środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin pod wodą

Szczecin pod wodą [FILM] (akt. 1)

Szczecin pod wodą
Data publikacji: 2017-06-29 17:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:24
Wywietleń: 904 272910

Ściana wody nad miastem. Ulice niemal bez pieszych. Komunikacja publiczna zatrzymana na ulicach, na których wybiły studzienki kanalizacyjne. Zablokowany przejazd pod wiaduktem nad ul. Dąbrowskiego. Natomiast na jezdniach samochody, których kierowcy - stojąc w korkach - przekazują sobie hasło: Płyń lub giń! Takie były realia Szczecina w czwartek (29 bm.) od godz. 15, gdy nad miasto dotarła gwałtowna nawałnica: deszcz, grad, porywisty wiatr i burza z piorunami.

Komunikację miejską zatrzymały wybijające studzienki kanalizacji deszczowej m.in. na ul. Kruczej i Białowieskiej, na Szczawiowej, Wilczej i w al. Bohaterów Warszawy. Nieprzejezdną pułapką jest wiadukt nad ul. Dąbrowskiego, bo stoi pod nim nie kałuża tylko istne bajoro wody. Podobnie, jak pod wiaduktem przy zjeździe na Wyspę Pucką (ul. Gdańska w ul. Kępa Parnicka), wiaduktem kolejowym przy Dworcu Głównym PKP, jak i kolejnym - nad ul. 26 Kwietnia, przy Turzynie.

Deszcz zalewa również garaże w domach, m.in. przy ul. Cisowej i Jesionowej. Natomiast kierowcy stoją w korkach, wywołanych ostrożniejszą - czyli wolniejszą niż zwykle - jazdą w ulewnym deszczu, a też przez trudno przejezdne kałuże, jakie utworzyły się np. od Płoni w stronę Kijewa, na odcinku od Europejskiej do Ku Słońcu, fragmencie ul. Batalionów Chłopskich - od Zdrojów w kierunku Podjuch, czy też na ul. Mieszka I w stronę Gumieniec. Pod wodą jest skrzyżowanie ul. Krakowskiej z Braniborską. Z uwagi na wybijające studzienki stoi też „Sczanieckiej" - w obu kierunkach, ul. Derdowskiego.

- Mnóstwo sygnałów - powtarzają dyżurni zarówno Państwowej Straży Pożarnej, jak również Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

- Płyń lub giń! - przekazują kierowcy, drogą elektroniczną alarmując i ostrzegając przed korkami wywołanymi przez nawałnicę, ulicami niczym rzeki płynącymi wodą.

Na szczęście, nikt nie ucierpiał od uderzenia pioruna. Były tylko dwa sygnały o drzewach powalonych przez nawałnicę. Jedno zatrzymało ruch przez ul. Langiewicza, a drugie - ul. Komuny Paryskiej, dwa pasy w kierunku centrum. ©℗

(an)

Film: kel i PaS

***

Wcześniejsza informacja

Ściana wody nad miastem. Ulice bez pieszych. Komunikacja publiczna zatrzymana na ulicach, na których wybiły studzienki kanalizacyjne. Zablokowany przejazd pod wiaduktem nad ul. Dąbrowskiego. Natomiast na jezdniach samochody, których kierowcy - stojąc w korkach - przekazują sobie hasło: Płyń lub giń! Takie są realia Szczecina od godz. 15, gdy nad miasto dotarła burza: deszcz, grad, porywisty wiatr i pioruny.

(an)

Poniżej zdjęcia ze szczecińskich ulic, m.in. z ul. Europejskiej na Gumieńcach i z ul. Grabowej w Podjuchach, jakie w ostatnich godzinach zamieścili internauci z grupy facebookowej "Suszą! Szczecin".

Szczecin pod wodą Szczecin pod wodą Szczecin pod wodą Szczecin pod wodą Szczecin pod wodą

Komentarze

kowalskij
od czasu jak prace w Wodociagach i Kanalizacji oprocz bycia radnym wywalczyl sobie taki jeden łysy,pociotek resortowych dzieci tych solidarnosciowych na wodociagi i kanalizacje w Szczecinie spadly wszystkie mozliwe kataklizmy.Kiedy Krzystek zaklepał mu etat 25 tys zl za pobyt w radzie nadzorczej wodociagów to w firmie strach pojawił sie nawet u szambelanow którzy płucza rury kanalizacji z piasku.Jeszcze niedawno ten szkodnik społeczny chodził jak komiwojazer po prywatnych mieszkaniach z ulotkami zeby wybrac go radnym,nawet do PIS-u sie zapisał.Nadzieja w czeczencach ktorzy gdy przejma wladze w szczecinie dadza na ewakuacje miejskiej rady 5 minut.To wystarczy zeby zapanował ład i porzadek na nastepne 40 lat.
2017-07-27 08:30:46
re cap kościelny - palnij się młotkiem w łeb - może zaczniesz myśleć
a nie uczyli cie w szkole, że w życiu trzeba przewidywać. To, że w Ciecinei pad to nie żadna nowość. Jakość nawierzchni drogowych i chodników widać na każdym zdjęciu - fale Dunaju. Kanaliza - jak zawsze o krok za naturą. Bo po co przewidywać, że do kanalizacji deszczowych z biegiem lat wpina się więcej instalacji deszczowych. No nie trzeba być Einsteinem, by takie coś przewidzieć - Jak na rondzie Łupaszki - no cud że kanalizacja nie odbiera wody, jak jest już na maxa wypełniona dotychczasowymi podłączeniami, no ale odbiór był, sukces odtrąbiony - kolejny Popis symbiozy ZWIKu z ZDITM oraz UM. A wszsytko przyklepane biernością tępego narodu, które jest tak bierne, że aż dziw bierze, że ten naród potrafił wygrać z krzyżakami, czy pokonać Turków pod Wiedniem. Jesteśmy cieniem samych siebie, że akceptujemy takie coroczne niespodziewane a do przewidzenia sytuacje. Na zdjęciach do artkułu http://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/ciagle-pada-w-szczecinie-i-kolejne-utrudnienia/ widać jak na dłoni w jakim miescie żyjemy. To sen wariata - na ale będą wkrótce igrzyska dla motłochu The Tall Ship Races final - niech włodarze się modlą by nie padało, bo będzie wstyd na całą Polskę. Tu nawet malowanie trawy nie pomoże. No to co 10 raz zmieńmy nawierzchnię np na Jagielońskiej?? Tak samo trwałe to będą naprawy jak 3 wymiarowe przystanki - a właśnie jak tam ta sprawa?? Ktoś za to beknął?? Czy może raczej na 99% jakiś prezio wyłapał premię?? Komuna nigdy nie upadła.
2017-06-30 13:47:53
cap kościelny
Ludu katolicki! A to w szkołach parafialnych nie uczyli, że "co wyparowało- musi spaść!" Czyżby tylko naukę klepania "zdrowasiek" -pobieraliście???
2017-06-30 13:00:58
re: cap kościelny
Znowu się gadzie pojawiłeś, zgiń przepadnij maro nieczysta. Napisz coś o lotach w kosmos i dewiacjach w Kościele.
2017-06-30 11:28:48
do capa kościelnego
Masz rację - to wina wyborców i ich głupich decyzji. Miałbyć Floating Garden i jak widać przed 2050 się to udało. Popatrz jak budują nasi włodarze, a jak 100 temu budowali Niemcy. Za Krzystka ul. Wojska Polskiego byłoby 1 pasmówką z 2 pasem dla rowerów - jak widać pogody nie oszukasz, więc rowery stoją, pasów dla aut nie ma. Zamiast na modernizacje ulic/kanaliz przebudowa Jagielońskiej by jeszcze bardziej zakorkować miasto. Pojedź do Podjuch to zobaczysz co ulewe spływające drogami tony piachu. Wczoraj tracycyjnie na Krzemiennej płynęła rzeka, no ale jak miasto nad rzeką to i rzeka musi być w mieście :-) To nie wina włodarzy - oni wolą dawać sobie nagrody za cudowne zarządzanie, a co roku to samo - to śnieg ich zaskoczy, to deszcze jakieś niespodziewanie wielkie - takie jak co roku, ale zawsze jest pianie a rekordowe. Rekordowy to jest poziom zdebilowacenia ludzi, że dają sobie wciskać bajki. Współczuję pieszym, bo jak zwykle biednemu wiatr w oczy - tym razem deszcz. A wystarczyłoby porządnie robić odprowadzenia wody, a tak w Podjuchach po wymianie rur deszczowych z 200mm na 300 mm sytuacja z odprowadzaniem wody się pogorszyła. No ale cóż, przecież jak zawsze -nie ma winnych. Taki mamy klimat i Polacy nic się nie stało - do momentu, aż ciebie zaleje, czy dom ci spłonie, bo ktoś tak odebrał np hydranty że wody w nich nie ma. Ech nikt nie jest winny - jedyni winni to bierni ludzie, to dzięki ich olewaniu swoich spraw mają tak źle,ale później rzygają jadem na wszystkich dookoła, bo przecież to mityczni oni są winni, a nie oni, że nie postawili się, że nie zadzaiłali, że nie zmusili do zmian.....
2017-06-30 10:28:16
SromotnikBezwstydny
@"OBSERWATOR", zaobserwuj co się dzieje a kaczej stolicy: https://pogoda.interia.pl/wiadomosci/news-nawalnice-przeszly-nad-polska-najnowszy-bilans,nId,2411624
2017-06-30 09:47:37
cap kościelny
Ludu katolicki! Ruszcie trochę konceptem! Taka sytuacja jest w całej Polsce!!! Miasto i służby funkcjonują normalnie.Takie nawałnice zdarzają się na całym świecie.O co to larum? Zalało, spłynęło. Pół godziny utrudnień. Co, prezydent z wiadrem miał ganiać od jednej kałuży do drugiej i wylewać wodę? Taki prymityw jak "obserwator" wrzeszczy wielkimi literami"Krzystek do dymisji!" A może niech katolicy pomyślą , czy to nie jest odpłata za bałwochwalcze kulty gipsowych bożków...i zapowiedż postawienia pomnika "matki boga"... A kult jp2?A ukrywanie dewiacji sexualnych wśród kleru?Przychodzi czas zapłaty, wszak czekacie na Apokalipsę...
2017-06-30 09:25:03
Mieszkaniec
Przejeżdżałem w tym czasie przez Wały Chrobrego to co się tam działo to przechodzi wszelkie wyobrażenia.Widać jak ewidentnie jest spaprana ulica i cały bulwar z którego woda zamiast spływać do Odry tworzy jeziora i to nieprzejezdne.Pora to towarzystwo wzajemnej adoracji pod rządami Krzystka pogonić do łopaty a nie do rządzenia.
2017-06-30 09:24:14
floating garden
co chcecie od tego biednego prezydenta pochodzacego z zapyzialej dziury, zreszta jak wielu na stolkach w tym miescie. Przeciez powiedzial ze bedza plywajace ogrody no to macie je.
2017-06-30 08:02:57
deszcz
Jak to nie jest nikt winny? A kto odpowiada za drożność studzienek, kontroluje je, przepycha, sprząta liście i piach? Winni zawsze są, tylko chęci ukarania brak. Gospodarz potrzebny od zaraz.
2017-06-30 07:00:13
tamtam
emocje jak na grzybach
2017-06-30 00:05:10
Kaja
Na taki deszcz nie ma mocnych i nikt tu nie jest winny..
2017-06-29 22:07:38
obserwator
KRZYSTEK DO DYMISJI. OSTATNIA KADENCJA. MAM NADZIEJE ZE PIS ZROBI Z NIM PORZADEK.
2017-06-29 21:31:36
Ktos
A Buk jak zwykle ominęło na szczęście. Pada tylko drobny deszcz
2017-06-29 21:14:01
Ha!
Zapraszam na Modrą przy sklepie ogrodniczym!
2017-06-29 20:42:03
ojtam, ojtam
zrobimy obwodnicę śródmiejską to tam swobodnie będziecie stali w korku i w kałużach. miasto
2017-06-29 19:49:50
mieszkaniec
Brawo ZWIK! Brawo Krzystek!
2017-06-29 19:34:03
podwodny świat
Przy ulicy Kanał Parnicki dzisiaj zalało wiadukt kolejowy do 1/3 jego wysokości to jest zapomniana cześć tego miasta brak jest pobocza oraz jakiego kolwiek chodnika dla pieszych ludzie starsi grzęzną w błocie brak wiaty przystankowej po deszczu ludzi oblewają woda samochody jadące przez monstrualne kałuże Może tak nasze odpowiednie władze szczecina zajęły by się tym terenem a nie wydają pieniądze na obiekty typu fryga itd.
2017-06-29 19:18:54
Patrycjaa
Autobus 52 też wstrzymany bo zalany został przejazd pod wiaduktem między portem centralnym a kanałem parnickim
2017-06-29 18:53:25
Floating garden
Brawi dla zwiku na utrzymanie instalacji deszczowej w nalezytym stanie brawo WY !
2017-06-29 18:36:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy