Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Były pustułki, są nowi lokatorzy w gnieździe w szczecińskim magistracie

Data publikacji: 13 lipca 2019 r. 14:02
Ostatnia aktualizacja: 15 lipca 2019 r. 10:54
Były pustułki, są nowi lokatorzy w gnieździe w szczecińskim magistracie
 

Po blisko dwóch miesiącach pobytu w gnieździe, znajdującym się we wnęce gmachu magistratu, sokoły pustułki odleciały w świat. Zwolnione przez nie miejsce nie zostało puste, gdyż szybko zajęli je nowi lokatorzy.

Gołębie zazwyczaj szerokim łukiem omijały dom pustułek, ponieważ obawiały się tych drapieżników. Gdy tylko okazało się jednak, że rodzina sokołów na dobre opuściła swoje lokum, gołębie natychmiast postanowiły zamieszkać w pustym gnieździe. Samica złożyła już nawet jaja i czeka aż młode przyjdą na świat.

Co dzieje się u nowych lokatorów gniazda można obserwować na stronie internetowej Urzędu Miasta:

http://www.szczecin.pl/chapter_59325.asp

(k)

Fot. UM

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

małkowskiego
2019-07-15 10:09:12
Więcej drzew dla ludzi i ptaków w Szczecinie. 53 % powierzchni Londynu to tereny zielone. A Szczecin? To pustynia wyłożona granitem i betonem z wyciętymi przez komuchów i ich potomków alejami. Puszcza Bukowa, Wkrzańska, Cmentarz Centralny to teren zielony, ale to nie jest miasto! Zieleń miejska to skwery, trawniki, aleje drzew i krzewów. Dawniej Szczecin to były zielone przedogródki dzisiaj to klepiska zamieniane na Strefy parkowania. A kikutki jarzębinek i czy innych mini drzewek posadzonych, w miejscach rzezi drzew prowadzonej przez watahy Zieleni Miejskiej, są symbolem stosunku Zarządu Miasta i Radnych do Szczecińskiej Zieleni ptaków i do mieszkańców.Premier Morawiecki obiecał 500 mln. nowych drzew w Polsce w tym roku. Ile z tego przypadnie miastu Szczecin? Panowie radni i posłowie od Szyszki dopilnujcie tego zobowiązania.
Kazimierz
2019-07-13 17:10:55
Ja najbardziej lubię słuchać śpiewu kosa. One chyba budują gniazda na drzewach? W Szczecinie potrzeba więcej drzew, i dla ludzi i dla kosów i innych ptaków.
nie urzędnik
2019-07-13 16:39:28
Wielkie brawa dla magistratu. Kolejno rodzina ptasia zagnieździła się u Państwa, znaczy...... dobry klimat tam panuje. Pozdrawiam urzędników z przesłaniem dbania o kolejną rodzinkę ptasią

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA