niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Cały Szczecin w kwiatach 2017 > Laureaci, nagrody i wzruszenia

Laureaci, nagrody i wzruszenia [GALERIA, FILM]

Laureaci, nagrody i wzruszenia
Data publikacji: 2017-09-24 18:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-06 11:12
Wywietleń: 2636 293920

W niedzielę (24 września) poznaliśmy laureatów już 43. edycji „Całego Szczecina w kwiatach”, najpopularniejszego i cenionego przez szczecinian konkursu, organizowanego przez naszą redakcję. Były nagrody, ale też wzruszenia i zaskoczenia. A wszystko w gościnnych tradycyjnie już progach Centrum Ogrodniczego "Rajski Ogród". 

Nasze konkursowe jury w składzie: Waldemar Osiński - przewodniczący, Magdalena Grycko, Maria Płatek, Ewa Maj i i Danuta Chodyniecka, zdecydowało o przyznaniu nagród w czterech kategoriach: balkony, ogrody oraz inne formy zagospodarowania terenu (indywidualne) i inne formy zagospodarowania terenu (zgłoszenia zbiorowe). Tradycyjnie też czekały nagrody specjalne: miejskiego ogrodnika oraz Jolanty i Waldemara Osińskich, właścicieli kwiaciarni "Zielony ogródek".

Jak podkreślali jurorzy, finaliści tegorocznej edycji konkursu - mimo niesprzyjających warunków pogodowych - doskonale poradzili sobie z utrzymaniem swoich oaz zieleni. Nadto wszyscy uczestnicy wykazują się dużą wiedzą i doświadczeniem w zakresie ogrodnictwa i uwzględniają w swoich ogrodach i zieleńcach sezonowość roślin, dbając, by w każdym momencie były one  atrakcyjne. I co równie istotne - podkreślili członkowie komisji - dużo większą wartość mają aranżacje z roślin i materiałów naturalnych niż wzbogacone dodatkami z tworzyw sztucznych.

Tym razem obie nagrody specjalne - ogrodnika miasta oraz Jolanty i Waldemara Osińskich - trafiły do rąk podopiecznych i pracowników dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6. W dowód uznania za zaangażowanie i pasję w utrzymaniu i pielęgnacji ogrodu wokół ośrodka. Seniorzy wraz z personelem DDPS nr 2 Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej odebrali także puchar i nagrody ufundowane przez sponsorów za zajęcie III miejsca w kategorii innych form zagospodarowania terenu (zgłoszenia zbiorowe). I - jak już zapowiedzieli - nie zamierzają na tym poprzestać, lecz stanąć ponownie do rywalizacji w przyszłym roku.

Najpiękniejszy szczeciński balkon niezmiennie znajduje się przy ul. Szafera. Jego właściciele Wanda Tadeusz Słodkowiczowie otrzymali główny konkursowy laur tej kategorii – puchar „Kuriera”. Drugi raz z rzędu - podobnie jak przed rokiem -jury za niezrównaną uznało ich kompozycję kwiatowych barw na wysokościach. Miejsce drugie wśród balkonów zajęła Jadwiga Biejnia, miejsce trzecie przypadło Annie i Jerzemu Pruskim. Nagrodą za debiut wyróżnieni zostali Anna i Marcin Kowalscy.

W kategorii ogrodów zwycięzcami okazali się Ewa i Jarosław Kłosowie. To oni za swój wyczarowany ogród przy ul. Okólnej odebrali także Nagrodę Publiczności. Szczególny urok ich ogrodu w kwiatach doceniło najwięcej osób - 31,1 proc. ze wszystkich głosujących drogą SMS-ową. 

Ubiegłoroczni zdobywcy I miejsca Elżbieta i Jerzy Gajdulowie z ul. Krańcowej musieli zadowolić się w tej edycji w kategorii ogrodów II lokatą. Członkowie komisji zresztą przyznali dwa równorzędne drugie miejsca. Uhonorowali nim Teresę Kozińską za jej ogród także przy ul. Krańcowej. Za III miejsce i debiut w tej kategorii nagrody odebrali Lidia i Zdzisław Sokołowscy (ul. Pasterska). A wyróżnienie otrzymała Anita Kaczmarczyk (ul. Chopina).

W kategorii inne formy zagospodarowania terenu (zgłoszenia indywidualne) triumfował Zbigniew Stankiewicz za pomysł na podwórko-studnię jednej z kamienic przy al. Papieża Jana Pawła II. Drugim miejscem jury nagrodziło Dorotę Mencel za przydomową kameralną przestrzeń pełną ozdobnych traw przy ul. Zielone Wzgórze. Trzecią lokatę zajęli Danuta i Zygmunt Walaszkowie za zielono-kwiatową enklawę urządzoną wokół budynku przy ul. Szeligowskiego. Nagroda za debiut trafiła do Franciszka Konkolowskiego (ul. Legionów Dąbrowskiego). 

Wśród tzw. innych form – instytucji zwyciężył ponownie, jak w ub. roku i jeszcze kilkakrotnie w przeszłości – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 i jego ogród (ul. Policka). II miejsce zdobyła przystań z zatoczką pływających agaw nad jeziorem Dąbie, której gospodarzem jest Kooperatywa Armatorów "HOM-Szczecin".

Wszystkim laureatom i finalistom gratulujemy!©℗

Mirosław WINCONEK

Zdjęcia i film: Mirosław WINCONEK

Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia Laureaci, nagrody i wzruszenia

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie