Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Szczecińska prokuratura postawiła zarzuty byłemu szefowi KNF

Data publikacji: 07 grudnia 2018 r. 12:05
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:27
Szczecińska prokuratura postawiła zarzuty byłemu szefowi KNF
 

Były przewodniczący KNF Andrzej J. i podlegli mu urzędnicy usłyszeli zarzuty dotyczące niedopełnienia ciążących na nich obowiązków - poinformowała w piątek Prokuratura Krajowa.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie prowadzi śledztwo dotyczące niedopełnienia obowiązków przez byłego przewodniczącego KNF Andrzeja J. i podległych mu urzędników. W czwartek zatrzymano siedem osób w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków w okresie od 22 października 2013 roku do 15 września 2014 roku.

Wśród zatrzymanych są Andrzej J. (były przewodniczący KNF), Wojciech K. (były zastępca przewodniczącego KNF), Dariusz T. (były dyrektor Departamentu Bankowości Spółdzielczej i Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo Kredytowych UKNF), Zbigniew L. (były zastępca dyrektora), Halina M. (była zastępca dyrektora), Adama O. (były naczelnik) oraz Dorota Ch. (były naczelnik).

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące niedopełnienia ciążących na nich obowiązków.

"Przestępstwo polegało na tym, że urzędnicy nie zakończyli prowadzonego postępowania administracyjnego, sporządzeniem projektu decyzji administracyjnej o ustanowienie zarządcy komisarycznego w SKOK w Wołominie do dnia 22 października 2013 roku. Tym samym nie przedłożyli takiego projektu wraz z wnioskiem o ustanowienie zarządcy na posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego. Podejrzani nie wywiązali się ze swoich obowiązków, pomimo posiadania wiedzy o tym, że w SKOK w Wołominie powstała sytuacja groźby nie spłacenia zobowiązań wobec klientów oraz pomimo stwierdzenia, iż działalność SKOK w Wołominie wykazywała rażące i uporczywe naruszanie przepisów prawa" - podała PK.

Podejrzanym zarzuca się, że w okresie od 22 października 2013 roku do 15 września 2014 roku działali na szkodę interesu publicznego, dopuszczając do powstania szkody w kwocie ponad 1,5 miliarda złotych oraz na szkodę interesu prywatnego w kwocie ponad 58 milionów złotych.

Po przeprowadzeniu czynności z udziałem podejrzanych prokurator podejmie decyzję o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych.

(pap)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Na zdjęciu: doprowadzenie do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie jednego z podejrzanych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

k
2018-12-07 18:12:11
Tak , to wszystko jest ... chore . Komentatorzy - "TO ONI " , " TO WY " , a złodzieje maja w d... e partie i rechocą . Frajerzy , to partie was okradły , czy zwykli / acz zdolni i wyszkoleni / ZŁODZIEJE ?
To jest chore!
2018-12-07 17:13:20
Chore państwo, chora prokuratura. Nie kasta sędziowska, ale kasta prokuratorska działająca na zlecenie Ziobrów i Święczkowskich powinna zostać zlustrowana. W jakim kraju żyjemy, gdzie się aresztuje ludzi walczących z oszustwami w SKOKACH, z których jeden został nawet pobity za wykrycie afery w Wołominie? Jeżeli w SKOK Wołomin działali złodzieje, to znaczy, że prokuratura chroni złodziei. W Warszawie skazano staruszki, za to, że dały się pobić narodowcom. Czyli prokuratura chroni neofaszystów. Jeżeli jakiś pijany kierowca wjedzie na chodnik i przetrąci mi kręgosłup, to zapewne zostanę skazany za utrudnianie ruchu drogowego.
Vera
2018-12-07 16:54:39
Prześladuje się osoby, które wykryły i walczyły z przestępcami. Prokuratura działa na polityczne zamówienie jak za komuny. Stalinizm w czystej postaci.
proste
2018-12-07 15:53:17
najwieksze pieniadze wyciagneli chlopcy z bezpieki wojskowej.przycisnac bronka specjaliste od bigosowania.
to jest skandal
2018-12-07 14:18:31
Ludziom którzy walczyli z przekrętami w SKOK Wołomin stawia się prokuratorskie zarzuty, a prawdziwi przestępcy którzy zarabiali na tym procederze miliony są chronieni przez obecną władzę.
inv
2018-12-07 12:51:22
Proponuję szczecińskiej prokuraturze wezwać na przesłuchanie Jacka Sasina. On wie najwięcej o przekrętach w SKOK Wołomin. Grzegorza Biereckiego też warto by przesłuchać.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA