środa, 27 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Cały Szczecin w kwiatach. Zapraszamy na galę!

Cały Szczecin w kwiatach. Zapraszamy na galę!

Cały Szczecin w kwiatach. Zapraszamy na galę!
Data publikacji: 2015-09-24 12:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 2687 23472

To będzie w niedzielę: czas emocji i wzruszeń, pucharów i szampana. Wielką galą zakończymy bowiem wyjątkową - bo przypadającą na jubileusz 70-lecia „Kuriera” - już 41. edycję „Całego Szczecina w kwiatach". Będzie okazja do nagradzania zwycięzców, fetowania, a także do promocji albumu poświęconego najbardziej prestiżowemu ze szczecińskich zielonych konkursów.

Puchary, nagrody, szampan i mnóstwo atrakcji gwarantują organizatorzy i jej gospodarze: nasz „Kurier" oraz „Rajski Ogród". Do udziału w gali zapraszamy przede wszystkim uczestników najbardziej prestiżowej z zielonych rywalizacji. Miło nam będzie, gdy odwiedzą ją również nasi Czytelnicy. Aby poznać uhonorowanych przez jury właścicieli najpiękniejszych szczecińskich ogrodów, balkonów i innych form zagospodarowania terenu zielonego: laureatów głównych nagród oraz wyróżnionych. Gala będzie okazją m.in. do spotkania z członkami komisji konkursowej i poznania kryteriów ich ocen, a także do skorzystania z ogrodniczych porad najlepszych z ogrodniczych specjalistów oraz bogatej i różnorodnej oferty sadzonek promowanych przez „Rajski Ogród”. Podczas gali rozpoczniemy również promocję albumu podsumowującego najnowszą edycję „Całego Szczecina w kwiatach”.

Na tym nie koniec atrakcji. Nie zdradzamy jakich, bo to niespodzianki. Z których najważniejszą bez wątpienia będą nazwiska zwycięzców, w tym laureatów dwóch nagród specjalnych: publiczności oraz Ogrodnika Miasta. Teraz możemy jedynie uchylić rąbka tajemnicy nt. wniosków z obrad konkursowego jury, które pracowało pod przewodnictwem Waldemara Osińskiego. Oto niektóre z nich: „W tej edycji wzięło udział wielu debiutantów, w tym ludzi młodych. Co oznacza, że konkurs zyskuje coraz więcej zwolenników w kolejnych pokoleniach szczecinian. Bardzo interesujące i oryginalne były zwłaszcza aranżacje balkonów". I jeszcze: “Tegoroczna susza i inwazja przędziorka miały spory wpływ na szczecińskie tereny zielone, ale pasjonaci roślin nie dawali za wygraną: problem eliminując nawet poprzez wymianę sadzonek”.

Podczas wielkiej gali zwycięzcom zostaną wręczone puchary oraz cenne nagrody od wieloletnich przyjaciół i sponsorów konkursowych zmagań: „Rajskiego ogrodu", spółki „Fosfan", kwiaciarni „Zielony Ogródek" oraz oczywiście „Kuriera Szczecińskiego". W tym zacnym gronie są także: Zakład Usług Komunalnych oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Natomiast patronem honorowym całego przedsięwzięcia jest prezydent Szczecina - Piotr Krzystek.

Zapraszamy na wielką galę „Całego Szczecina w kwiatach", która odbędzie się w „Rajskim ogrodzie" (al. Wojska Polskiego, wjazd od strony ul. Zaleskiego, przy stacji benzynowej). Niedziela - 27 września. Początek - godz. 12. ©℗

Arleta NALEWAJKO

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: tak wyglądał finał zeszłorocznej edycji imprezy.

UWAGA: Niemal do ostatniej chwili - czyli do 26 września, do godz. 23.59 - będziemy oczekiwali na Państwa SMS-y w głosowaniu na laureata nagrody publiczności. 

Na naszej stronie internetowej - w zakładce: Cały Szczecin w kwiatach - publikujemy listę 21 finalistów konkursu wraz ze zdjęciami ich ogrodów, balkonów i innych form zagospodarowania terenu zielonego (indywidualne i instytucje). Każdemu - imiennie - został przypisany odpowiedni kod. SMS (koszt:1,23 z VAT). Aby wskazać swojego faworyta, wystarczy wysłać pod numer 7148, wpisując hasło: kurier.kwiaty.x. Oczywiście, za x wstawiając liczbę przypisaną do wybranego kandydata.
Nawet jeden SMS może przesądzić o tym, do kogo w tym roku trafi nagroda publiczności. Zapraszamy!

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie