czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Chciał się zabić. Policjanci ocalili desperata

Chciał się zabić. Policjanci ocalili desperata

Chciał się zabić. Policjanci ocalili desperata
Data publikacji: 2017-08-24 12:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:47
Wywietleń: 1345 289539

Policjanci ze Świnoujścia dowiedzieli się od stróżów prawa z Chojny, że nad morze przyjechał 44-letni mieszkaniec powiatu gryfińskiego, który chce targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Były one trudne, ale mundurowym udało się dotrzeć do desperata i uratować mu życie.

– Wyłączone telefony zaginionego na pewno nie ułatwiały zlokalizowania miejsca pobytu mężczyzny – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji. – Po sprawdzeniu wielu miejsc na terenie miasta świnoujscy stróże prawa odnaleźli na terenach zalesionych na prawobrzeżu samochód należący do 44-latka. W pojeździe niestety nikogo nie było. Policjanci zabezpieczyli ślady zapachowe i użyli psa tropiącego. W tym samym czasie inna grupa funkcjonariuszy penetrowała okolice torów kolejowych. Na podstawie pozostawionego przez desperata listu pożegnalnego ustalono, że zamierza on rzucić się pod pociąg.

Policjanci ustawili wzdłuż torowiska zabezpieczenia. Kolejna grupa szukała 44-latka w pobliskich zaroślach. W pewnym momencie biorący udział poszukiwaniach kom. Piotr Marchalewski, kierownik Referatu Patrolowo-Interwencyjnego, zauważył ciało mężczyzny. Mężczyzna oddychał, ale był nieprzytomny. Wokół niego leżały puste opakowania po lekach.

– Policjanci natychmiast przystąpili do czynności ratunkowych, a sprowadzony na miejsce ambulans zabrał mężczyznę do szpitala, gdzie został on objęty specjalistyczną opieką lekarską – dodaje asp. sztab. Beata Olszewska.

BaT

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

rk
@gg Jak nie wiesz, to nie gadaj głupot. Akurat znam człowieka i cieszę się, że się odnaleziono go żywego. Pozostaje mieć nadzieję, że leczenie da efekt i umożliwi mu dalsze normalne funkcjonowanie.
2017-08-24 14:53:00
gg
Nie ma co pomogli ,teraz szpital psychiatryczny ,zolte papiery a w najlepszym przypadku renta 500zl, na zachodzie legalna jest eutanazja i jak ktos chce to moze umrzec w cywilizowanych warunkach i to bezbolesnie ale u nas w tym ciemnogrodzie pewnie nigdy do tego nie dojdzie .
2017-08-24 14:01:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy powinno się zakazać sprzedaży małych wódek tzw. małpek?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie