Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Cały Szczecin w kwiatach. Zapraszamy na galę!

Data publikacji: 24 września 2015 r. 12:18
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:28
Cały Szczecin w kwiatach. Zapraszamy na galę!
 

To będzie w niedzielę: czas emocji i wzruszeń, pucharów i szampana. Wielką galą zakończymy bowiem wyjątkową - bo przypadającą na jubileusz 70-lecia „Kuriera” - już 41. edycję „Całego Szczecina w kwiatach". Będzie okazja do nagradzania zwycięzców, fetowania, a także do promocji albumu poświęconego najbardziej prestiżowemu ze szczecińskich zielonych konkursów.

Puchary, nagrody, szampan i mnóstwo atrakcji gwarantują organizatorzy i jej gospodarze: nasz „Kurier" oraz „Rajski Ogród". Do udziału w gali zapraszamy przede wszystkim uczestników najbardziej prestiżowej z zielonych rywalizacji. Miło nam będzie, gdy odwiedzą ją również nasi Czytelnicy. Aby poznać uhonorowanych przez jury właścicieli najpiękniejszych szczecińskich ogrodów, balkonów i innych form zagospodarowania terenu zielonego: laureatów głównych nagród oraz wyróżnionych. Gala będzie okazją m.in. do spotkania z członkami komisji konkursowej i poznania kryteriów ich ocen, a także do skorzystania z ogrodniczych porad najlepszych z ogrodniczych specjalistów oraz bogatej i różnorodnej oferty sadzonek promowanych przez „Rajski Ogród”. Podczas gali rozpoczniemy również promocję albumu podsumowującego najnowszą edycję „Całego Szczecina w kwiatach”.

Na tym nie koniec atrakcji. Nie zdradzamy jakich, bo to niespodzianki. Z których najważniejszą bez wątpienia będą nazwiska zwycięzców, w tym laureatów dwóch nagród specjalnych: publiczności oraz Ogrodnika Miasta. Teraz możemy jedynie uchylić rąbka tajemnicy nt. wniosków z obrad konkursowego jury, które pracowało pod przewodnictwem Waldemara Osińskiego. Oto niektóre z nich: „W tej edycji wzięło udział wielu debiutantów, w tym ludzi młodych. Co oznacza, że konkurs zyskuje coraz więcej zwolenników w kolejnych pokoleniach szczecinian. Bardzo interesujące i oryginalne były zwłaszcza aranżacje balkonów". I jeszcze: “Tegoroczna susza i inwazja przędziorka miały spory wpływ na szczecińskie tereny zielone, ale pasjonaci roślin nie dawali za wygraną: problem eliminując nawet poprzez wymianę sadzonek”.

Podczas wielkiej gali zwycięzcom zostaną wręczone puchary oraz cenne nagrody od wieloletnich przyjaciół i sponsorów konkursowych zmagań: „Rajskiego ogrodu", spółki „Fosfan", kwiaciarni „Zielony Ogródek" oraz oczywiście „Kuriera Szczecińskiego". W tym zacnym gronie są także: Zakład Usług Komunalnych oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Natomiast patronem honorowym całego przedsięwzięcia jest prezydent Szczecina - Piotr Krzystek.

Zapraszamy na wielką galę „Całego Szczecina w kwiatach", która odbędzie się w „Rajskim ogrodzie" (al. Wojska Polskiego, wjazd od strony ul. Zaleskiego, przy stacji benzynowej). Niedziela - 27 września. Początek - godz. 12. ©℗

Arleta NALEWAJKO

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: tak wyglądał finał zeszłorocznej edycji imprezy.

UWAGA: Niemal do ostatniej chwili - czyli do 26 września, do godz. 23.59 - będziemy oczekiwali na Państwa SMS-y w głosowaniu na laureata nagrody publiczności. 

Na naszej stronie internetowej - w zakładce: Cały Szczecin w kwiatach - publikujemy listę 21 finalistów konkursu wraz ze zdjęciami ich ogrodów, balkonów i innych form zagospodarowania terenu zielonego (indywidualne i instytucje). Każdemu - imiennie - został przypisany odpowiedni kod. SMS (koszt:1,23 z VAT). Aby wskazać swojego faworyta, wystarczy wysłać pod numer 7148, wpisując hasło: kurier.kwiaty.x. Oczywiście, za x wstawiając liczbę przypisaną do wybranego kandydata.
Nawet jeden SMS może przesądzić o tym, do kogo w tym roku trafi nagroda publiczności. Zapraszamy!

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA