Niedziela 05 lutego 2023r. 
REKLAMA

Cmentarna zieleń do odkrycia

Data publikacji: 2019-11-08 22:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-09 00:19
Cmentarna zieleń do odkrycia
 

Prowadzi blog i profil na społecznościowym portalu poświęcony drzewom i krzewom Szczecina. Jest też autorem interaktywnej mapy zielonych okazów, która została włączona w system informacji przestrzennej naszego miasta. Natomiast w najbliższy weekend poprowadzi szczecinian na dwa tematyczne spacery po największym polskim „parku, co pochował umarłych" - Cmentarzu Centralnym.

Mowa o Pawle Madejskim, który znów zachęca: „Szukamy ciekawych drzew i krzewów". Tym razem będą to kolejne - druga i trzecia - odsłony zabytkowej zieleni największej szczecińskiej nekropolii.

Sobotnia (9 listopada) - będzie spacerem po środkowej części cmentarza. Stąd spotkanie zainteresowanych udziałem w wydarzenia zaplanowano przy II Bramie (al. Kasztanowa) o godz. 11. Natomiast niedzielna (10 bm.) - ostatnia - wyprawa w poszukiwaniu cennych dendrologicznie okazów będzie koncentrować uwagę na zachodnim rejonie nekropolii. Zatem punktem zbiórki zainteresowanych będzie III Brama (al. Lipowa). Początek - tradycyjnie - godz. 11.

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

XYZ
2019-11-09 00:04:27
Odkryją raczej dzikie wysypiska m.in. powrzucane w krzaki przez firmy kamieniarskie resztki nagrobków, kleje, zaprawy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA