czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > A może by wpuścić, po remoncie

A może by wpuścić, po remoncie

A może by wpuścić, po remoncie
Data publikacji: 2017-02-06 23:33
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:16
Wywietleń: 305 211998

W wydaniu „Kuriera" w minioną środę pisaliśmy o parkowaniu samochodów ciężarowych z naczepami na parkingach przeznaczonych wyłącznie dla postoju na nich aut osobowych. Ciągniki siodłowe dewastują nawierzchnie i pobocza na tych placach. Na naszą publikację zareagował Marcin Pawlicki, zastępca prezydenta miasta ds. komunalnych i osobiście zabrał głos w tej sprawie.

Przypomnijmy. Parkingi przeznaczone dla aut osobowych, jakie urządzone zostały wzdłuż południowej pomocniczej jezdni, obok arterii głównej – ul. Struga, regularnie okupują ciężarówki. Dzieje się tak nie od dziś, a skutki tych praktyk są aż nadto widoczne. Zdemolowane zostały już przez ciężkie wozy niemal wszystkie wjazdy i wyjazdy parkingowe, pozajeżdżane są pobocza zieleni, a nawet zlokalizowane tuż przy nich i wyznaczone przejścia dla pieszych.

Marcin Pawlicki, prezydencki zastępca, w odpowiedzi z 2 stycznia br. na interpelację dotyczącą występowania nieprawidłowości w parkowaniu na parkingu przeznaczonym dla pojazdów osobowych w pasie drogowym ul. Struga odparł radnemu Michałowi Wilkockiemu, że – tu cytat – „zarządzający ruchem wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji oraz Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie wypracują działania mające na celu wyeliminowanie przedstawionej przez Pana sytuacji wykorzystywania przedmiotowego parkingu niezgodnie z jego przeznaczeniem”. napisaliśmy, że minął styczeń, a sytuacja – jak na załączonych zdjęciach – bez zmian.

- Odbyło się spotkanie Policji i ZDiTM na którym omawiane były możliwości rozwiązania sytuacji poruszonej w interpelacji radnego Michała Wilkockiego. Oznakowanie drogowe we wskazanym miejscu pokazuje, iż jest to parking wyłącznie dla aut osobowych. Zdecydowaliśmy o dodatkowym oznakowaniu oraz mamy zapewnienia odpowiednich służb, iż będą skuteczniej reagować. Odbyła się również wizja lokalna z przedstawicielami Referatu ds. Organizacji Ruchu oraz Straży Miejskiej. Uszkodzenia zostaną oczywiście usunięte - czytamy w odpowiedzi Marcina Pawlickiego, nadesłanej 1 lutego do naszej redakcji.

Jak jednocześnie tłumaczy prezydencki zastępca, bywa, że termin jednego miesiąca na uzyskanie jakiejkolwiek opinii w konkretnej sprawie nie zawsze jest wystarczającym na załatwienie problemu. 

***

A na marginesie całej tej sprawy. W tym rejonie - po horyzont - jest sporo pobocza z miejscami parkingowymi wzdłuż ul. Struga. Może warto by rozważyć, czy przy liczbie parkujących na co dzień osobówek nie dałoby się na przykład sensownie wydzielić ogólnodostępnej części także dla takich ciężarówek na odpoczynek dla ich kierowców. Należałoby właściwie oznaczyć parking, a przedtem wjazdy doprowadzić do porządku. W części zaś wydzielonej dla TIR-ów nieco je tylko poszerzyć i nie byłoby zajeżdżania poboczy czy dewastacji. Wielkich nakładów nie trzeba. To tylko nasza sugestia.©℗

Tekst i fot.: Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Przez ciężarówki zdemolowane zostały już niemal wszystkie wjazdy i wyjazdy parkingowe.

 

 

 

Komentarze

Madelinem
Zamiast zastanawiać się jak utrudnić prace kierowcą "tirow" proponuje pomyśleć jak im pomóc w pracy. Swoją drogą parkingi o których mowa nie są zanadto obciążone samochodami osobowymi. Osobowki parkują tam przeważnie w ciągu dnia natomiast nocą moglyby służyć właśnie jako postój dla kierowców ponad 3.5t. Owszem należy wzmocnić nawierzchnie aby nośność była większa ale wszystko jest do zrobienia. Dobry plan i rozwiązanie nie jest nie do przeskoczenia.
2017-02-07 12:47:55
cap kościelny
Plac dla autek parafian pobliskiego kościoła - magistraccy -wykroili... Dla zdrożonych szoferów zwożących karmę dla Szczecina- miejsca nie ma... Czy lokując na Prawobrzeżu ogromne megahipermarkety-magistraccy nie pomysleli - że będą potrzebne parkingi dla dostawców towarów? Bezmyślność, to nie choroba, to dziedziczna skolioza umysłowa urzędników.
2017-02-07 10:00:20
"_
przy marketach powinny byc wieksze parkingu dla duzych aut wkoncu kierowca to takze ich klient bo dowozi im zamowiony towar.
2017-02-07 09:32:25
SromotnikBezwstydny
"A na marginesie całej tej sprawy." Oczywiście. To jedyny, logiczny wniosek z całej tej "afery". Gdzie ci ludzie mają parkować swoje pociągi drogowe? Ten ,który przywiózł Szczecinianom piwo z Leżajska i ten z masłem z Łosic czy śmietaną z Grajewa, nie mają prawa odpocząć? Miejsca na Prawobrzeżu jest dość, tylko magistraccy muszą odkleić sempiternie od foteli i nie wyręczać się policją,tylko zacząć faktycznie pracować i myśleć perspektywicznie!!!
2017-02-07 09:30:20
driver
zaopatrzenie sklepów, marketów, stacji benzynowych i wszelkich zakładów przemysłowych, a także - choć może PRZEDE WSZYSTKIM - ruch towarowy do i z portu realizowane jest właśnie poprze TIR-y' Można nazwać TĘPOTĄ władz miasta (rzekomo portowego) dotychczasowy brak parkingów dla TIRów i pojazdów wielkogabarytowych! I to parkingów z zapleczem sanitarnym, by nie srać po krzakach lub bramach! Ludzie! komuna skończyła się 30 lat temu i wraz z nią minął czas dostawczaków typu Nysa czy Syrenka bosto!
2017-02-07 09:14:44
Kierowca
Macie problem z ciezarowkami nie robcie zakupow i kupujcie paliwa i ciezarowki juz nikomu nie beda przeszkadzac
2017-02-07 08:46:57
JaKto
Lotnisko-TiRowisko z i ze Stadionem Pogoni w jednym rozwiąże wszelkie problema miasta w tym temacie. Ps.A dla kierowców Lotniskowe Kino Samochodowe ze Sztuką Kochania ulży ich udręce męce
2017-02-07 06:13:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy