poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > CEPiK nadal działa źle

CEPiK nadal działa źle

CEPiK nadal działa źle
Data publikacji: 2017-11-29 06:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:57
Wywietleń: 2555 302997

Trzeci tydzień nie działa tak jak powinna Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców CEPiK 2.0 uruchomiona 13 listopada przez Ministerstwo Cyfryzacji. Choć jest nieco lepiej, niż było np. w ubiegłym tygodniu, to nadal interesanci w wydziałach komunikacji mają kłopoty z rejestracją pojazdów.

Klienci próbujący w urzędach zarejestrować pojazd wciąż muszą przede wszystkim liczyć na… szczęście. Nie wszystkie bowiem próby załatwienia sprawy kończą się powodzeniem. Można wręcz powiedzieć, że się udają tylko niektóre podejścia.

Cały czas, czyli od pechowego 13 listopada, urzędnik wpisujący w komputerze dane niezbędne do rejestracji pojazdu nie może zakończyć procedury, bo na ekranie pojawia się napis „błąd”. Jedyne wyjście to wielokrotne ponawianie prób. Niektóre z nich kończą się sukcesem – choć nigdy nie wiadomo, które kliknięcie będzie tym szczęśliwym. To kwestia przypadku.

Przez kłopoty z CEPiK-iem dziennie w szczecińskim BOI rejestruje się obecnie 40-50 samochodów, czyli więcej niż w pierwszym tygodniu obowiązywania nowego systemu – wtedy bowiem przez cały dzień udawało się zarejestrować zaledwie 10-15 aut. Przypomnijmy jednak, że przed uruchomieniem Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców w tym samym wydziale komunikacji rejestrowano około stu pojazdów. Co ciekawe, druga usługa nowego systemu – dotycząca praw jazdy – działa bez zastrzeżeń.

(lw)

Komentarze

@aj
Masz rację. Lepiej było za PO/PSL. Wtedy też istniało ministerstwo cyfryzacji, też brało kasę, ale nic nie robiło. I komo to przeszkadzało? Przynajmniej Boni był na miejscu i nie ujadał zdrajca na własny kraj w Brukseli. Mieli też sukcesy w przerobie (kasy), a największy, to chyba system e-policjant. Systemu nie ma i kasy nie ma i nawet prawdziwi policjanci nie wiedzą gdzie jest. Nie ma co, za PO/PSL było życie (dla wybrańców)!
2017-11-29 15:48:08
HogoFogo
W ubiegłym tygodniu robiłem przegląd rejestracyjny i zapytałem diagnostę, czy u niego są jakieś problemy z CEPiK-iem. Odpowiedział, że dotychczas nie, ale zaznaczył przy tym, że wcześniej spędził całą niedzielę w pracy wgrywając różne dodatki i aktualizacje na swoim kompie, gdyż "systemów, na których pracują diagności jest wiele i każdy wymaga indywidualnego dostosowania". Myślę sobie także, że wielu diagnostów i kierowców byłoby szczęśliwych robiąc przeglądy po staremu.
2017-11-29 14:49:01
Miejski łazęga
Paraliż nie tylko posiadaczy samochodów czy petentów tychże urzędów-to przede wszystkim paraliż służb;Policji Straży Pożarnej Straży Granicznej i wielu wielu innych wykorzystujących zbiór danych umieszczonych w CEPiKu.Jak wobec tego to Państwo ma normalnie funkcjonować-? jak te służby wypełniają swoje ustawowe zadania-?
2017-11-29 10:38:03
aj
To nie idiota wprowadza system, to "dobra zmiana" PiSowska wprowadza system.
2017-11-29 10:08:02
cep
Co za idiota wprowadza system w całej Polsce, zamiast zrobić program pilotażowy na małej gminie i stopniowo wykluczać błędy.
2017-11-29 08:27:40
Kierownik
To wdrożenie nie obejmuje praw jazdy. Obejmie w czerwcu 2018.
2017-11-29 07:41:51

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie