sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > CBA zatrzymało dwie osoby ws. korupcji przy zakupach biomasy dla Elektrowni Szczecin

CBA zatrzymało dwie osoby ws. korupcji przy zakupach biomasy dla Elektrowni Szczecin

CBA zatrzymało dwie osoby ws. korupcji przy zakupach biomasy dla Elektrowni Szczecin
Data publikacji: 2018-11-09 10:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:24
Wywietleń: 1805 360286

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie kolejne osoby w śledztwie dotyczącym korupcji przy zakupach biomasy dla Elektrowni Szczecin – dowiedziała się w piątek PAP. W tej sprawie zatrzymano już blisko 50 osób.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził w piątek, że we współpracy z nadzorującą śledztwo prokuraturą agenci ze szczecińskiej delegatury CBA zatrzymali biznesmena wytwarzającego i dostarczającego paliwa bioenergetyczne oraz kierowcę dostarczającego fałszywe paliwo.

Do zatrzymań doszło w czwartek w Szczecinie i okolicach - zaznaczył Kaczorek. Biznesmen i kierowca usłyszeli już prokuratorskie zarzuty korupcji.

Przypomniał, że śledztwo CBA prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie dotyczy dostaw biomasy do kotła Elektrowni Szczecin, należącej do Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

Według śledczych w zamian za łapówki do spalania przyjmowano surowiec, który nie spełniał wymogów jakościowych i norm technicznych. Pracownicy odpowiedzialni za nadzór nad jakością paliwa w zamian za łapówki potwierdzali, że przywożące paliwo ciężarówki są wypełnione odpowiednią technicznie biomasą, choć w rzeczywistości tak nie było.

W śledztwie na gorącym uczynku przyjęcia łapówki w wysokości 50 tys. zł został zatrzymany główny inżynier Elektrowni, a łącznie do tej pory w tym wątku śledztwa zatrzymano 45 osób. Są to m.in. pracownicy Zespołu Elektrowni Dolna Odra - Elektrowni Szczecin, biznesmeni oraz przedstawiciele producentów biomasy i kierowcy ciężarówek, ale też ówczesny burmistrz jednej z zachodniopomorskich miejscowości. Podczas przeszukań w śledztwie w pomieszczeniach służbowych pracowników Elektrowni znaleziono ponad 100 tys. zł.

Według śledczych działanie grupy mogło spowodować wielomilionowe straty dla właściciela Zespołu Elektrowni Dolna Odra - Polskiej Grupy Energetycznej.

(pap)

Fot. Marek Klasa (arch.)

Komentarze

Zła
Ciągle zatrzymania, a kiedy w końcu dojdzie do procesów i wyroków, na to wszystko idą pieniądze podatników!!! Nie ma co się szczycić zatrzymaniami, to nie jest miara efektywnego działania wymiaru sprawiedliwości.
2018-11-10 09:09:11
-
Oszukiwanie samego siebie i to z najniższych pobudek - finansowych. Dla takich ludzi nie ma miejsca w społeczeństwie.
2018-11-09 10:34:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie