niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Centra handlowe oszczędzają prąd

Centra handlowe oszczędzają prąd

Centra handlowe oszczędzają prąd
Data publikacji: 2015-08-12 11:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 1395 11430

Szczecińskie centra handlowe dostosowują się do krajowych wytycznych i ograniczają pobór energii elektrycznej.


We wtorek komunikat na Facebooku zamieściła dyrekcja Centrum Handlowego Atrium Molo: "W związku z utrzymującą się falą upałów (...) Polskie Sieci Elektroenergetyczne wprowadziły ograniczenia w dostawach i poborze energii (...). W świetle powyższego, Atrium Molo zmuszone zostało wprowadzić ograniczenia w działaniu oświetlenia, klimatyzacji oraz central wentylacyjnych. Powyższe niedogodności zostaną zniesione, tuż po ogłoszeniu oficjalnego komunikatu o przywróceniu prawidłowego funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (...)".

Ograniczenia w oświetleniu w poniedziałek wprowadziła Galeria Kaskada. Jak zapewnia Monika Pyszkowska, dyrektor Galerii, są prawie niezauważalne. Decyzje podjęto też w CHR "Galaxy".

- Dostosowujemy się do sytuacji i też wprowadziliśmy ograniczenia - tłumaczy Joanna Dybowska, rzecznik Galaxy. - Jednak te czasowe restrykcje nie są uciążliwe dla klientów. W pierwszym rzędzie ograniczyliśmy część oświetlenia ozdobnego oraz pasaży tam, gdzie wystarcza światło ze świetlików. Również ze względu na słońce ograniczyliśmy oświetlenie parkingu wielopoziomowego. Zmniejszyliśmy też pobór mocy przez centrale klimatyzacyjne. Zdajemy sobie jednak sprawę, że obiekty z klimatyzacją są jedyną ucieczką od upału, dlatego całkowite wyłączenie systemu traktujemy jako ostateczność. ©℗

(gan)

Fot. Robert Stachnik

 

Komentarze

By wszystkim żyło się lepiej PO !!!!!
Ważne ,że dłużnik Tuska niejaki były minister skarbu Grad został mianowany na "dowodzącego " energetyką jądrową ( która nie wiadomo ,czy POwstanie ) za 110 tys.zł MIESIĘCZNIE !!!!! Ot POlandia !
2015-08-12 14:17:48

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie