poniedziałek, 06 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Brygada będzie większa

Brygada będzie większa

Brygada będzie większa
Data publikacji: 2015-10-15 08:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 2165 28501

Brygada Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny Wschód powiększy się o jeden batalion. Jednostka będzie stacjonować w Stargardzie Szczecińskim.

Siedzibę Brygady odwiedził Tomasz Siemoniak, minister obrony narodowej. Szef resortu mówił, że Brygada jest systemem nerwowym Korpusu dla jego łączności i logistyki. W związku ze zwiększaniem gotowości bojowej Korpusu, rozwinięte zostaną także struktury Brygady. - Będzie to jednostka międzynarodowa. Powstanie jeszcze jeden batalion, nr 102, który będzie funkcjonować w Stargardzie Szczecińskim - mówi kpt. Tomasz Bryła, rzecznik prasowy Brygady Wsparcia.

We wtorek, podczas wizyty w Szczecinie, premier Ewa Kopacz powiedziała o stworzeniu 600 miejsc pracy w Brygadzie. - Liczba wymieniona przez panią premier wiąże się z powołaniem nowego batalionu, ale także rozbudową istniejących już batalionów 100 i 104 - dodaje kpt. Bryła. Na razie nie jest znany szczegółowy harmonogram rozwoju jednostki. Będzie on uzgadniany na szczeblu międzynarodowym. 

Korpus Północno-Wschodni przechodzi obecnie proces transformacji rozpoczęty podczas zeszłorocznego szczytu NATO w Newport. Sztab jednostki podwaja swoją kadrę. W najbliższych miesiącach ma ona nabyć zdolności operacyjne do dowodzenia Połączonymi Siłami Zadaniowymi Bardzo Wysokiej Gotowości (VJTF), tzw. szpicą NATO.©℗

(szymw)

 Fot. Robert STACHNIK (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie