wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Całą dobę na służbie

Całą dobę na służbie

Całą dobę na służbie
Data publikacji: 2016-02-20 09:32
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:18
Wywietleń: 1416 120698

Ośmioro policjantów z naszego województwa odebrało z rąk ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka odznaczenia państwowe - „Medale za Ofiarność i Odwagę" oraz „Krzyże Zasługi za Dzielność".

Jezioro Wełtyń. Tam, gdzie nie ma ratownika, zaczyna tonąć mężczyzna. Zauważa go wypoczywający właśnie na urlopie Radosław Nować, na co dzień policjant Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Bez wahania wskakuje do wody, holuje tonącego, udziela mu pierwszej pomocy. Z kolei sierż. szt. Mariusz Dulny (Oddział Prewencji Policji w Szczecinie) ratuje z Bałtyku kobietę. Dulny także był na urlopie - w Mrzeżynie.

W ostatnim momencie dwie plażowiczki, które spadły z materacy do wody, uratowali policjanci z komendy w Białogardzie: mł. asp. Krzysztof Gudełajski oraz sierż. Kinga Plucińska. Z kolei w bardzo złych warunkach atmosferycznych (szkwał) akcję ratunkową przeprowadzali st. asp. Józef Szembel i sierż. szt. Bartosz Wojtyła z Goleniowa. W lipcu otrzymali informację o osobie, która wypadła za burtę jachtu, pływającego po Zatoce Stepnickiej.

- Narażając własne życie po upływie około trzydziestu minut, zauważyli unoszącego się na wodzie rozbitka i przekazali mu kamizelkę ratunkową, wydobyli tonącego na pokład łodzi służbowej. Był on już na skraju wyczerpania, zdrętwiały z zimna i tracący przytomność. Funkcjonariusze udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali uratowanego przybyłej na miejsce jednostce SAR z Trzebieży - opisuje kom. Przemysław Kimon, rzecznik zachodniopomorskiej policji.

Sierż. szt. Marcin Szczot i sierż. szt. Paweł Stokarski ze Sławna, wracając ze służby, zauważyli pożar domu. Z płonącego budynku, jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej, wynieśli niepełnosprawnego mężczyznę.

(kol)

Fot. Policja

 

 

Całą dobę na służbie Całą dobę na służbie Całą dobę na służbie Całą dobę na służbie Całą dobę na służbie Całą dobę na służbie Całą dobę na służbie Całą dobę na służbie Całą dobę na służbie Całą dobę na służbie Całą dobę na służbie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”