Czwartek, 20 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Chcą podwyżek i wzrostu zatrudnienia

Data publikacji: 13 września 2015 r. 14:54
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:34
Chcą podwyżek i wzrostu zatrudnienia
 

Od początku września trwa akcja protestacyjna w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Działający w nim związek zawodowy domaga się podwyżek płac dla pracowników oraz poprawy sytuacji kadrowej.

RZGW to państwowa jednostka budżetowa, jedna z siedmiu w kraju, wypełniająca szereg zadań związanych z gospodarowaniem wodami. Należy do niej m.in. utrzymywanie szlaku żeglownego i prowadzenie akcji przeciwlodowej w dorzeczu Odry.

- Gdy tworzono RZGW, docelowo miało w nim być 100 etatów i na tyle ustalono fundusz płac - wyjaśnia Eugeniusz Stachera, przewodniczący NSZZ Pracowników RZGW w Szczecinie. - Tymczasem zatrudnionych jest 112 osób, a fundusz pozostał taki jak dla 100. Związek, liczący 30 członków, już w grudniu 2013 r. wszedł w spór zbiorowy z pracodawcą, domagając się m.in. wzrostu płac.

Rozmowy prowadzono z dyrekcją, słano pisma do Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej i Ministerstwa Środowiska. Bez efektu. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Tekst i fot. (ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jan
2015-09-13 18:58:12
Ale tak się nie da. Chcesz zarabiać więcej - pracuj wydajniej, a wówczas nie będzie potrzeba wiekszej ilości ludzi do wykonania tej samej pracy. W drugą stronę też to działa - jesli będzie więcej ludzi pieniądze na wypłaty trzeba będzie podzielić na więcej pracowników. Per saldo zarobisz mniej. To się nazywa rachunek ekonomiczny - zapomniany w czasach socjalizmu. Chyba się komuś powrót w tamte czasy marzy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA