niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Była kasjerka spółdzielni skazana za przywłaszczanie opłat z czynszów

Była kasjerka spółdzielni skazana za przywłaszczanie opłat z czynszów

Była kasjerka spółdzielni skazana za przywłaszczanie opłat z czynszów
Data publikacji: 2019-09-11 12:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-12 15:04
Wywietleń: 968 414242

W ciągu 19 lat Mariola B., b. kasjerka Spółdzielni Mieszkaniowej "Piast" w Połczynie-Zdroju, przywłaszczyła pieniądze z czynszów, przekazywane jej przez lokatorów na łączną kwotę ponad 171 tys. zł. Dobrowolnie poddała się karze i została skazana na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Rzecznik Sądu Okręgowego w Koszalinie sędzia Sławomir Przykucki poinformował PAP, że sąd w Świdwinie wydał wyrok na Mariolę B., byłą kasjerkę SM "Piast" w Połczynie-Zdroju (Zachodniopomorskie). W ciągu 19 lat przywłaszczyła pieniądze z czynszów, przekazywane jej przez lokatorów na łączną kwotę ponad 171 tys. zł.

- Oskarżona została skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, grzywnę w wysokości 200 stawek dziennych każda po 30 zł, ma również naprawić szkodę – powiedział Przykucki. Z uwagi na to, że jeszcze w toku śledztwa kobieta zwróciła poszkodowanej spółdzielni 50 tys. zł, wartość szkody to obecnie ok. 121 tys. zł.

Sąd wydał wyrok na jednym posiedzeniu, bez rozprawy, uwzględniając wymiar kary, o który wniósł prokurator w akcie oskarżenia skierowanym do sądu w czerwcu wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze przez Mariolę B., która przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu.

Zgodnie z uzyskaną w śledztwie opinią biegłego, proceder przywłaszczania pieniędzy przez kasjerkę miał trwać od 1996 r. do grudnia 2015 r.

W śledztwie Mariola B. wyjaśniała, że do tego czynu popchnęła ją "trudna sytuacja materialna". Sama nie potrafiła wskazać kwoty, jaką przywłaszczyła i w jakim to było okresie czasu. Do wyliczeń biegłego nie miała jednak uwag. Przyjęła je.

Mariola B. nie była wcześniej karana.

Prokuratorskie śledztwo trwało blisko trzy lata. Pokrzywdzona Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Połczynie-Zdroju liczy ponad 70 mieszkań zlokalizowanych w trzech blokach.

(pap)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

Az - czy tylko przez 17 lat...
A co na to owczesny Prezes czy Prezesi Spoldzielni, Glowny/a Ksiegowa jak i reszta Zarzadu... tez Nic az przez 17 lat... "nie skontrolowali, nie zauwazyli i nie wiedzieli" ??? To ciekawe: czy tu chodzi tylko o 171 000 zl... a moze bylo to "troche wiecej - tylko reszte juz czas po-za-latwial" ??? No a Politycy w Polczynie Zdroju... tez nic nie slyszeli i sie nie dowiedzieli - Rzadzac w tak malej miejscowosci !! A wiec po-wiedz-my: "to byly czasy"...!!!
2019-09-11 15:13:40
maj
Cos dlugo sie administracja tej spółdzielni nie potrafiła połapać, a to powinno byc od razu widoczne w sprawozdaniach i bilansach.
2019-09-11 14:44:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie