Sobota, 25 maja 2024 r. 
REKLAMA

CBA w Trzcińsku-Zdroju. Były nadużycia w ratuszu?

Data publikacji: 24 listopada 2016 r. 13:37
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
CBA w Trzcińsku-Zdroju. Były nadużycia w ratuszu?
W ostatnich latach Trzcińsko-Zdrój trafiało na łamy gazet m.in. z powodu afery związanej z kupowaniem głosów za alkohol w wyborach samorządowych w 2014 r. Z tego powodu po wyroku Sądu Okręgowego w Szczecinie wybory na burmistrza trzeba było powtórzyć.  

Trwa kontrola CBA w Urzędzie Miasta w Trzcińsku-Zdroju. Śledczy sprawdzają dokumentację dotyczącą wydanych zezwoleń na budowy domów na terenie tej gminy – dowiedział się nieoficjalnie „Kurier”.

Jak już informowaliśmy, pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do Urzędu Miasta w Trzcińsku-Zdroju. Przeszukane zostało miejsce pracy jednego z pracowników i zarazem radnych powiatu gryfińskiego w związku ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że krąg osób i tematów, którymi interesuje się CBA, jest znacznie większy, niż pierwotnie informowano. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pod lupą Prokuratury Okręgowej w Szczecinie i CBA znalazł się między innymi Piotr B. – radny powiatowy i kierownik jednego z referatów w trzcińskim ratuszu. To od niego zależały decyzje dotyczące realizacji inwestycji, jak również nadzór nad zleceniami gminy.

Przypomnijmy, że w miniony czwartek (17 listopada) Wydział Komunikacji Społecznej CBA w Warszawie poinformował, że „nie licząc Urzędu Miasta w Trzcińsku-Zdroju, funkcjonariusze przeprowadzili czynności także w starostwie powiatowym, jak również w kilku innych instytucjach na terenie powiatu”.

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że śledczy sprawdzają dokumentację dotyczącą wydanych zezwoleń na budowy domów na terenie gminy Trzcińsko-Zdrój. Przedmiotem ich zainteresowania są również zlecenia realizowane przez firmy, między innymi na budowę i remonty dróg. Także te, które realizowano w procedurze zapytań ofertowych.

Jak dotąd śledztwo toczy się 
„w sprawie”, a żadna z przesłuchiwanych osób nie jest przesłuchiwana w charakterze podejrzanego. Oficjalnych informacji o toczącym się postępowaniu nie chce udzielać ani rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, ani Centralne Biuro Antykorupcyjne. ©℗

(r.c.)

Fot. Roman Ciepliński (Archiwum)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

K
2018-03-15 00:55:59
Tja
Pozdrawiam K.
2018-03-15 00:55:07
Brawo, tępić zlodziejsto i rozpuste !, za mało biorą ?!!!, Niech reszta oszustów nie myśli , że ujdzie im to plazem !!! "Ryba psuje si od głowy !"
Rasmus
2016-11-30 10:41:50
Przedszkolaki wiedziały, że za łapówkę wszystko można w ratuszu załatwić. Szkoda, ze tak póżno zgłoszono do CBA. Upolitycznianie złodziejskiego procederu nie ma sensu. Chociaż czas najwyższy, by skorumpowaną i sprzedajną platforme do końca rozliczyć. A burmistrz gminy nie panuje nad nią. Esbek rządził i rządzi, teraz afera z łapówkarzem. O mniejszych nie wspomnę. Elektoracie łapówkarza i kapusia obudż się.
kat
2016-11-26 15:07:15
jeśli zaczną kopać głębiej i zobaczą że zlecenia i nadzory dostają te same firmy to jesteśmy ugotowani....ups!
Alojz
2016-11-26 13:03:13
Trzcińsko to już dno, które się pogłębia! Zamiast kombinować jak przyciągnąć inwestorów w ten piękny region to jest zupełnie na odwrót nic tylko lewizna.
Jakiś
2016-11-25 23:11:33
Wszyscy wiedzą, że bez koperty w T-Z nic się nie załatwi....
TW " JUSTYNA "
2016-11-25 22:47:42
Panie Ciepliński sprzedajesz Pan tanią sensacje od swojego informatora z Dworcowej. Nikogo nie zatrzymano, nikomu nie postawiono zarzutów, nie ma podejrzanych ani świadków z UM. Więc? Donos opozycji ? Próba eliminowania przeciwników w wyborach ? nie potrafią wygrać w demokratycznych wyborach wiec łapią się czego popadnie ? Nawet nie znasz się Pan na przepisach prawa budowlanego ? Od kiedy gmina daje pozwolenie na budowę domu ? a po za tym jeśli chodzi o zapytania ofertowe co do przetargu to ostateczną decyzje podejmuje burmistrz a nie pracownik burmistrza, nieprawdaż ? Za 2 lata mamy wybory samorządowe a za 3 parlametrane, PiS nigdy nie było mocne na Pomorzu Zachodnim więc eliminują swoich przeciwników za pomocą podległym im isntytucji
proszę się douczyć...........
2016-11-25 10:20:02
procedura jest taka: 1.Gmina wydaje Decyzje o warunkach zabudowy dla Inwestra GDY nie ma aktualnego planu zagosp.przestrz. - Decyzja jest uzgadniania z zainteresowanymi stronami, np. Zarządem Dróg, Parkami Krajobrazowymi itp. Decyzje opracowuje architekt - urbanista 2. Inwestor zleca opracowanie Projektu Budowlanego budowy domu 3. Inwestor składa kpl. Projekt Budowlany w Starostwie Powiatowym w Gryfinie Wydział A i B celem uzyskania pozwolenia na budowę albo zgłoszenie 4. Starostwo Powiatowe w GRYFINIE WYDAJE POZWOLENIE NA BUDOWĘ ALBO NIE WYDAJE JAK SA BRAKI LUB SPRZECIW STRON.....................i tak dalej
Jan z Trzcinska
2016-11-24 15:15:31
Z tego wynika,ze "Kurier" to takie nieoficjalne zrodlo informacji.Cos w rodzaju plotkarskiego bazaru.Gratuluje ! Oficjalnie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA