wokół niego? Prawdopodobnie obiekty sportowe.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

SKWER
2015-11-18 10:02:47
Najlepszy wariant to ogólno-dostępny teren rekreacyjny, czyli ławki, plac zabaw, może siłownia.
Jak zwykle
2015-11-16 09:22:17
Czyli deweloper się cieszy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA