sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ciało na (widoku) publicznym

Ciało na (widoku) publicznym

Ciało na (widoku) publicznym
Data publikacji: 2016-01-14 08:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 2189 97266

To nie jest obraz, jakiego można się spodziewać idąc na przystanek. W jakimkolwiek innym miejscu widok zwierzęcych zwłok nie jest tym, na co jest się przygotowanym. Dlatego tak ważne, by miejskie służby tak drastycznych scen szczecinianom oszczędziły. Bo nie zawsze, przynajmniej jak alarmuje nasz Czytelnik, im się to udaje.


Pan Eugeniusz miał wyjątkowego pecha. W okresie niespełna miesiąca, na prawobrzeżu, dwukrotnie - tuż przed świętami i po Nowym Roku - natknął się na ciała martwych kotów.
- W pierwszym przypadku, 18 grudnia, martwe ciało leżało przy wiacie autobusowej, na ul. Gryfińskiej, opodal posesji nr 47. Niezwłocznie zawiadomiłem straż miejską. Jednak widok był na tyle przykry, a miejsce uczęszczane, że przesunąłem zwłoki o kilka metrów za wiatę. Gdyby ktoś przyjechał je sprzątnąć, na pewno by zobaczył. Ponieważ zbliżały się święta, a kot nie został zabrany, 23 grudnia przełożyłem go o 2 metry dalej. Tym razem w wysoką trawę - opowiada pan Eugeniusz. - Dopiero po kolejnej interwencji u dyżurnego technicznego miasta ciało zostało zabrane. Ale teraz mam sytuację podobną przy ul. Zofii Nałkowskiej, na os. Majowym. Leżącego od 6 stycznia martwego kota ukryłem w krzakach, by przechodniom, szczególnie dzieciom, oszczędzić makabrycznego obrazu. Gdy powtórnie zadzwoniłem do straży miejskiej, prosząc o interwencję, to od dyżurnego usłyszałem, że ciała nie zabiorą, o ile nie leży na lub przy ulicy. To chore! Ma przez kilka dni leżeć, straszyć i wywoływać traumatyczne wspomnienia u dzieci?! Bo zakopać ani wrzucić do śmietnika zwierzęcych zwłok przecież nie wolno...
Kto ma uprzątać martwe zwierzęta z widoku publicznego? ©℗

Więcej w „Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

Ciało na (widoku) publicznym Ciało na (widoku) publicznym Ciało na (widoku) publicznym

Komentarze

1
Kolejny przykład zbędności straży miejskiej. Jak zawsze wytłumaczą się że komuś tam to zlecili ale.... zawiodła komunikacja... jak w przypadku psa z Nehringa. I znowu ich rzecznik będzie się pocić i jąkać w Czasie Reakcji :D
2016-01-14 12:55:00
tiaaa
Cialo zanurzone w cialo powstalo jedno cialo
2016-01-14 08:46:12
kot
do WE nie gorączkuj się. Może być truchło..? A tak w ogóle, to artykuł dotyczy znowu działalności tzw. służb oraz ludzkiej wrażliwości.
2016-01-14 08:42:47
Polityka miasta
Właśnie, jak to jest? W święto, weekend lub inny dzień wolny od pracy ktoś idzie na spacer, np. późnym wieczorem, i natyka się na martwe zwierzę. Gdzie ma zadzwonić, aby w przeciągu 30 minut doczekać się uprzątnięcia?
2016-01-14 08:17:56
WE
Ciało??????? Jakie CIAŁO???????????? Porąbało was?????????????????????????????????
2016-01-14 07:37:10

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie