Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Cenny każdy grosz

Data publikacji: 15 października 2015 r. 09:19
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:30
Cenny każdy grosz
Hospicjum Stacjonarne w Szczecinku z zewnątrz jest już gotowe.  

Kilkadziesiąt osób zwiedziło plac budowy Hospicjum Stacjonarnego w Szczecinku. Placówka powstaje ze składek społecznych przy parafii św. Franciszka z Asyżu, a inwestorem jest Stowarzyszenie Hospicjum Domowe w Szczecinku.

– Od czterech lat z okazji Dnia Papieskiego zapraszamy naszych darczyńców do zwiedzenia placu budowy – mówi ksiądz Marek Kowalewski, prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowe w Szczecinku. – Zależy nam, żeby ludzie zobaczyli, na co pieniądze z ich datków idą, ile jeszcze ich potrzeba, co jest do zrobienia. Ludzie mają nie tylko prawo, ale i obowiązek zobaczyć, na jakim etapie jesteśmy.

Na zewnątrz obiekt jest już gotowy. Prace wykończeniowe trwają wewnątrz.

– W tej części, gdzie będą pacjenci, już można przystąpić do montażu wyłączników, oświetlenia itp. – mówi ksiądz Kowalewski. – Gotowe są pomieszczenia w piwnicach. Dużo jest do zrobienia w części administracyjnej. Natomiast w tej części, w której zamieszkają zakonnicy prowadzący hospicjum, jeszcze nic nie jest ruszone.

Zwiedzający byli zaskoczeni postępem prac.

– Widać, że wszystko jest zrobione bardzo solidnie i ze szczególną starannością – mówili. – Bardzo ładnie to wszystko wygląda i mamy nadzieję, że znajdą się środki, żeby to wykończyć.

W budynku hospicjum jeszcze trzeba docieplić dach w części administracyjnej, wylać tam posadzki i postawić ścianki działowe. 1 listopada na nekropoliach powiatu szczecineckiego i w Złocieńcu będzie prowadzona kwesta na rzecz hospicjum. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie prac wykończeniowych.

Rozpoczęcie działalności hospicjum może nastąpić w 2017 roku.

Tekst i fot. (bar)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA