piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > CBA w szczecińskiej skarbówce

CBA w szczecińskiej skarbówce

CBA w szczecińskiej skarbówce
Data publikacji: 2018-02-14 14:20
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:47
Wywietleń: 2727 314155

Agenci CBA weszli w środę do Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie oraz do tutejszej Izby Administracji Skarbowej. Urzędnicy przesłuchiwani są w charakterze świadków. Informacje potwierdza Małgorzata Brzoza, rzecznik Izby.

Wiadomość o działaniach CBA w Szczecinie podało w środę przed południem radio RMF FM. Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter tego radia, agenci oraz prokuratorzy w biurach, do których weszli, przesłuchują urzędników tych instytucji - sześcioro z Urzędu Celno-Skarbowego (wśród nich była dyrektor Izby Celnej w tym mieście Lidia Mołodecka) oraz dwoje z Izby Administracji Skarbowej.

"Śledczych interesuje między innymi, dlaczego na początku tej dekady Służba Celna nie cofnęła rejestracji wszystkich automatów do gier o niskich wygranych, zabezpieczonych w poprzednim, umorzonym śledztwie - czytamy na stronie RM FM. - Kolejna sprawa dotyczy zaniechań kontroli tych urządzeń, mimo podejrzeń, że działały nielegalnie. Akcja CBA prowadzona jest w podjętym na nowo śledztwie dotyczącym afery hazardowej. Pod koniec roku umorzone postępowanie polecił wszcząć prokurator generalny. Chodzi o niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariuszy Ministerstwa Finansów w latach 2009-2015, w związku z prowadzeniem gier na "jednorękich bandytach", czyli automatach o niskich wygranych.

To pierwszy efekt działań powołanego niedawno w białostockiej delegaturze Centralnego Biura Antykorupcyjnego specjalnego zespołu śledczych. To on, wraz z tamtejszą prokuraturą, od nowa bada aferę hazardową".

Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

(gan)

Na zdjęciu: agenci CBA weszli m.in. do Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.

Fot. Marek Klasa (arch.)

 

 Komentarze

Obs.ryver
"Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Białymstoku." Chachłacki Białystok stał się zapleczem warszawskich słoików...
2018-02-14 15:43:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”