niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ciepła woda w kranach może być zielona

Ciepła woda w kranach może być zielona

Ciepła woda w kranach może być zielona
Data publikacji: 2020-09-17 06:51
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-17 18:13
Wywietleń: 1275 475268

Szczecińska Energetyka Cieplna przypomina, że od początku września prowadzi akcję barwienia wody w sieci ciepłowniczej na zielono. Pozwala to na lokalizację trudnych do wykrycia miejsc przecieków w sieci ciepłowniczej.

Do barwienia wody wykorzystywana jest Fluoresceina RM 200%, środek powszechnie stosowany w ciepłownictwie do detekcji wycieków, ale także w diagnostyce medycznej. Na zastosowanie tego barwnika SEC otrzymał zgodę Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie. Widocznym efektem ewentualnych nieszczelności infrastruktury ciepłowniczej może być jasnozielony kolor wody w instalacji ciepłej wody użytkowej, w mieszkaniach lub lokalach użytkowych.

- Zapewniamy, że środek barwiący, w stosowanych przez SEC stężeniach jest bezpieczny dla środowiska naturalnego oraz dla ludzi i zwierząt, i nie wpłynie negatywnie na pracę urządzeń wodociągowych - informuje Danuta Misztal z SEC. - Nie zaleca się jednak takiej wody wykorzystywać do celów spożywczych, a w przypadku stwierdzenia zabarwienia wody wodociągowej prosimy o natychmiastowy kontakt z SEC pod numerem telefonu 993 lub z Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu: 91 450 99 99. Za utrudnienia związane z barwieniem wody uprzejmie przepraszamy.

(k)

Fot. Marek Klasa

Komentarze

Art
Już się przestraszyłem,ze jakims cudem,czajkowe bogactwo dotarło do naszych rur🤣.
2020-09-17 18:10:15
Przez jaki okres to będzie stosowane ?
.
2020-09-17 09:59:30
Smoczyca
Wczoraj od strony Odry(portu) w stronę Szczecina (lewej jego części)unosił się taki smog ( było widać naocznie niebieską mgłę), że ciężko było oddychać. Po prostu przypłynął statek z paliwem i z jego komina non stop wylatywały spaliny a jak wiadomo statki używają mazutu a ten widocznie był kiepskiej jakości. Nikt pewnie nie poniesie za to konsekwencji. Tyle mówi się o czystości powietrza, kto to kontroluje, co na to włodarze miasta?
2020-09-17 08:41:27

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie