Czwartek, 21 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Bulwary pod woda [GALERIA] (akt. 1)

Data publikacji: 06 października 2016 r. 11:23
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Bulwary pod woda
 

Tak zwana cofka spowodowała, że stan wody w Odrze jest wysoki. W niektórych miejscach alarmowy lub ostrzegawczy. W Szczecinie rzeka dostała się na niskie nabrzeże Wieleckie, należące do Polsteam Shipping Agency. Bulwary, którymi zarządza Żegluga Szczecińska, są bezpieczne.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie zamknął żeglugę na odcinku Odry Zachodniej od Widuchowej do mostu Długiego w Szczecinie. Została wstrzymana również na Regalicy – od przekopu Klucz-Ustowo do jeziora Dąbie.

– Na nadodrzańskich bulwarach zarządzanych przez Żeglugę Szczecińską cofka i wysoki stan wody w rzece nie wyrządziły szkód – podkreśla Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik Żeglugi Szczecińskiej. – Nawet w najniższych miejscach, a więc np. przy wypożyczalni motorówek na bulwarze Gdyńskim lub w ciągu spacerowym bulwaru Piastowskiego przy punktach gastronomicznych wodzie wciąż brakuje kilkudziesięciu centymetrów do częściowego zalania. Pozostałe nabrzeża są na tyle wysokie, że obecnie nie ma zagrożenia wystąpienia rzeki i przekroczenia krawędzi nabrzeży. (ek)

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ AUTORSTWA RYSZARDA PAKIESERA

***

Wcześniejsza informacja

Wywołany przez cofkę podwyższony stan Odry spowodowała, że w nocy ze środy na czwartek woda w niektórych miejscach zalała szczecińskie bulwary.  Rano pod woda wciąż znajdował się odcinek deptaka przy ul Jana z Kolna.

Na szczęście w czwartek od rana sytuacja powoli się normalizuje i stan Odry zaczyna się obniżać. Nie ma więc zagrożenia, że zalane zostana kolejne odcinki bulwarów. (k)

Fot. Tomasz TOKARZEWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA