Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Ciepłe dary

Data publikacji: 04 grudnia 2015 r. 16:27
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Ciepłe dary
 

Urządzasz jesienne czy przedświąteczne porządki w domu? Czas robienia miejsca w szafie dla ciepłej zimowej odzieży powinien być też sygnałem do pomagania innym: także zwierzętom w schronisku.

Wolontariusze na co dzień pomagający zwierzętom zachęcają: „Jeśli nie możecie zabrać pod swój dach psa lub kota ze schroniska, to pomóż w inny sposób: zrób w domu porządki!"

- Bardzo potrzebne są ręczniki, koce, poszewki i prześcieradła do wyścielania klatek dla kociaków i szczeniąt. Także kołdry i poduszki, ale bez wkładu z pierza, do bud dla dorosłych psów w boksach. Przydają się także bluzy z polaru do kocich budek. W schronisku każdego dnia są zużywane tego duże ilości - mówią. - Dlatego... nie pozwólcie bezdomnym psom i kotom marznąć! Bo one mają inaczej: kraty, beton, zimno, przeciąg i brak tego, co najważniejsze... Dlatego na ciepłe dary od serca czekamy wraz z nimi w schronisku.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - al. Wolska Polskiego 247 (tel. 91 487 02 81): czynne we wszystkie dni tygodnia od godz. 8.30 do g. 15.45.

- Naszym podopiecznym aktualnie przydadzą się również pasty odżywcze: Nutri plus gel, Calo-pet, Vita-pet, Reconvalescent Cot, Malt Pasta, GimCat Multivitamina lub Beaphar Multi Vitamin - dla kota. Poza tym specjalistyczna sucha karma, mokra karma dla szczeniąt i kociąt, lignina, podkłady higieniczne, smycze, obroże, szelki dla psów i kotów, ubranka dla kotek i suczek po zabiegach sterylizacji lub operacji, kubraczki dla psów na zimę, posłania - informują pracownicy schroniska.

Lista potrzeb jest długa. Dostarczanie podarunków - niech więc będzie przemyślane. Najlepiej wcześniej zadzwonić do schroniska, gdy mamy wątpliwość, czy nasz dar serca dla schroniskowych zwierząt rzeczywiście będzie przydatny. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA