Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

„Budowlanka” pozostanie. Powiat się wycofał (akt. 1)

Data publikacji: 28 stycznia 2016 r. 11:05
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:42
„Budowlanka” pozostanie. Powiat się wycofał
 

Zarząd powiatu stargardzkiego wycofał się ze swoich planów reorganizacji Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie. Decyzja ta wywołała ogromną ulgę dyrekcji, nauczycieli i uczniów tej szkoły. Z wdzięcznością przyjęli ją również rajcy powiatu.

Przypomnijmy. Kilka dni temu zarząd starostwa postanowił, aby uczniowie klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej zamiast do placówki przy ul. Składowej uczęszczali do Zespołu Szkół nr 1, a młodzież z klas wielozawodowych kształciła się w murach Zespołu Szkół Nr 2.

Swoją decyzję władze powiatu uzasadniały m.in. niżem demograficznym. Postanowienie to wywołało ogromne rozgoryczenie wśród dyrekcji, nauczycieli i uczniów stargardzkiego ZS Bud.-Tech. Ich zdaniem  w ten sposób zaprzepaszczony zostałby prawie 53-letni dorobek szkoły. Przestałaby istnieć też jedyna w całym okręgu szkoła o profilu budowlanym.

- Bardzo dziękuję władzom starostwa za zmianę decyzji - przyznaje Zbigniew Hering, dyrektor ZS Bud.-Tech. w Stargardzie. - Zawsze wierzyłem w mądrość zbiorową. A była to naprawdę zła decyzja. Na oświacie nie powinno się oszczędzać. ©℗

(gra)

Fot. Aneta Słaba

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 28 stycznia 2016 r.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA