Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Chcą mediateki na osiedlu Majowym

Data publikacji: 17 listopada 2016 r. 06:49
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Chcą mediateki na osiedlu Majowym
 

Na osiedlu Majowym, u zbiegu ulic Iwaszkiewicza oraz Marii Dąbrowskiej, ma powstać mediateka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Taką rekomendację dla prezydenta Piotr Krzystka sformułowali radni Komisji Kultury. Krzysztof Marcinowski, dyrektor MBP, pozytywnie ocenia ten pomysł.

- To właściwe miejsce - mówi Krzysztof Marcinowski. - Zwłaszcza że jest tam sporo miejsca, 6 i pół tysiąca kilometrów kwadratowych. Powstałby tam zupełnie nowy budynek. Alternatywna koncepcje, na przykład remont obiektu przy ul. Rydla 94, "żółtka", były zbyt drogie. Prezydent nie jest zobligowany do robienia tego, co rekomendują radni, ale na pewno to ważna podpowiedź. Radni oczekują, że pierwsze ruchy powinny zostać zrobione w przyszłym roku. Co do szczegółów tej inwestycji - zostaną ustalone podczas kolejnych dyskusji.

Debata o potrzebach kulturalnych mieszkańców prawobrzeża rozgorzała w poprzednim roku, gdy Krzysztof Marcinowski przedstawił koncepcję budowy mediateki w budynku centrum handlowego Ekko przy ul. Struga. Ta lokalizacja nie spodobała się jednak m.in. radnym osiedla, którzy zarzucali dyrektorowi brak konsultacji z mieszkańcami, czy radnej Małgorzacie Jacynie-Witt, która stwierdziła, że wybór tego lokalu przez miasto ma charakter korupcyjny, bo nie wiadomo na jakich zasadach został on wybrany. Pomysł budowy mediateki przy Struga upadł, ale dyskusja - m.in. podczas spotkania "Czas na kulturę!" zorganizowanego przez Wojciecha Dorżynkiewicza -  trwała, aż do teraz. ©℗

(as)

Podpis: Mieszkańcy prawobrzeża mają mieć lepszy dostęp do kultury.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Honorat
2016-11-18 14:10:34
Uważasz, że parafianom nadmiar wody "swięconej" może rozwodnić mózgownice i zaszkodzić? spoko. Im już nic nie zaszkodzi i nie pomoże.
Honorat
2016-11-18 10:37:25
Już tam jeden kościół stoi a przy kościele parking strzeżony - parafialny.
SromotnkBezwstydny
2016-11-17 15:32:17
"... jest tam sporo miejsca, 6 i pół tysiąca kilometrów kwadratowych..." To faktycznie sporo... To więcej niż 1/50 część terytorium Polski... Mozna-by tam Mediatekę i kilka kościołów dla parafijan postawić... resztę obsadzić bukami, żeby odtworzyć zniszczoną Knieję Bukową...
Honorat
2016-11-17 15:05:24
To dobrze, że pomysł umieszczenia Mediateki w EKKO przy ul. Struga upadł, ale pomysł budowy budynku w środku jednego z czterech wielkich osiedli nie bardzo jest trafiony. Wystarczy popatrzeć na mapę lub najlepiej wybrać się osobiście w to miejsce. Przecież tam nie jeździ żaden autobus, do najbliższych przystanków przy ul. Łubinowej jest kilkaset metrów. Skoro ma to być zupełnie nowy budynek, dlaczego nie można go zbudować przy ul. Handlowej, w pobliżu Ronda Klęskowo lub pętli autobusowej Słoneczne? To jest miejsce idealnie pośrodku pomiędzy wielkimi osiedlami: Majowym, Słonecznym, Bukowym i Nad Rudzianką. Tutaj kursują autobusy dojeżdżające do innych osiedli Prawobrzeża: 54 - Kijewo i Zdroje, 77 - Dąbie i Załom, 66 - Zdroje, Podjuchy, tak więc mieszkańcy tych osiedli też mieliby ułatwiony dostęp do zasobów Mediateki. Dlaczego radni i urzędnicy Szczecina podejmują ważne dla Prawobrzeża decyzje nie wsłuchując się w głosy mieszkańców tej części Szczecina? Tak było z dyskusją z dalszym przebiegu Szybkiego Tramwaju, bo dyskusję urządzono w odległym o 20 km od Prawobrzeża Urzędzie Miasta, a podobno frekwencja była nie zachwycająca. Teraz chcą narzucić swoją koncepcję w sprawie lokalizacji Mediateki. Czy to jest lekceważenie połowy mieszkańców Szczecina czy zadufanie i przekonanie o własnej nieomylności?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA