Piątek 28 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Brudziński zapowiada kampanię pozytywną

Data publikacji: 2019-04-29 13:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:38
Brudziński zapowiada kampanię pozytywną
 

Mówienie o polexicie to dyrdymały - stwierdził minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, lider listy Prawa i Sprawiedliwości w eurowyborach w okręgu zachodniopomorskie - lubuskie. Polityk objeżdża właśnie region. Z dziennikarzami spotkał się na szczecińskich Wałach Chrobrego. 

- Chcemy prowadzić kampanię pozytywną i zwracam się z takim apelem do wszystkich swoich głównych konkurentów: spierajmy się na pomysły, spierajmy się na pogramy i gdy już ewentualnie zasłużymy sobie na głosy mieszkańców, to tam, w Brukseli, w Parlamencie Europejskim, jako polska drużyna powinniśmy się przynajmniej starać jak najczęściej mówić jednym głosem, wspólnie zabiegać o polskie interesy, także interesy ziemi zachodniopomorskiej i ziemi lubuskiej. Spór jest istotą demokracji, oby tylko nie był sporem na werbalne kłonice, tylko właśnie  na pomysły - od takiej deklaracji zaczął minister. - Dla Prawa i Sprawiedliwości nasza obecność w Unii Europejskiej jest wartością. Chcę to podkreślić. Pewnie za chwilę znowu usłyszymy dyrdymały o polexicie, o tym, że PiS będzie chciało wyprowadzić Polskę z Unii. Nie tylko chcieliśmy ją wprowadzać, prowadziliśmy jako Prawo i Sprawiedliwość agitację przed wstąpieniem Polski do UE, ale chcemy w tej UE trwać, z takim przekonaniem, jakie przekazał lider naszej formacji, Jarosław Kaczyński. Powiedział, że to, co wolno Francji, Niemcom, Hiszpanom, musi być wolno Polsce, Litwie, Czechom czy Słowacji.

J. Brudziński odnosząc się do pytania, czy w UE będzie walczył "o lepszą jakość ciasteczek w Polsce", odparł, że jest rzeczą oczywistą, że niektóre towary, pozornie identyczne, mają lepszą jakość w Niemczech niż w Polsce - i dlatego celem jego formacji, jest aby konsument w naszym kraju miał prawo do produktów o takiej samej jakości, jaką mogą cieszyć mieszkańcy krajów zachodnich. Zapewnił także, po raz kolejny, że nie ma takiej możliwości, aby po ewentualnej wygranej nie przyjął mandatu europosła i pozostał na stanowisku ministra.

Jeden z dziennikarzy TVN zapytał go o stępkę w stoczni.

- W dużej mierze to, co obiecaliśmy mieszkańcom Pomorza Zachodniego w kampanii, udało się zrealizować. W porcie szczecińskim wzrosły przeładunki, za chwilę decyzja o pogłębieniu toru wodnego do 12,5 metrów - odparł polityk. -  Gdyby pan przejrzał materiały archiwalne, które również pańska stacja posiada, zobaczyłby pan, jak stocznia szczecińska wyglądała po 8 latach rządów naszych poprzedników, jaki mieli na nią pomysł. Wie pan, jakiego inwestora ściągnęli? Jeden to był inwestor z Kataru. Donald Tusk wspominał, że zjeździł pół świata, napracował się, ale stocznia będzie ratowana. Potem mówił, że będzie Gradowi głowę ścinał. Ani jej nie ściął, ani inwestor z Kataru się nie pojawił. Znaleźli innego: spółkę Kraftport. Zajmowała się ocieplaniem dwóch bloków w Bytomiu na Śląsku. Kapitał założycielski miała 5 tysięcy złotych. Następnie pojawił się inny inwestor, Złomrex. Inwestycja w stocznię polegała na tym, że cięli ciągi technologiczne. Jeden z największych inwestorów, jaki pojawił się w stoczni za rządów PO, to sklep jednego z dyskontów, bardzo popularnego. My konsekwentnie przywracamy życie zarówno stoczni "Gryfia", jak i stoczni szczecińskiej. Promy będą w Szczecinie budowane.

Na liście kandydatów PiS do europarlamentu w okręgu zachodniopomorskie - lubuskie znajdują się także m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, europoseł Czesław Hoc, poseł Michał Jach oraz radna sejmiku zachodniopomorskiego Małgorzata Jacyna-Witt.©℗

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Forza Jojo
2019-04-30 12:39:35
Jojo wygrasz na pomorzu zachodnim bezapelacyjnie. Zniosa z wrazenia strusie jajka. I nic nie poradza chocby zjedli tysiac kotletow. Bo nie potrafia
EMERYT Z WYDZ.ŁĄCZNOŚCI
2019-04-30 11:54:31
KIEDY MI PAN ODDA MOJĄ WYPRACOWANĄ EMERYTURĘ
Jarun
2019-04-30 10:23:08
U prezesa Jarosława "wybitne manekiny" idą w odstawkę. Szef polskich spec-służb, minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński jest wysyłany do Brukseli w celu..."zbijania bąków". Widocznie tylko do tego się nadaje, podobnie jak premier Szydło. Co innego Tusk, który dostał rozkaz ("Das ist Order"-herr Tusk)od swojej mocodawczyni Angeli.
Zwykli mieszkancy Szczecina
2019-04-30 09:45:45
Jakby was cos opetalo tak atakujecie hejtem kandydata ktory zapowiedzial pozytywna kampanie. I wy chcecie do Europy? Najpierw zjedzcie po 2 kartony bananow
@Jerzy
2019-04-30 08:51:53
Dokładnie tak będzie - stracą władzę przez poniżanie własnego twardego elektoratu a dokładnie przez te potajemne kontakty z diasporą żydowską!
Ciapuła
2019-04-30 08:14:49
Panie Brudziński taki z pana Szczecinianin jak z koziej dudy trąba jak to zwykle z wami bywa krzyczycie to nie my to oni wszystko popsuli! na terenach po stoczniowych funkcjonuje dużo prywatnych spółek i to tylko dlatego że do tej pory WY politycy nie mieszaliście tam swoimi brudnymi paluchami ale już się to zmienia kolejni "misiewicze" zajmują strategiczne stołki w spółce Stocznia Szczecińska w górę poszły ceny za wynajem pomieszczeń placów wzrosły opłaty za media tak się rządzicie u nas w Szczecinie!, a tak na pół serio pan jako "rodowity" Szczecinianin pewnie wie gdzie są ulice: Wielka, Buczka, Świerczewskiego- tylko niech pan nie korzysta ze ściągi "panie szczecinianin"
Jerzy
2019-04-30 06:26:19
Przez takich jak Brudziński , w pażdzierniku PIS traci władzę. Zabraknie im 2 może 3 procent poparcia twardego elektoratu.
Mariusz, ty od tej niezależnej.pl masz problemy mentalne.
2019-04-29 23:54:16
Odpręż się, bo w wolnej Polsce będzie musiał przejeść terapię depisizacyjną.
Mariusz
2019-04-29 22:31:42
zostawic tych przy korycie w PE tych samych od klimatu tyhc co glosuja przeciw Polsce, tych co klamia w niemieckich mediach jak to jest w polce lamane prawo! etc i niech bedzie jak bylo czyli komuna dalej sie wypasac bedzie na Polakach i w rogi robic nas wszystkich rozkradajac Polske! gdzie wy ludzie zyjecie i dla kogo robicie takie wpisy w komentarzach? kozlowska wam placi 100$ dzinenie jak na majdanie? targowica to malo powiedziane ale pamietajcie ze to wasze zachownie bedzie podlegalo ocenie historii, kto wie czy nie tak samo jak Targowica! poczytajcie niezalezna.pl to sie wam osiweci troche umysl.
Opozycjonista
2019-04-29 20:03:12
Zapraszam do dyskusji ...ale najpierw rozdzielmy Państwo od Kościoła,będziemy kilka miliardów do przodu no i mamy to przecież zapisane w pkt24.Konstytucji RP , której ponoć przestrzegacie ...BUHAHA !!
Pycha i Szmal
2019-04-29 19:57:18
Jojo już ponoć kradł w internacie ( od butów zaczynał) teraz ma władzę więc może więcej , a jak wiadomo czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość bredzi :))
Wolne miasto Szczecin
2019-04-29 18:48:35
PiSowi nigdy,przenigdy nie należy wierzyć,w takim samym stopniu jak cygance która płacze i psu który śpi.Oni teraz w okresie kampanii będą grać baranków i zmieniać retorykę,bo tego wymaga taktyka wyborcza,po czym "za chwilę" wrócą do swojego jadu,nienawiści i polityki obłudy i fałszu.Nikt przy zdrowych zmysłach na te socjotechniczne zabiegi nie da się już nabrać i na pewno nie zagłosuje na kogokolwiek z tej opcji politycznej.Naiwnych niech szukają w radio maryjka i środowisku mu sympatyzującym.
Ewa
2019-04-29 18:21:17
Nie sądzę bym głosowała na tę opcję ale podoba mi się że ktoś ma pozytywne nastawienie do kampanii wyborczej.Tyle tego hejtu się wylewa do polityków że aż miło posłuchać że ktoś może po prostu po ludzku mówić pozytywnie.No i pamięta o ciasteczkach dla dziecka. Inni to po pijaku jeżdżą samochodami że aż strach na ulicach. Więcej pozytywnych działań przydałoby się wszystkim uczestnikom życia politycznego w Szczecinie.
aj waj
2019-04-29 18:08:21
Chcesz by Żydom żyło się w Polsce dostatnio i mieli oni dominującą pozycję ekonomiczną i polityczną to głosuj na Brudzińskiego Joachima!
Kierowca
2019-04-29 18:05:58
A Wały były zablokowane, bo szef policji robi sobie kampanię na środku ulicy
cdn
2019-04-29 17:56:57
Wasze osiagniecia;1.sklerotyczna emerytka+ agent wsw Iwulski na czele sn.2.ustawy pisza w izraely i waszyngtonie.3.Czlonek krs janek bury,pinior,frasyniukidziesiatki aferzystow na wolnosci.95 proc mediow w szwabskich rekach,5>kodziarzi ubywatele rp uniewiniani przez nadzyczajna kaste.
Zbawca lewaków.
2019-04-29 16:15:44
To Brudziński decyduje , jednoosobowo , kto będzie zarabiał w regionie 50 tys. zł , a kto tylko 30 tys. zł. Postawił na lewaków. Jak straci władzę to będzie liczył na rewanż. PIS , PO i SLD to jedno bagno.
Haha
2019-04-29 16:09:44
Następny bajki odpowiada. Mieszkańcy i pracownicy widzą jak jest, a ten dalej kit wciska. Bohater który się wystraszyl nauczycieli.
Problemy z koncentracją ?
2019-04-29 15:49:50
Brak mi tu czegoś. Od dawna Brudziński zawsze mówi na swoich konferencjach o swoim najwyższym szacunku dla komunistów z PZPR i lewaków. Dzisiaj zapomniał ?
Lehoo
2019-04-29 14:40:18
Na temat, Jojo, na temat proszę. Co z tą stępką ? I które to już biuro projektowe usiłuje przypasować fragment konstrukcji wiatraka morskiego do kadłuba promu ? Trzecie, czwarte, czy piąte może ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA