niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Cały Szczecin w kwiatach. Miniogród na balkonie

Cały Szczecin w kwiatach. Miniogród na balkonie [GALERIA]

Cały Szczecin w kwiatach. Miniogród na balkonie
Data publikacji: 2019-09-19 19:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 01:21
Wywietleń: 906 415685

Miniogrody na balkonach bloków i kamienic to w Szczecinie wciąż raczej wyjątki. Na pewno nie norma. To, że wśród zieleni i kwiatów w najbliższym, domowym otoczeniu można żyć przytulniej i weselej, udowadniają Agnieszka i Zenon Kramarzowie. Ich balkon na pierwszym piętrze narożnej kamienicy w jednym ze śródmiejskich kwartałów przy ul. Jana Karola Chodkiewicza na Turzynie jest tego najlepszym przykładem.

Odcina się wyraźnie barwami kwiatów na tle już nieco poszarzałej i pokrytej liszajami po zaciekach, a nawet z miejscami łuszczącej się farby, frontowej elewacji. Mimo że odnowionej przy okazji remontów i renowacji starej zabudowy w tym rejonie.

- To, co widać na naszym balkonie, to dzieło i domena męża. Co roku, kiedy nadchodzi wiosna, najpierw się zastanawia, czy nie odpuścić, nie zrezygnować z kwiatów, ale chwile wahania zwykle szybko mu mijają, a wtedy zaczyna biegać i wybierać na kolejny sezon nowe rośliny do posadzenia w donicach i balkonowych skrzynkach - śmieje się pani Agnieszka. - Od jakiegoś czasu mąż też się przymierzał, by wystartować w Kurierowym konkursie, ale jakoś tak się składało, że zawsze przegapił termin zgłoszeń. W tym roku wreszcie się udało. A mobilizacją, by wziąć udział w konkursie, były zachęty osób postronnych, które na widok naszego ukwieconego balkonu nie kryły słów uznania, a nawet zachwytu.

W zaaranżowanym miniogrodzie balkonowym Agnieszki i Zenona Kramarzów zwykle prym wiodą pelargonie. W tym roku jednak dotkliwie dały im się we znaki nie tylko upały, ale i szkodniki: mszyce i przędziorki. Sprawiły, że nie są tak dorodne i obsypane kwiatami, jak bywały okazy sadzone w poprzednich latach.

Za to z nawiązką odwdzięczają się inne sezonowe kwiaty. Wśród nich szczególnie begonie, petunie, surfinie, fuksje, passiflora, jak również niewielka, ale za to bardzo efektowna i uwielbiająca słońce portulaka, w którego promieniach jej lśniące kwiaty wyglądają dosłownie jakby świeciły. A uzupełnieniem w balkonowej kolekcji są zdobiące od zewnątrz parapety balkonowych okien mieszkania dipladenie i grudniki. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Balkonowy miniogród Agnieszki i Zenona Kramarzów przy ul. Jana Karola Chodkiewicza. 

Cały Szczecin w kwiatach. Miniogród na balkonie Cały Szczecin w kwiatach. Miniogród na balkonie Cały Szczecin w kwiatach. Miniogród na balkonie Cały Szczecin w kwiatach. Miniogród na balkonie Cały Szczecin w kwiatach. Miniogród na balkonie Cały Szczecin w kwiatach. Miniogród na balkonie Cały Szczecin w kwiatach. Miniogród na balkonie Cały Szczecin w kwiatach. Miniogród na balkonie Cały Szczecin w kwiatach. Miniogród na balkonie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie