poniedziałek, 06 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Chłopiec spadł z wysokości 8 metrów

Chłopiec spadł z wysokości 8 metrów

Chłopiec spadł z wysokości 8 metrów
Data publikacji: 2019-08-19 23:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-20 23:27
Wywietleń: 2560 409164

W parku linowym w Rewalu doszło do groźnego wypadku. 13-latek, który pokonywał trasę zawieszoną między drzewami, spadł na ziemię. Chłopiec został odwieziony do szpitala z urazem kręgosłupa.

Do wypadku doszło w minioną niedzielę. Skontaktowaliśmy się z właścicielem parku linowego w Rewalu Dariuszem Fują. Poinformował nas, że 13-latek najprawdopodobniej spadł z wysokości około 8 metrów. Jego zdaniem pomoc, której udzielono natychmiast chłopcu, była szybka i właściwa. Bardzo szybko też, bo po kilku minutach, nastolatkiem zajęli się pracownicy pogotowia ratunkowego. Niezwłocznie też przewieziono go do szpitala.

- Teraz najważniejsze jest zdrowie poszkodowanego 13-latka - powiedział nam właściciel parku linowego. - Karetka zabrała chłopca już po paru minutach. Nie mam pojęcia, jak mogło do tego dojść. Jedynym wytłumaczeniem może być chyba tylko błąd ludzki. Najprawdopodobniej chłopiec wypiął karabińczyki. My się skupiliśmy na zabezpieczeniu terenu. Zamknęliśmy park, udzieliliśmy informacji policji, sprawdziliśmy, czy wszystko w parku jest w porządku, sprawdziliśmy całą trasę. Wszystko było w porządku. Myślę, że powodem upadku nie była przyczyna techniczna. Chłopiec spadł z około 8 m. Nie wiem, jakich obrażeń doznał. Nigdy nie mieliśmy takiego wypadku.

Na pytanie, jak mogło do tego dojść, skoro uczestnicy tego rodzaju nadziemnych wycieczek mają zabezpieczenia uniemożliwiające upadki z dużej wysokości, odpowiedział, że zanim doszło do wypadku chłopiec musiał wypiąć dwa karabińczyki przy linach, które chroniły go przed upadkiem.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja.©℗

(r.c.)

Fot. Facebook/Park Linowy Gibon

 

Komentarze

@Kinga
To w Norwegii dzieci CI za to nie zabrali ?
2019-08-20 13:06:57
.
Parki linowe to bardzo niebezpieczne miejsce do zabawy. Dzieci, nawet 10-letnie, idą trasą, która jest zawieszona kilka metrów nad ziemią i same muszą przepinać karabińczyki, które je chronią. Przecież w stresie może zapomnieć, aby nie odpinać dwóch jednocześnie albo to, że nie mogą być zapinane w jednym kierunku. Ale od czego są rodzice...
2019-08-20 06:51:45
KINGA
To tylko takie coś moze się wydarzyć w Polsce .W Norwegii nigdy taka sytuacja nie miała by miejsca tam jak zaczynasz trasę wpinasz się raz i nie ma możliwości wycięcia się póki nie skończysz trasy chyba że ktoś stwierdzi że dalej nie chce iść bo się boi to tylko w takiej sytuacji może pomóc obsługa. Wiem co mówię bo moje córki 7 i 9 lat to przechodziły takie trasy i jeździły na takich tyrolkach że w Polsce strach by było je poscic bo by się krótko mówiąc zabiły.
2019-08-19 23:36:25

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie