Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Budzimy Patrycję

Data publikacji: 23 czerwca 2019 r. 21:20
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:43
Budzimy Patrycję
Fot. archiwum rodzinne  

Przed wypadkiem była zupełnie zdrową nastolatką, która chciała studiować w Warszawie. Niestety, Patrycja Machol rok temu uległa wypadkowi samochodowemu, który zmienił życie jej i najbliższych w koszmar. Pomóżmy rodzinie 19-latki zebrać pieniądze na niezbędne rehabilitacje i operacje.

Rok temu we wrześniu nastolatka wraz z przyjaciółką wracały ze spotkania. Samochód, którym podróżowała Patrycja, stracił stabilność i uderzył jej stroną w drzewo. W wyniku wypadku dziewczyna doznała licznych złamań kości twarzoczaszki, złamania obojczyka, kości łonowej, jednak najgorszych obrażeń doznała głowa.

- Gdy dotarła do szpitala, natychmiast trafiła na stół operacyjny. Lekarze zdecydowali się na wykonanie radykalnej obustronnej kraniektomii czołowo-skroniowo-ciemieniowej (usunięcie znacznej powierzchni czaszki po obu stronach) i odbarczenia mózgowia. Bez tego Patrycja by nie przeżyła. W jej głowie zaczęło w zastraszającym tempie rosnąć ciśnienie. Obrzęk mózgu narastał – pisze rodzina nastolatki.

Po operacji stan Patrycji określono jako wegetatywny, a po urazie czaszkowo-mózgowym stwierdzono otępienie głębokie. Pierwsza doba była najważniejsza. Przez półtora miesiąca dziewczyna podłączona była do respiratora, potem zaczęła samodzielnie oddychać.

"Jej stan nadal był ciężki, ale był to krok w dobrą stronę, jeden z wielu, które Patrycja musi wykonać, aby wrócić do zdrowia".

Obecnie dziewczyna jest intensywnie rehabilitowana fizycznie i neurologopedycznie. Wymaga całodobowej opieki. Patrycja leży, nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować, nie nawiązuje logicznego kontaktu, nie porusza się. Nie potrafi samodzielnie zmienić pozycji ciała.

Patrycję czeka bardzo długa i kosztowana rehabilitacja. Najważniejsze, żeby jak najszybciej wykonać plastykę głowy, aby uzupełnić ubytki czaszki specjalnymi implantami. Zabieg nie jest refundowany w ramach NFZ.

- Walka o zdrowie będzie bardzo długa, ale z niezwykłą determinacją Patrycji, przy wsparciu rodziny i z Państwa pomocą, wierzymy, że będzie zakończona sukcesem. Wierzymy bardzo, że będzie to walka wygrana. Powrót Patrycji do pełni sił i normalnego życia jest możliwy - ma nadzieję rodzina.

Bliskim udało się zebrać 55 tys zł. z potrzebnych 240 tys zł. Wpłat można dokonywać bezpośrednio poprzez stronę https://zrzutka.pl/j964yr, gdzie profil Patrycji zweryfikowany jest przelewem oraz dowodem osobistym.

W poniedziałek (24 czerwca) organizowany jest koncert charytatywny „Budzimy Patrycję” w Krzywicach (gmina Goleniów) na placu koło świetlicy (o godz. 18). Wstęp na wydarzenie - bilet dobrej woli. Odbędzie się także licytacja, m.in. sesji zdjęciowych, zabiegów kosmetycznych, masażu ziołowego, oprawy muzycznej na żywo dowolnej imprezy.

(KaNa)

Na zdjęciu: Pomóżmy rodzinie 19-latki zebrać pieniądze na leczenie.

Fot. archiwum rodzinne

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

.
2019-06-24 07:42:03
Samochód sam stracił stabilność. Przecież należy oskarżyć producenta, bo nie koleżankę, która kierowała, bo na pewno jechała zgodnie z przepisami i miała duże doświadczenie za kierownicą.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA