Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

CBA w szczecińskiej skarbówce

Data publikacji: 2018-02-14 14:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:03
CBA w szczecińskiej skarbówce
 

Agenci CBA weszli w środę do Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie oraz do tutejszej Izby Administracji Skarbowej. Urzędnicy przesłuchiwani są w charakterze świadków. Informacje potwierdza Małgorzata Brzoza, rzecznik Izby.

Wiadomość o działaniach CBA w Szczecinie podało w środę przed południem radio RMF FM. Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter tego radia, agenci oraz prokuratorzy w biurach, do których weszli, przesłuchują urzędników tych instytucji - sześcioro z Urzędu Celno-Skarbowego (wśród nich była dyrektor Izby Celnej w tym mieście Lidia Mołodecka) oraz dwoje z Izby Administracji Skarbowej.

"Śledczych interesuje między innymi, dlaczego na początku tej dekady Służba Celna nie cofnęła rejestracji wszystkich automatów do gier o niskich wygranych, zabezpieczonych w poprzednim, umorzonym śledztwie - czytamy na stronie RM FM. - Kolejna sprawa dotyczy zaniechań kontroli tych urządzeń, mimo podejrzeń, że działały nielegalnie. Akcja CBA prowadzona jest w podjętym na nowo śledztwie dotyczącym afery hazardowej. Pod koniec roku umorzone postępowanie polecił wszcząć prokurator generalny. Chodzi o niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariuszy Ministerstwa Finansów w latach 2009-2015, w związku z prowadzeniem gier na "jednorękich bandytach", czyli automatach o niskich wygranych.

To pierwszy efekt działań powołanego niedawno w białostockiej delegaturze Centralnego Biura Antykorupcyjnego specjalnego zespołu śledczych. To on, wraz z tamtejszą prokuraturą, od nowa bada aferę hazardową".

Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

(gan)

Na zdjęciu: agenci CBA weszli m.in. do Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.

Fot. Marek Klasa (arch.)

 

 REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Obs.ryver
2018-02-14 15:43:41
"Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Białymstoku." Chachłacki Białystok stał się zapleczem warszawskich słoików...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ