Wtorek 07 lutego 2023r. 
REKLAMA

CBA w Szczecinie i Krakowie zatrzymało 3 osoby ws. SKOK Wołomin (akt. 1)

Data publikacji: 2019-12-16 10:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-16 22:24
CBA w Szczecinie i Krakowie zatrzymało 3 osoby ws. SKOK Wołomin
 

Jednym z zatrzymanych przez CBA w nowym wątku śledztwa ws. nadzoru nad SKOK Wołomin jest b. mąż Marty Kaczyńskiej Marcin D. - dowiedziała się PAP w źródłach zbliżonych do sprawy.

Jak dowiedziała się PAP, jednym z trzech zatrzymanych w tej sprawie jest Marcin D., który był mężem Marty Kaczyńskiej.

CBA podało w poniedziałek, że wśród zatrzymanych jest adwokat z Trójmiasta i Warszawy, b. podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa w latach 2004-05 oraz przedstawiciel jednej z warszawskich firm.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w poniedziałek w rozmowie z PAP, że funkcjonariusze z dwu delegatur CBA szczecińskiej i krakowskiej dokonali zatrzymań trzech osób. - Prowadzone wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie postępowanie dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-14 r. - w tym powoływania się na wpływy w instytucji państwowej- powiedział Brodowski.

Podał, że czynności z zatrzymanymi odbywają się w Gdyni, Szczecinie i pod Warszawą. - Obecnie prowadzone są przeszukania, po ich zakończeniu zatrzymane przez nas osoby zostaną przewiezione do szczecińskiej prokuratury - wyjaśnił. - Mają tam usłyszeć zarzuty w tym nowym śledztwie CBA, które będzie się rozwijało - dodał naczelnik.

W głównym wątku śledztwa w sprawie nadzoru nad SKOK Wołomin, przed rokiem CBA zatrzymało byłe kierownictwo Komisji Nadzoru Finansowego, m.in. Andrzeja Jakubiaka i Wojciecha Kwaśniaka, oraz pięcioro innych byłych urzędników Komisji. Szczecińska prokuratura zarzuciła im, że działali na szkodę interesu publicznego, dopuszczając do powstania szkody w kwocie ponad 1,5 mld zł oraz na szkodę interesu prywatnego w kwocie ponad 58 mln zł w SKOK Wołomin. Prokuratura wówczas nie wniosła o areszt.

(pap)

***

Wcześniejsza informacja

Współpraca dwóch delegatur CBA - ze Szczecina i Krakowa doprowadziła do zatrzymania trzech osób w związku ze śledztwem dotyczącym nadzoru nad SKOK Wołomin.

Jak informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne wśród zatrzymanych znaleźli się znany trójmiejski i warszawski adwokat, menedżer i urzędnik państwowy wysokiego szczebla – w latach 2004-2005 podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa oraz przedstawiciel jednej z warszawskich firm.

Prowadzone wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie postępowanie dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014 r., w tym powoływania się na wpływy w instytucji państwowej. Związane z nim działania odbyły się w Gdyni, Szczecinie i pod Warszawą. Obecnie prowadzone są przeszukania. Jeszcze w poniedziałek zatrzymane przez CBA osoby mają zostać przewiezione do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty.

CBA podkreśla, że jest to jego nowe śledztwo o rozwojowym charakterze.

(ip)

Fot. arch. CBA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@do PO_niższego
2019-12-16 21:40:31
Nie będę się zniżał do twojego poziomu dyskusji, nie będziesz mnie obrażał ! Nie masz kontrargumentów to zamilcz płatny pachołku Jarosława POLskęzbawa.Od debili to możesz kumpla spod budki z piwem wyzywać , jak sobie na to pozwoli , a dla mnie jesteś fanatykiem i wyznawcą PIS. Doceń ,że cię nie obrażam... Jaka partia taki elektorat...
do PO_niższego
2019-12-16 19:38:31
- nie znam się na SKOK-ach i mnie to zwisa. Sam nawijsz po..e (słowa Sławomira N.Cyt. "od połowy lat 90. do jesieni 2012 roku..." Debilu napisz od którego roku "przy korycie" było PO/PSL... Trzeba było wziąć za pysk tych o których piszesz, "cegiełki na ratowanie" oraz na dodatek Ziobrę! Kumasz dzbanuszku? Piszesz, "która na łamach różnych mediów przez 11 lat pisała o SKOK-ach". Odejmij 11 lat od 2019 dzbanie i wyjaśnij dlaczego ta władza nie reagowała. POj-ie, nagrody daje ten co daje, ale wcześniej ocenia czy owo "dawanie" mu się opłaca, no chyba iż wydaje kasę darmo lub "półdarmo", przykład masz z Noblem - zawsze dostaje (literacką) osoba "walcząca z reżymem". PO_dać przykłady dzbanie?
Odliczający czas ...PIS-ego upadku do PO_niższego Trolla PIS
2019-12-16 17:41:28
CAŁA PRAWDA O MACHLOJACH I PRZEKRĘTACH W SKOK-ach. "Żeby zrozumieć absurd tej sytuacji, trzeba przypomnieć chronologię. SKOK-i od połowy lat 90. do jesieni 2012 roku były nadzorowane przez Kasę Krajową SKOK, na czele której stał wówczas pan Grzegorz Bierecki, obecny senator PiS-u. On, jego współpracownicy i popierający ich posłowie PiS przez całe lata czynili zabiegi, żeby SKOK-i nie zostały objęte państwowym nadzorem, a podlegały wyłącznie temu koleżeńskiemu. I to im się przez bardzo długi czas udawało." Bianka Mikołajewska o zatrzymaniu ws. SKOK-ów: Należy im się nagroda, nie prześladowanie przez prokuraturę... Dziennikarka Bianka Mikołajewska, która na łamach różnych mediów przez 11 lat pisała o SKOK-ach. Wytoczono jej za to kilkanaście procesów cywilnych i trzy karne. Ale za swoje teksty była też wielokrotnie nagradzana, m.in. otrzymała tytuł Dziennikarza Roku 2016." Pełna treść artykułu:natemat.pI/ (...) tlumaczy-o-co-chodzi
Hehe
2019-12-16 17:39:15
Pętla wokół ministra Sasina się zaciska. Jeszcze tylko raport pancernego Mariana B. i po nim.
do PO_niższego "autora"
2019-12-16 16:59:50
- tak samo PO_pierdywałeś w sprawie "Srebrnej", napisz PO_j..e czy Austriak dostał "kasę", przecież to "rodzina Jarosława". Ten Marcin D. wezmie sobie "papugę", tą samą co Staszek G. i Austriak, przecież to jest sprawa PO_lityczna głąbie! Zakład?
Moja autorska ocena
2019-12-16 12:48:00
Złoży obciążające zeznania na Jarosława i innych i szybko go wypuszczą.To jego polisa"na życie" ;-)Polityczna Policja i tak sama nie może decydować-szczególnie w tak ważnych kwestiach jak rodzina Jarosława.
Hm.
2019-12-16 11:14:08
Ciekawe, co na to Marta.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA