poniedziałek, 26 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni

Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni [GALERIA]

Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni
Data publikacji: 2020-09-27 16:30
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-28 11:36
Wywietleń: 1145 476951

W niedzielę (27.09.) poznaliśmy zwycięzców tegorocznej, 46. edycji konkursu „Cały Szczecin w kwiatach”, organizowanego przez naszą redakcję. Tytuły i nagrody rozdane zostały w czterech kategoriach. A spośród finalistów w drodze SMS-owego głosowania Czytelnicy tradycyjnie już wskazali także swojego laureata Nagrody Publiczności.

Komisja konkursowa oceniała zgłoszone miejsca w składzie: Ewa Maj, Maria Płatek, Danuta Chodyniecka, Waldemar Osiński (przewodniczący) i Adrian Bednarski. W zmienionej nieco tym razem formule, niż w poprzednich edycjach rywalizacji, bo wyłącznie na podstawie nadsyłanych przez zainteresowanych zdjęć. A to ze względu na stan pandemii koronawirusa. Dlatego i niedzielna gala odbyła się w skromniejszym niż zwykle gronie osób, ale jak zawsze w gościnnych progach centrum Rajskiego Ogrodu państwa Patorów, jednych z głównych sponsorów i zarazem fundatorów nagród, przy al. Wojska Polskiego. Z zachowaniem reżimów sanitarnych spotkanie miało charakter zamknięty, ograniczony do finalistów i ich najbliższych, z udziałem przedstawicieli pozostałych partnerów konkursu oraz fundatorów nagród, naszej redakcji i członków jury.

Najpiękniejsze balkony i ogrody 

W kategorii balkonów i tym razem wygrał ten należący do Wandy i Tadeusza Słodkowiczów, a znajdujący się w wieżowcu przy ul. Władysława Szafera. To ich piąty triumf z rzędu, co członkowie komisji uhonorowali specjalną nagrodą dodatkową Ligi Ochrony Przyrody. Drugie miejsce zajęli - tak jak przed rokiem - Agnieszka i Zenon Kramarzowie za balkon urządzony w kamienicy przy ul. Jana Karola Chodkiewicza, którzy zgarnęli też Nagrodę Publiczności, a jest pobyt w Sandra Spa w Pogorzelicy. Wśród uczestników SMS-owego glosowania rozlosowane zostaną zaś kalendarze. Trzecie miejsce przypadło Wioletcie Hajdukiewicz za balkon przy ul. Jacka Malczewskiego. Wyróżnieniem uhonorowano Jolantę Werner za taras urządzony przy ul. Mieczysława Niedziałkowskiego.

Cały Szczecin w kwiatach

W kategorii przydomowych ogrodów najlepsi okazali się również ubiegłoroczni laureaci, mający na koncie nadto już wcześniej zdobywane trofea - Elżbieta i Jerzy Gajdulowie z ul. Krańcowej na Żelechowej. Drugą lokatę zajęli Teresa i Zbigniew Drążkowie z ul. Jana Dzierżonia na Warszewie, a trzecią - Maria Jamnicka-Kocewicz i Tomasz Kocewicz z ul. Żyznej na Krzekowie.

W innych formach zagospodarowania terenu palma pierwszeństwa ponownie trafiła do Zbigniewa Stankiewicza, opiekuna podwórka wspólnoty mieszkaniowej przy al. Papieża Jana Pawła II. Na drugim miejscu uplasował się Franciszek Konkolowski, który dba o enklawę zieleni przy budynku wspólnoty „Podkowa" przy ul. Legionów Dąbrowskiego na Turzynie, a na trzecim - podwórko wokół bloku wspólnoty przy ul. Zdrojowej 23-25 na osiedlu Arkońskie-Niemerzyn.

Laury dla działek i ekonagroda

W kategorii działek bezkonkurencyjna - jak przed rokiem - okazała się ta należąca do Marii Matz w ROD gen. Władysława Sikorskiego na Pogodnie. Puchar i nagrody rzeczowe za drugie miejsce powędrowały do Doroty i Tadeusza Seligów z ROD Krzekowo, a za trzecie - do Agnieszki Tabaczewskiej z ROD im. Adama Mickiewicza na Gumieńcach. W tej kategorii jurorzy wyróżnienie przyznali Helenie i Franciszkowi Konkolowskim za ich działkę w ROD Szczecin Port Centralny.  

Nadto komisja zdecydowała o przyznaniu specjalnej ekonagrody Stanisławowi Bartosikowi, który wprawdzie do rywalizacji się nie zgłosił, ale za to zaprezentował kilka pomysłów na zagospodarowanie deszczówki, a taka kreatywność w erze klimatycznych anomalii i doskwierających rokrocznie suszy bywa bezcenną.

Głównymi sponsorami nagród rzeczowych już tradycyjnie w postaci bonów kwotowych na zakupy w swoich centrach ogrodniczych był wspomniany Rajski Ogród, a zestawy nawozów do roślin ufundowała spółka Fosfan.

Wszystkim laureatom i finalistom gratulujemy! ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni Cały Szczecin w kwiatach 2020. Zwycięzcy nagrodzeni

Komentarze

senior
Świetna inicjatywa warta propagowania. A idiotka to kto?
2020-09-28 07:00:46
@fotografia
W maskach do zdjęć pozuje obecnie nawet prezydent naszego kraju i jego żona. No i to jest właśnie prawdziwy obraz obecnych czasów, a nie sztuczny twór. Dokument tego, jak było. Oby nie było tak długo.
2020-09-27 21:32:08
fotografia
Nie ogarniam... dlaczego ludzie w ogóle decydują się na pozowanie w masce do jakiejkolwiek oficjalnej fotografii, zwłaszcza grupowej? Przecież to jakieś kuriozum jest. Rozumiem jakiś bal maskowy impreza- taka formuła podsumowania dobrej zabawy w której uczestniczyli, ale to...? Co to za zdjęcie? Przecież ta fotografia nie ma ani walorów pamiątkowych ani poznawczych. Nie było innych możliwości zobrazowania tego wydarzenia szanowny panie dziennikarzu?
2020-09-27 20:42:21
@Fajny konkurs
A mi się ta Pani właśnie podoba. Jest odważna i ujmuje się za wykluczonymi, czyli słabszymi. Ale być może po prostu założyła taką maskę, bo jest ładna, kolorowa. I nic się za tym nie kryje. Kurczę, ludzie: hejt stop.
2020-09-27 20:31:20
@ Fajny konkurs
A tobie co przeszkadza ,że ktoś chciałby równości traktowania wszystkich , a nie dzielenia na gorszy i lepszy sort ?? Tylko PISowski patol może coś takiego napisać. Wszyscy jesteśmy równi !!
2020-09-27 19:38:40
Fajny konkurs
Ale ta starsza pani z tęczową maską trochę się wygłupiła.
2020-09-27 17:42:14

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie