Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
1 szczecin
REKLAMA

Ciągle pada w Szczecinie i kolejne utrudnienia (akt. 1)

Data publikacji: 30 czerwca 2017 r. 12:17
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:44
Ciągle pada w Szczecinie i kolejne utrudnienia
 

Ruch na ul. Pomorskiej został już przywrócony, autobusy linii 54, 72 i 79 kursują według rozkładów - poinformował ok. godz. 15 Szymon Wasilewski z ZDiTM.

* * *

Wcześniejsza informacja:

W Szczecinie nie przestaje padać od czwartkowego popołudnia. I ma nadal padać. Po nawałnicy czwartkowej z burzami i przygodach na drogach, które zamieniły się w jeziora, bo kanalizacja nie była w stanie odbierać na bieżąco nadmiaru wody, a ze studzienek wybijało klapy, sytuacja została czasowo opanowana. Niestety, nie wszędzie. ZDiTM znów informuje o kolejnych utrudnieniach w komunikacji miejskiej na prawobrzeżu.

- W związku z dużymi zastoinami wody na ulicy Pomorskiej w rejonie Ronda Łupaszki, autobusy linii 54 kursują tylko do pętli Kijewo, tym samym nie realizują kursów do Zakładów Mięsnych, a autobusy linii 72 kursują tylko do placu Słowiańskiego, omijając przystanki Letnia i Pomorska. Linia 79 realizująca kursy w kierunku Jezierzyc, kursuje ul. Struga, z pominięciem przystanku Botaniczna i Struga nż. - informuje Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy ZDiTM. - Jednocześnie informuję, iż ulica Pomorska na odcinku od Zakładów Mięsnych do Ronda Łupaszki jest również nieprzejezdna dla samochodów.

Taka aura, jak teraz, obnaża po raz kolejny słabość czyli bylejakość komunalnej infrastruktury. Wystarczy spojrzeć na takie miejsca, jak węzeł drogowy i komunikacji miejskiej u zbiegu ul. Wyszyńskiego - Nabrzeże Wieleckie - Most Długi czy zakończone i wciąż na gwarancji inwestycje, jak przebudowa wraz z torowiskiem pętla Basen Górniczy. Co obrazują poniższe zdjęcia z piątkowego przedpołudnia. I nic w tym zakresie - co widać - się nie zmienia.

Do normy na krótko przed południem wróciła  sytuacja na ul. Struga przy skrzyżowaniu z ul. Pomorską, gdzie dziś od rana przez 4 godziny strażacy i pracownicy pogotowia wodociągowego ZWIK usuwali wodę z jezdni. Autobusy w tym miejscu jeżdżą już według rozkładu, tzn. linia 79, która od godz. 6 była kierowana trasą linii 73. Teraz jeździ już według swojego rozkładu.

- Nadal szczególną ostrożność powinni zachować tam z kolei kierowcy samochodów osobowych - uprzedza Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy ZDiTM. - W związku z opadami, służby ZDiTM ciągle monitorują sytuację na drogach. W tej chwili większych utrudnień na trasach kursowania autobusów i tramwajów. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

polonista
2017-06-30 12:51:21
Od "Zakalców Mięsnych"??? A gdzie to jest???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA