czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Cenny każdy grosz

Cenny każdy grosz

Cenny każdy grosz
Data publikacji: 2015-10-15 09:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 848 28630

Kilkadziesiąt osób zwiedziło plac budowy Hospicjum Stacjonarnego w Szczecinku. Placówka powstaje ze składek społecznych przy parafii św. Franciszka z Asyżu, a inwestorem jest Stowarzyszenie Hospicjum Domowe w Szczecinku.

– Od czterech lat z okazji Dnia Papieskiego zapraszamy naszych darczyńców do zwiedzenia placu budowy – mówi ksiądz Marek Kowalewski, prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowe w Szczecinku. – Zależy nam, żeby ludzie zobaczyli, na co pieniądze z ich datków idą, ile jeszcze ich potrzeba, co jest do zrobienia. Ludzie mają nie tylko prawo, ale i obowiązek zobaczyć, na jakim etapie jesteśmy.

Na zewnątrz obiekt jest już gotowy. Prace wykończeniowe trwają wewnątrz.

– W tej części, gdzie będą pacjenci, już można przystąpić do montażu wyłączników, oświetlenia itp. – mówi ksiądz Kowalewski. – Gotowe są pomieszczenia w piwnicach. Dużo jest do zrobienia w części administracyjnej. Natomiast w tej części, w której zamieszkają zakonnicy prowadzący hospicjum, jeszcze nic nie jest ruszone.

Zwiedzający byli zaskoczeni postępem prac.

– Widać, że wszystko jest zrobione bardzo solidnie i ze szczególną starannością – mówili. – Bardzo ładnie to wszystko wygląda i mamy nadzieję, że znajdą się środki, żeby to wykończyć.

W budynku hospicjum jeszcze trzeba docieplić dach w części administracyjnej, wylać tam posadzki i postawić ścianki działowe. 1 listopada na nekropoliach powiatu szczecineckiego i w Złocieńcu będzie prowadzona kwesta na rzecz hospicjum. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie prac wykończeniowych.

Rozpoczęcie działalności hospicjum może nastąpić w 2017 roku.

Tekst i fot. (bar)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie