Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Były właściciel Pogoni Szczecin – Sabri B. zatrzymany przez CBA

Data publikacji: 29 października 2019 r. 12:45
Ostatnia aktualizacja: 30 października 2019 r. 12:46
Były właściciel Pogoni Szczecin – Sabri B. zatrzymany przez CBA
 

Dwie osoby - burmistrz warszawskich Włoch i wręczający mu łapówkę deweloper - zostały zatrzymane w Warszawie - poinformowało we wtorek CBA. Według zastępcy ministra koordynatora służb specjalnych Macieja Wąsika zatrzymany deweloper to były właściciel Pogoni Szczecin.

- Agenci z warszawskiej delegatury CBA zatrzymali dwie osoby uwikłane w korupcyjny proceder. Na gorącym uczynku, tuż po przyjęciu 200 tysięcy złotych, zatrzymano burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy – podało CBA na swojej stronie internetowej. Według Biura burmistrz "pieniądze wziął od znanego dewelopera i jednocześnie przedsiębiorcy budowlanego", a gotówkę próbował ukryć w garażu należącym do rodziny.

- CBA zatrzymało na gorącym uczynku przyjęcia łapówki burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy. Wraz z nim zatrzymano znanego dewelopera, byłego właściciela Pogoni Szczecin - napisał na Twitterze Wąsik.

Jako Sabriego B. dewelopera zidentyfikowała także TVP Info, która opublikowała "kulisy akcji CBA".

- Przekazanie 200 tys. zł w gotówce odbyło się na jednej ze stołecznych ulic. Burmistrz Włoch jechał maserati, z naprzeciwka swoim autem nadjechał Sabri B. Mężczyźni uchylili szyby, biznesmen wrzucił urzędnikowi pieniądze, obaj odjechali każdy w swoją stronę. Wszystko obserwowali agenci CBA. Dwie ekipy ruszyły za dwoma autami. Artura W. zatrzymali w garażu przy jego domu. Mężczyzna płakał, kiedy zakładano mu kajdanki - opisała akcję agentów TVP Info.

Jak zaznaczono obserwowany "biznesmen wszedł do jednej z tureckich knajp", a przebywający w lokalu mężczyźni próbowali ukryć Sabriego B. i utrudniali działania agentom. - Próbujących przeszkodzić w akcji funkcjonariusze szybko powalili na ziemię. Zakuto też biznesmena. Obu zatrzymanych przewieziono do prokuratury - podał portal TVP Info.

Zatrzymanym mężczyznom mają zostać postawione zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

Jak podało CBA, w zamian za łapówki burmistrz wydawał korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne dotyczące warunków zabudowy, miał też podejmować się także załatwiania podobnych decyzji w innych warszawskich urzędach.

- Z ustaleń śledztwa wynika, że była to już najprawdopodobniej kolejna transza przyjęta przez urzędnika. Funkcjonariusze przeszukali gabinet burmistrza i siedziby firm należące do biznesmena. Tam zabezpieczono dokumentację, nośniki danych i kopie binarne, które będą stanowić dowody w sprawie. Mężczyźni trafili do Prokuratury Okręgowej w Warszawie – poinformowało CBA.

Według TVP Info przekazana łapówka była drugą przekazaną burmistrzowi, pierwsza miała być prawdopodobnie podobnej wysokości.

Artur W. z Koalicji Obywatelskiej został burmistrzem Włoch w listopadzie ubiegłego roku, wcześniej był zastępcą burmistrza Bielan.

Burmistrz Włoch Artur W. został zawieszony w prawach członka PO. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odwołał udzielone mu wszelkie pełnomocnictwa i upoważnienia.

(PAP)

Fot. CBA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

k3 do @ k2
2019-10-30 12:33:38
- ważne iż siedzi w ... Gdyby zapisał się do PO to...Sławomir N. w Tczewie.
k2
2019-10-30 10:25:37
Sabri B. To chyba było coś ze znanym szczecińskim politykiem z zawsze słusznej partii?
do @ Myśl (nieskalana)
2019-10-30 10:01:45
PO_seł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński o akcji CBA; – "To było prowokowanie polityków do tego, by popełnili przestępstwo, nie od tego powinny być służby".... Dodatkowo Sławek N. o "burmistrzach"; „Ku**a nikogo się nie możesz pozbyć”, „Jak jest dla nas przydatny, to trzeba go wykorzystać, jak nie jest – niech spier*ala”, „jak jakiś wiceprezydent próbuje rosnąć, to go plask” i dalej "„Ch*j mnie obchodzi, czy uważasz, że on jest ku**a ekspertem czy nie”.
Myśl
2019-10-29 22:35:49
Bardzo dobrze, że złapali łapówkarzy. 'Na gorącym uczynku", więc powinni siedzieć i płacić. Nawet jeśli CBA działa wybiórczo, swoich (PIS + przyległości) nie rusza. Dba o to teraz wszechwładny Mariusz Kamiński.
Kenny
2019-10-29 20:54:31
Pisowskie ścierwo zadzwońcie do Banasia
Antoni
2019-10-29 20:30:59
Znowu usłyszymy, że to "pisowska" prokuratura? powtarzam, 5 mln głosów na KO, to ich olbrzymi sukces, a jest spowodowany nie żadną wiarygodnością, programem ale stacją telewizyjną TVN. Tam i tak CBA powinna być zlikwidowana, nagonka PiSu na działaczy KO itp. totalne brednie i wprowadzanie obywateli w stan zawiści. Dzisiaj usłyszałem w pracy, że kolega głosował na KO, bo to najmniejsze zło ;) Dalej życie w swoim świecie "anty PiS".
Brawo. Szacunek. CBA - więcej takich akcji.
2019-10-29 18:40:59
.
Bezkarni
2019-10-29 17:35:56
Znacie kogoś uczciwego z PO ? Nie ma takich. U nich życie toczy się tylko wokół kasy . Lewej kasy. Dzisiaj wpadł burmistrz PO z Warszawy. Jutro będzie następny. I co z tego. Nikt nie idzie siedzieć. Martwię się , że kilkaset milionów euro z UE dla biznesu w regionie jest w rękach ludzi PO i SLD.
papuga
2019-10-29 16:49:10
Ciekawe cy mecenas Sochański podejmie się obrony swojego pryncypała sprzed lat, gdy ten kierował Pogonią, a Bartek był jego radcą prawnym za 40 tys. miesięcznie?
POszust
2019-10-29 15:37:59
.Sąd uniewinni go .burmistrz zwiększy poparcie jak mówił nojman bo elektorat PO takich ludzi kocha.zdanowska, gawłowski, adamowicz to elektorat PO.Im więcej przestępstw tam PO jest silniejsze.Płakał by powtórzyć casus swojej koleżanki z PO sawickiej , która przez niezawisłe sądy została uniewinniona a bylo wszystlko nagranie dowód łapówkim a sawickiej włos nie spadł.Duży elektorat ma PO w więzieniach tam bije wszystkich na głowę.
.
2019-10-29 14:10:51
Dziwne, że burmistrz akurat z PO.
jan bury
2019-10-29 13:39:02
TAK WYCHWALANE SAMORZADY TO POWSZECHNA KORUPCJA I LAPOWKARSTWO.NA CZESC NIEJAKIEGO ADAMOWICZA NAZWANO NAWET PLAC W SZCZECINIE.
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....
2019-10-29 13:20:47
Wszystko obserwowali agenci CBA. Dwie ekipy ruszyły za dwoma autami. Artura W. zatrzymali w garażu przy jego domu. Mężczyzna płakał, kiedy zakładano mu kajdanki.... Płaczący PO_j..b wierzył Sławkowi N.;"Nasz elektorat, ten antypisowski, uzna, że to jest k... atak PiS-u, żeby go zabić..... - I pójdą jeszcze bardziej na niego. Tak to wygląda. W różnych badaniach, k..., naszych, których oskarżają. Hania Zdanowska zyskuje, jak ma akt oskarżenia. Idzie wręcz dokładnie odwrotnie. Nie patrz na to, to nie ma żadnego znaczenia. Oni ilością aktów, inflacją tych aktów oskarżenia, powodują, że nie mają żadnego znaczenia. - Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k.... Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k..., jak niepodległości...... „Platforma wskazuje człowieka i nie ma dyskusji, czy on jest dobry, czy się nadaje, czy nie”, „Ch*j mnie obchodzi, czy uważasz, że on jest ku**a ekspertem czy nie”..........

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA