Wtorek 17 maja 2022r. 
REKLAMA

CBA w Elektrowni Szczecin. Biomasa za łapówki

Data publikacji: 2018-09-27 13:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
CBA w Elektrowni Szczecin. Biomasa za łapówki
 

Kierowca, który dostarczał biomasę do Elektrowni Szczecin, oraz były pracownik tego zakładu zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. To kolejne z około 40 osób, które zatrzymano w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji przy dostawach biomasy do Elektrowni Szczecin.

Z materiału dowodowego, który zebrali śledczy, wynika, że za łapówki do elektrowni trafiała biomasa, niespełniająca norm jakościowych. Za niepełnowartościowy surowiec elektrowni płaciła jak za pełnowartościowy opał.

W połowie 2017 roku dziewięciu pracownikom Elektrowni Szczecin postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i łapownictwa. Działalność grupy spowodowała wielomilionowe straty na szkodę Polskiej Grupy Energetycznej Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA, do której należy elektrownia ZEDO, w tym także Elektrownia Szczecin.

Wśród zatrzymanych był między innymi burmistrz jednej z zachodniopomorskich miejscowości oraz główny inżynier ds. wytwarzania energii w elektrowni, którego ujęto podczas przyjmowania łapówki.

(r.c.)

Fot. Elżbieta Kubowska

Na zdjęciu: Elektrownia Szczecin

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA