Szczecińskie Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko właśnie obchodzi swoje trzydzieste urodziny. Uroczystość z okazji okrągłego jubileuszu odbyła się w piątek (21 sierpnia) na terenie prowadzonej przez firmę budowy basenu w Szkole Podstawowej nr 51. Podczas spotkania m.in. uhonorowano najbardziej zasłużonych pracowników spółki.
REKLAMA
Prezes zarządu Przedsiębiorstwa Budowlanego Ciroko Wojciech Ciuruś, dziękował im za wkład w rozwój firmy.
- Wszystko zaczęło się trzydzieści lat temu, dokładnie 20 lipca, kiedy to nasz ojciec Kazimierz wraz z dwoma kolegami Janem Konwińskim i Marianem Rowińskim postanowili założyć spółkę, zapewne było wówczas równie gorąco jak dzisiaj - mówił prezes Wojciech Ciuruś. - Nasz ojciec zawsze mawiał, że jak zaświeci się zielone światło, trzeba wziąć rozpęd, bo za chwilę będzie światło czerwone. I tak rozpędził naszą firmę na trzydzieści wspaniałych lat. W pierwszym roku naszej działalności wybudowaliśmy w Niemczech budynek telewizji niemieckiej RTLplus. W kolejnych latach udało się wybudować m.in. oczyszczalnie ścieków w Wolinie czy wszystkie elementy Browaru w Szczecinie. Ponadto m.in. realizowaliśmy budowę szczecińskich TBS-ów oraz dokończyliśmy budowę szpitala w Zdunowie. Tego wszystkiego nie byłoby bez naszej ciężkiej pracy. Wszystkim pracownikom za trud, poświęcenie oraz piękną współpracę bardzo dziękuję.
W uroczystości wziął też udział prezydent Szczecina Piotr Krzystek.
- Wszyscy obserwujemy Szczecin i dostrzegamy jak z każdym rokiem się zmienia, jak powstają nowe obiekty, drogi, parki - wyliczał włodarz stolicy Pomorza Zachodniego. - One powstają właśnie dzięki takim podmiotom jak firma Ciroko, która działa w Szczecinie niemal od początku wolnej Polski. Dzięki jej działalności nasze miasto staje się piękniejsze, a mieszkańcy mają coraz więcej możliwości spełniania swoich aspiracji.
Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko sp. z o.o. rozpoczęło działalność w 1990 roku. Firma do tej pory uczestniczyła w setkach mniejszych i większych inwestycji w Szczecinie, Świnoujściu i wielu innych miejscach w kraju oraz za granicą. Spółka jest jedną z pierwszych rodzinnych firm tej branży w województwie zachodniopomorskim. Oferta obejmuje budownictwo ogólne, komunalne, przemysłowe wykonywane w systemie generalnego wykonawstwa „pod klucz” oraz własne inwestycje deweloperskie - nowe mieszkania, apartamenty i lokale usługowe.
(KK)
Fot. Ryszard PAKIESER
REKLAMA
Komentarze
Pipi
2020-08-22 20:16:14
Włodarz świętuje a miasto zarosło chwastami(nie mylić z kwietnymi łąkami).
Aby odpowiedzieć na komentarz, musisz być zalogowany.
waldy
2020-08-22 19:46:09
Przynajmniej miejsce na taką uroczystość powinno być lepiej dobrane lecz nie na terenie budowy, kto wpadł to taki idiotyczny pomysł?
Aby odpowiedzieć na komentarz, musisz być zalogowany.
@Piotr
2020-08-22 18:45:29
Czytaj ze zrozumieniem, to nie developer to firma budowlana. Taki wykonawca co buduje domy z cegieł i innych materiałów. (-: możesz ją sobie wynająć żeby ci coś wybudowali.
Aby odpowiedzieć na komentarz, musisz być zalogowany.
Marek
2020-08-22 08:41:55
generalnie najgorsza firma budowlana w Szczecinie.
Każdy kto miał z nią doczynienia wie o czym pisze...
skąd ten zachwyt nad tą patologią?!
Aby odpowiedzieć na komentarz, musisz być zalogowany.
l///
2020-08-22 08:20:55
@Piotr-na tle "sukcesów" poprzednika to pikuś.Sam kandyduj ,marnujesz się tutaj z takim IQ.Firma wygrywa przetarg a że nie buduje to czyja wina ? władz miasta? ogarnij sie , zapłacą karę umowną i nowy przetarg, samorząd nie tworzy prawa i ustaw tylko musi działać zgodnie z nimi.
Aby odpowiedzieć na komentarz, musisz być zalogowany.
Piotr
2020-08-21 22:55:30
Pan Krzystek bardzo lubi deweloperów. Jak ktoś śledzi temat, to zobaczy jak uśmiecha się u każdego dewelopera na zdjęciu, na koncercie u mecenasa-dewelopera itd. Jak widać nawet ból kolana nie powstrzymał od wpadnięcia na torcik.
A jak tam kolejny "sukces" - szkoła na Kredowej ? Budujemy już 3 lata a mamy 30% zaawansowania. Zatem jeszcze z 6 i obtrąbimy kolejny sukces Panie Prezydencie. Hura ! Same sukcesy.
Aby odpowiedzieć na komentarz, musisz być zalogowany.
Krzysztof
2020-08-21 22:54:41
sto lat i jeszcze więcej.
Aby odpowiedzieć na komentarz, musisz być zalogowany.
DeltaOne
2020-08-21 22:23:01
100 lat!
Aby odpowiedzieć na komentarz, musisz być zalogowany.
123
2020-08-21 20:58:46
@co to: załóż swoją gazetę /portal i pisz co chcesz
Aby odpowiedzieć na komentarz, musisz być zalogowany.
Co to?
2020-08-21 19:24:08
Tekst reklamowy? Ile firma zapłaciła?
Aby odpowiedzieć na komentarz, musisz być zalogowany.
"__
2020-08-21 19:07:30
A teraz obok swojej siedziby na Gdańskiej/Merkatora mają Sub.way ;-) Ciroko daje radę ,jedna z lepszych firm budowlanych w mieście.
Aby odpowiedzieć na komentarz, musisz być zalogowany.