Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Była kasjerka spółdzielni skazana za przywłaszczanie opłat z czynszów

Data publikacji: 11 września 2019 r. 12:02
Ostatnia aktualizacja: 12 września 2019 r. 15:04
Była kasjerka spółdzielni skazana za przywłaszczanie opłat z czynszów
 

W ciągu 19 lat Mariola B., b. kasjerka Spółdzielni Mieszkaniowej "Piast" w Połczynie-Zdroju, przywłaszczyła pieniądze z czynszów, przekazywane jej przez lokatorów na łączną kwotę ponad 171 tys. zł. Dobrowolnie poddała się karze i została skazana na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Rzecznik Sądu Okręgowego w Koszalinie sędzia Sławomir Przykucki poinformował PAP, że sąd w Świdwinie wydał wyrok na Mariolę B., byłą kasjerkę SM "Piast" w Połczynie-Zdroju (Zachodniopomorskie). W ciągu 19 lat przywłaszczyła pieniądze z czynszów, przekazywane jej przez lokatorów na łączną kwotę ponad 171 tys. zł.

- Oskarżona została skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, grzywnę w wysokości 200 stawek dziennych każda po 30 zł, ma również naprawić szkodę – powiedział Przykucki. Z uwagi na to, że jeszcze w toku śledztwa kobieta zwróciła poszkodowanej spółdzielni 50 tys. zł, wartość szkody to obecnie ok. 121 tys. zł.

Sąd wydał wyrok na jednym posiedzeniu, bez rozprawy, uwzględniając wymiar kary, o który wniósł prokurator w akcie oskarżenia skierowanym do sądu w czerwcu wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze przez Mariolę B., która przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu.

Zgodnie z uzyskaną w śledztwie opinią biegłego, proceder przywłaszczania pieniędzy przez kasjerkę miał trwać od 1996 r. do grudnia 2015 r.

W śledztwie Mariola B. wyjaśniała, że do tego czynu popchnęła ją "trudna sytuacja materialna". Sama nie potrafiła wskazać kwoty, jaką przywłaszczyła i w jakim to było okresie czasu. Do wyliczeń biegłego nie miała jednak uwag. Przyjęła je.

Mariola B. nie była wcześniej karana.

Prokuratorskie śledztwo trwało blisko trzy lata. Pokrzywdzona Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Połczynie-Zdroju liczy ponad 70 mieszkań zlokalizowanych w trzech blokach.

(pap)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Az - czy tylko przez 17 lat...
2019-09-11 15:13:40
A co na to owczesny Prezes czy Prezesi Spoldzielni, Glowny/a Ksiegowa jak i reszta Zarzadu... tez Nic az przez 17 lat... "nie skontrolowali, nie zauwazyli i nie wiedzieli" ??? To ciekawe: czy tu chodzi tylko o 171 000 zl... a moze bylo to "troche wiecej - tylko reszte juz czas po-za-latwial" ??? No a Politycy w Polczynie Zdroju... tez nic nie slyszeli i sie nie dowiedzieli - Rzadzac w tak malej miejscowosci !! A wiec po-wiedz-my: "to byly czasy"...!!!
maj
2019-09-11 14:44:28
Cos dlugo sie administracja tej spółdzielni nie potrafiła połapać, a to powinno byc od razu widoczne w sprawozdaniach i bilansach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA