poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > CEPiK szwankuje

CEPiK szwankuje

CEPiK szwankuje
Data publikacji: 2017-11-17 14:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:56
Wywietleń: 1661 301381

Wciąż nie działa tak jak powinna Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców CEPiK 2.0 uruchomiona w ubiegły poniedziałek przez Ministerstwo Cyfryzacji. Z tego powodu interesanci nie mogą zarejestrować pojazdów w wydziałach komunikacji. Udaje się to nielicznym. Wszystko zależy od… szczęścia.

Kolejek w urzędach najczęściej nie ma, bo wcześniej umówieni petenci zostali telefonicznie poinformowani o kłopotach z nową platformą. Mimo to klienci wciąż przychodzą. Próbują w okienkach załatwić swoją sprawę. Tylko niektóre podejścia kończą się powodzeniem.

Jak to wygląda w praktyce? Urzędnik w komputerze po kolei wpisuje niezbędne do rejestracji pojazdu dane i kiedy próbuje zakończyć procedurę, na ekranie pojawia się napis „błąd”. Urzędnicy kilkakrotnie ponawiają próby. Niektóre z nich kończą się sukcesem. Nigdy jednak nie wiadomo, które kliknięcie będzie tym szczęśliwym. To kwestia przypadku.

– Nasi klienci, co zrozumiałe, się denerwują, ale to zupełnie nie zależy od nas. Nie mamy na to żadnego wpływu. Tak się dzieje w całym kraju.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 17 listopada 2017 r.

Leszek Wójcik

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie