poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ciuchcia na zimowym szlaku - powrót atrakcji

Ciuchcia na zimowym szlaku - powrót atrakcji

Ciuchcia na zimowym szlaku - powrót atrakcji
Data publikacji: 2015-12-16 12:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 2046 59908
To kolejny rekordowy rok dla Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Od chwili triumfalnego powrotu na tory magiczna ciuchcia przewiozła kilkaset tysięcy turystów. I choć w październiku i listopadzie zjechała do Gryfic, będzie ją można zobaczyć raz jeszcze w tym roku. Uwielbiana przez turystów ciuchcia wyjedzie na tory w święta i sylwestra. Począwszy od 26 grudnia aż do 4 stycznia będzie wozić pasażerów po zimowej trasie.

Mijający rok zapamiętają nie tylko pracownicy, ale przede wszystkim turyści, którzy długo musieli czekać na powrót retroskładu. Tabor przez trzy lata był na kuracji odmładzającej. W tym czasie przeszedł gruntowny remont, łącznie ze zmianą szaty z zielonej na brązową. Od chwili, gdy skład powrócił na tory, głód na przejazdy wydaje się wciąż nienasycony. W ostatnich dwóch sezonach ciuchcia przewiozła ponad 300 tysięcy turystów. Doceniono to w Polsce, doceniono i w regionie. Jesienią Nadmorska Kolej Wąskotorowa została nagrodzona statuetką „Gryfickiej Regi”, którą w imieniu spółki odebrał jej dyrektor Janusz Cetera. I choć jesienią nie można jej było zobaczyć na szlaku, miłośnicy mogli podziwiać rewalską kolejkę w reklamie Alior Banku.

– To nie jest nasze ostatnie słowo w tym roku – mówi Maciej Łozdowski. – Zgodnie z zapowiedziami władz spółki magiczna ciuchcia wyruszy w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, a także w Nowy Rok na zimową trasę.

Podczas przejazdów obowiązywać będą świąteczne ceny promocyjne. Bilet tam i z powrotem dla dorosłych kosztować będzie 10 złotych, dla dzieci do 14 lat – 5 zł, zaś maluchy do 4. roku życia podróżować będą tradycyjnie za darmo.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów będzie dostępny na stronie internetowej www.kolej.rewal.pl oraz na wszystkich dworcach kolei wąskotorowej w gminie Rewal.

(mada)

Fot. NKW Rewal

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie