piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ciężarówek mamy już dość!

Ciężarówek mamy już dość!

Ciężarówek mamy już dość!
Data publikacji: 2018-01-03 20:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:33
Wywietleń: 1769 307982

– Szyby w oknach nam drżą, ściany pękają, naprawdę trudno to wytrzymać. Mamy już dość ciężarówek przejeżdżających pod naszymi oknami! – denerwują się mieszkańcy Kunowa (w gminie Kobylanka). – Nie dość, że droga w naszej wsi jest już dziurawa jak sito, to jeszcze bardziej niszczą ją ciężkie pojazdy. A przecież tuż obok nas jest obwodnica, można nią szybko i spokojnie przejechać na przykład do Kluczewa.

Mieszkańcy Kunowa mają już dość ciągłego hałasu spowodowanego przez przejazd tirów przez ich wieś. A kierowcy ciężarówek wybierają tę trasę, jadąc m.in. do Cukrowni w Kluczewie. Nie jest to niestety bezgłośne ani też bezpieczne dla pieszych.

– Czy na zjeździe w Zieleniewie nie można ustawić znaku nakazującego kierowcom ciężarówek przejazd do Kluczewa obwodnicą? – pytają mieszkańcy Kunowa. – Przecież jest tam doskonała nawierzchnia, swobodnie można rozwinąć znacznie większą prędkość niż na naszej drodze. I nikomu takie częste przejazdy tirów nie będą utrudniać życia.

Wójt Kobylanki Mirosław Przysiwek tłumaczy, że drogi publiczne nie są budowane i utrzymywane w interesie jednostek samorządu terytorialnego albo mieszkańców miejscowości, przez które przebiegają. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 3 stycznia 2018 r.

Tekst i fot. (gra)

Komentarze

mieszkaniec
Czy to jest normalne, jeżeli jest specjalnie wybudowana obwodnica, a TIRY dalej niszczą nasz spokój i rozbijają naszą drogę w Kunowie.Jak można ten problem tak zostawić ? Pękające ściany, zdezelowana od przewożonych ciężarów droga i nasze dzieci, które idąc do szkoły w Kunowie nie czują się bezpieczne i te toksyczne spaliny z tych samochodów aż strach pomyśleć !. A najgorsze jest w tym że Pan Wójt nie widzi problemu.Dlatego trzeba, aby jak najszybciej problemem zajęło się Ministerstwo.Nie chcemy TIRÓW przejeżdżających przez Kunowo i tych spalin trujących! Nie chcemy, aby droga w Kunowie była droga tranzytową, bo taka dzisiaj jest. Czy to dociera do wszystkich ? Bardzo prosimy o pilotowanie tej sprawy przez "Kurier Szczeciński" aż sprawa nie będzie pozytywnie zakończona.
2018-01-09 11:22:07
mieszkaniec
Ile mają te traktory i przyczepy z burakami usypanymi na maxa jadącymi do cukrowni.? Wielu hektary z burakami ma w Kunowie? Policja czy jaka inna kontrola jest pod cukrownią jak na wagę dojeżdzają ??
2018-01-05 22:12:23
Janusz
@Rolnik : zablokuj drogę z kolegami tak jak blokowaliscie Szczecin przez kilka lat co zimę a potem odzyskaj vat za paliwo ,ps. okazało się że przez te wszystkie lata co tak płakaliscie że ziemie sprzedaje się słupom wyszło że tych słupów bylo aż 4 ,szok prawda, no ale o tym się z reżymowych mediow nie dowiesz.
2018-01-04 17:01:30
////\\\\\
@1,94 zł :dobrozmianowym nosaczem sundajskim tzw.somsiadem
2018-01-04 16:59:47
Rolnik
Cargotec sobie za dużo pozwalają ignorują to że jest obwodnica Kunowa.Droga w Kunowie nie jest własnością ani Cargotecu ani Briegstone ani Cukrowni Kluczewo.Niech jeżdzą sobie obwodnicą.
2018-01-04 11:28:34
1,94 zł
Z kalkulatora Viatoll wychodzi koszt przejazdu 1,94 zł. Tyle kosztuje przejazd tira na trasie od zjazdu w Zieleniewie do zjazdu w Kluczewie przez obwodnicę. Jakim trzeba być januszem żeby dla 2zł ciąć przez pola zamiast ekspresówką ¯\_(ツ)_/¯
2018-01-04 09:35:53
;-)
@Kunowiak :ciekawe ilu mieszkanców pali papierosy-tym samym trując innych biernie oraz ilu ma auto w dieslu-pewnie 90% ,a ilu pali smieciami w piecu pewnie tez sporo ,i nagle lament ze kolejne diesle z tirow ich truja ,niezła hipokryzja
2018-01-04 08:50:42
123
Głowne drogi sa płatne-via tool, wiec kierowcy jezdza bokami, takie to juz januszariat
2018-01-04 08:49:38
eh
Tyle, że kierowcy ciężarówek to proste chłopaki - nieważne, że wolniej, za to krócej!
2018-01-04 06:34:27
mieszkaniec
To czyste szaleństwo co dzieje się z drogą w Kunowie. Urzędasy już za poprzedniego wójta planowali zwiększyć natężenie ruchu i spalin włączając boczną drogę( która jest obecnie droga dojazdową do posesji mieszkańców) jako jednokierunkowy pas w Kunowie, tworząc tym samym dodatkowe zagrożenie dla mieszkańców tej drogi i naszych dzieci.Należy dodać że po obu stronach szkoły podstawowej miał odbywać się nasilony ruch kołowy ( obecnie samochody jeżdżą po jednej stronie szkoły podstawowej w ruchu nasilonym).To jest istne szaleństwo, co chce się z Kunowa zrobić.Trzeba stwierdzić jasno, jakie mamy obecnie chore prawo pozwalające urzędnikom na tak bezsensowne i szkodliwe dla mieszkańców działanie.Uważają że można z mieszkańcami robić co się im podoba, narażając ich na hałas,spaliny i niebezpieczeństwo.Tylko pytanie w czyim to interesie? Bo na pewno nie w interesie samych mieszkańców, bo oni sami do końca nie wiedzą co im się serwuje pod ładnymi hasłami odnowienia ich drogi w Kunowie.Jest obwodnica i ona jest przeznaczona do omijania naszej miejscowości.Jak najszybciej należy przekształcić tą drogę z powiatowej w gminną, bo to jest absurd, aby takie bezsensowne działania urzędników dzisiaj i w przyszłości miały miejsce w Kunowie !
2018-01-04 03:50:58
darek
Proszę niech " Kurier Szczeciński" przyjedzie do Kunowa i zobaczy jak zabytkowy mur otaczający Kościół w Kunowie pękł i rozleciał się od przejeżdżających tędy ciężkich TIRÓW !
2018-01-03 23:28:24
mieszkaniec
wielokrotnie przejeżdżam tamtą drogą- i faktycznie jest tragedia. kiedyś były plany żeby połączyć leżące dalej koszewo z wierzbnem- ciekawe dlaczego nie ma tej drogi? może kurier mógłby się tym zainteresować?
2018-01-03 23:21:41
obywatel
KUNOWO PROSI WSZYSTKICH O POMOC !!! NIE CHCEMY PRZEJEŻDŻAJĄCYCH PRZEZ KUNOWO TIRÓW ! CHODZI O NASZE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH DZIECI !!!
2018-01-03 23:19:09
Kunowiak
Mamy już dość spalin i hałasu pochodzącego od TIRÓW.Ratujcie nas, nasze dzieci. Ratujcie Kunowo,bo nawet wójt nie chce nam pomóc i za nami się nie stawia !Jeżeli wójt nie ma pomysłu jak ochronić mieszkańców przed najazdem TIRÓW,to niech ustąpi z urzędu.Bo po co nam taki człowiek ?
2018-01-03 23:16:09
Mieszkaniec Kunowa
KUNOWO WOŁA O POMOC !!! To jest skandal, aby Wójt Gminy Kobylanka ustawiał się przeciw zakazowi wjazdu TIRów jadących do Cukrowni w Kluczewie i do Cargotecu i do Briegstone. To jest skandal, ponieważ budowali obwodnicę dla TIRÓW a robią durni z mieszkańców Kunowa.Jest mi wstyd że głosowałem na tego człowieka zwanego wójtem.Prawdziwy Wójt Gminy dba o mieszkańców i robi wszystko aby to mieszkańcy mieli zagwarantowany spokój.Przecież przez Kunowo przebiega NATURA 2000.Dlaczego dogadują się za plecami mieszkańców.Wystarczy popatrzyć na Stargard a tam ludzie mieszkający przy ulicach stawiają znaki zakazu (droga dla mieszkańców, autobusów, i służb komunalnych).To pytam się tego Pana, który jeszcze jest Wójtem Gminy Kobylanka, dlaczego nie stara się o przejęcie tego odcinka drogi od Zieleniewa Krzyżówki do końca Kunowa na poczet Gminy ?Przecież ta droga powinna być gminna , a nie powiatowa! Okłamują nas że nic się nie da zrobić ?Pytam się:" z jakiego klucza ćwierka Pan ( jeszcze) Wójt" ? Bo ten człowiek nie reprezentuje interesu mieszkańców Kunowa. Apelujemy do "Kuriera Szczecińskiego" aby nie zostawiał mieszkańców Kunowa z tym problemem, bo jeżeli wyremontują tą drogę to ruch TIRÓW jeszcze bardziej wzrośnie.Trzeba koniecznie zainteresować tym problemem Ministerstwo Transportu lub Komisje Europejską. To jest ewenement w skali kraju, aby w miejscowości Kunowo, która jest położona nad Jeziorem Miedwie i obszarem NATURA 2000 i jest specjalnie wybudowana obwodnica dla TIRÓW nikt począwszy od Wójta Gminy Kobylanka, a skończywszy na zarządcy tej drogi, nikt się nie przejmował życiem i problemami mieszkańców Kunowa. Zostaliśmy sami na polu bitwy. A Panu Wójtowi Gminy Kobylanka, który tak chętnie przejmuje drogi gminne od mieszkańców i je remontuje zadaje ponowne pytanie: " Z jakiego klucza Pan ćwierka, bo na pewno nie z Kunowskiego "
2018-01-03 23:10:31
a co ze smrodem i paszowozami do Motańca i Niedźwiedzia??
Chwilowo pochwalamy wójta Kobylanki ,za tworzenie planu zagospodarowania przestrzennego ,aby powstrzymać inwazję KURNIKARZY w tej gminie , czekamy na rozwój sytuacji lub TACZKA DLA WÓJTA W NADCHODZĄCYCH WYBORACH!!
2018-01-03 20:38:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy