Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Brudziński: Dla PiS na Pomorzu Środkowym w tym roku wakacji nie ma

Data publikacji: 08 czerwca 2019 r. 16:34
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:42
Brudziński: Dla PiS na Pomorzu Środkowym w tym roku wakacji nie ma
 

Wyniki do PE cieszą, ale czas radości już za nami i teraz zakasujemy rękawy i bierzemy się do pracy. Dla PiS na Pomorzu Środkowym w tym roku wakacji nie ma – powiedział w sobotę (8 czerwca) w Koszalinie europoseł Joachim Brudziński.

- Wyniki do PE cieszą, ale czas radości już za nami i teraz zakasujemy rękawy i bierzemy się do pracy. Najważniejsze wybory jesienne przed nami. Dla PiS, również tu w Koszalinie, na Pomorzu Środkowym, w tym roku wakacji nie ma – powiedział na konferencji prasowej Brudziński.

Zapowiedział "bardzo trudną, ciężką, bardzo pokorną pracę na rzecz utrzymania tego poparcia". - My wiemy jedno, że Polacy, wyborcy są w stanie wybaczyć nam wiele, ale jednego nigdy nie wybaczą – arogancji i zadufania. I chcę zapewnić, że to nam nie grozi - powiedział Brudziński.

Zaznaczył, że zaraz po konferencji spotyka się z działaczami PiS z okręgu koszalińskiego, by ustalić plan działania na najbliższe tygodnie.

Brudziński, w obecności wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Pawła Szefernakera, wiceminister środowiska Małgorzaty Golińskiej i ustępującego europosła Czesława Hoca, powiedział, że "rozjeżdżamy się jako parlamentarzyści, jako liderzy, po całym województwie, będziemy się starać dotrzeć do każdej gminy".

Pytany o to, czy gotowa jest już koszalińska lista PiS do Sejmu i Senatu, Brudziński powiedział, że "gdzieś tam w tyle głowy może nie tyle jest gotowa, ale te przymiarki trwają".

Zaznaczył, że lista będzie kształtowana w oparciu o analizy wyników wyborczych poszczególnych kandydatów, przy tym dodał, że "naturalnym jest kandydowanie dotychczasowych parlamentarzystów, bo są naturalnymi lokomotywami wyborczymi".

- Wśród tu obecnych naturalnym jest, że to są liderzy naszej listy, ona będzie poszerzona również o innych kandydatów. Uważamy, że każda osoba, nieważne czy na 7., 8. czy 9. miejscu jest niezwykle potrzebna – podkreślił.

Dodał, że każda z nich musi dawać gwarancję zaangażowania i zebrania głosów, bo "każdy głos jest na wagę złota".

Dodał, że zgodnie ze statutem partii lista będzie ogłoszona po jej zaakceptowaniu przez władze statutowe partii na poziomie okręgu, a następnie przez komitet polityczny.

Brudziński podkreślił, że "olbrzymią wartością PiS na Pomorzu Zachodnim, również w tej części koszalińskiej, jest to, że jesteśmy drużyną".

- Oczywiście są emocje, są różnice zdań, tyle tylko, że my się w dużej mierze lubimy. My ze sobą nie walczymy, my sobie nie skaczemy do gardeł. Nie dokonujemy przecieków medialnych jeden przeciwko drugiemu. (…) My, po prostu, siebie szanujemy i lubimy. To daje efekty, że z wyborów na wybory uzyskujemy tutaj coraz lepsze wyniki – zaznaczył.

Pytany o komentarz do ogłoszonej w sobotę przez lidera PO Grzegorza Schetynę decyzji utworzenia wspólnego klubu parlamentarnego PO i Nowoczesnej, Brudziński pogratulował Schetynie tego, że "znalazł pomysł na jesienne wybory". Dodał przy tym, że , - jeżeli tym pomysłem jest wchłonięcie przez PO, polityczna anihilacja Nowoczesnej, to z pokorą podchodzimy do naszych konkurentów i w triumfalizm nie wpadamy. Robimy swoje – powiedział Brudziński.

- Niech Grzegorz Schetyna (…) sobie realizuje ten pomysł, my będziemy realizować to, co jest naszym głównym zadaniem, czyli rozmowa z Polakami, przekonywanie Polaków, że PiS nie musi szukać pomysłu, programu, my go mamy, kontynuujemy go i przypominanie, na czym polega wiarygodność w polityce, że to samo trzeba mówić rano i to samo wieczorem – podkreślił europoseł PiS.

Przypomniał, że Schetyna krytykował ministrów, którzy podczas ostatniej powodzi na południu Polski pojechali na obszar klęski, po czym "wieczorem sam pojechał w lakierkach i garniturze rozdawać pączki na wały". - Czy Schetyna jest wiarygodny, w tym co mówi, niech rozstrzygają wyborcy – mówił Brudziński.

Podczas konferencji prasowej politycy PiS podsumowali wynik wyborczy do PE. Szefernaker nazwał go "historycznym" dla PiS. "45 proc. – nikt w wyborach do PE nie odnotował takiego wyniku – zaznaczył.

Politycy podziękowali wszystkim mieszkańcom "tej części województwa, którzy poszli do wyborów, którzy uznali, że te wybory do PE są równie ważne". Brudziński powiedział, że były obawy o frekwencję "szczególnie tu na Pomorzu Środkowym", bo wybory do PE "nie ekscytują". Przyznał, że "ten region dla PiS jest trudny". Tu wynik wyborczy był niższy od uzyskanego przez KE, "ale to była siła złego na jednego, pięć partii politycznych, które zjednoczyły się przeciwko PiS".

Zaznaczył jednocześnie, że PiS zdobył na Pomorzu Zachodnim "nowe przyczółki zaufania". Hoc powiedział, że w powiecie kołobrzeskim PiS wygrał w czterech gminach, co "dotąd się nie wydarzyło". Golińska dodała, że "ten wynik wyborczy to jeszcze wyżej postawiona poprzeczka dla PiS".

(PAP)

Fot. Ryszard PAKIESER (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

były wyborca PIS
2019-06-09 20:49:09
No ale naprawdę wierzyć się nie chce, że tyle rzeczy udało się zrobić. Wymiar sprawiedliwości udało się naprawić, wrak Tupolewa sprowadzić, winnych zamachu osądzić, winnych ukradzenia 300 mld zł też, kwota wolna od podatku, tak jak obiecano, w końcu wzrosła, Caracali nie kupiliśmy, bo za drogie i w dodatku francuskie, oni niech się jeść nauczą najpierw. Polska wstała z kolan i jest szanowana na całym świecie a suwerena stać nawet na konia z Janowa! Jak dobrze jest, ja chyba śnię!!!
do @ Honhon
2019-06-09 19:47:40
- wystarczy TT-ka czy tylko Kalasznik?
Patolog
2019-06-09 18:47:55
PiS jest wrzodem na organizmie Polski
Polak
2019-06-09 14:18:18
Polacy wstydzą się za Szczecin i Świnoujscie.
Tyle
2019-06-09 11:49:58
Zachodniopomorskie wstydzi się za Pyrzyce
Barubar
2019-06-09 11:22:22
Wyborcy PiS - jak wam nie wstyd? :(((
Ludzie
2019-06-09 07:01:44
Popieramy spotkania PiS z wyborcami. Ta partia dotrzymuje slowa
Honhon
2019-06-09 06:19:12
Z jednej strony dobrze, że ktoś się zabiera za wykorzenianie bastionu tych zdrajców narodu i szaleńców, ale z drugiej strony zastąpi ich pis... Do wyboru dżuma i cholera.. to ja wolę strzelić sobie w łeb :)
@sympatyk
2019-06-09 00:08:44
Śmierdzisz Rosją
Antoni
2019-06-08 23:38:12
Brawo! Tak się podchodzi do wyborców, z szacunkiem i pokorą. To mi imponuje, bo nie lubię arogantów! Za dużo poświęca czasu opozycji, wydaje się to niepotrzebne ale w sumie taka jest polityka i musi ich oceniać, bo są słabi. Oczywiście PiS nie jest idealny, żeby nie było.
Wanda
2019-06-08 21:02:13
Pisiory w październiku Was rozliczymy...
Edmund
2019-06-08 20:54:09
Biorą się do pracy.Z jego gadki wynika źe ich praca to zabieganie o poparcie ciemniactwa w utrzymaniu sie przez dojną zmianę przy korycie.Ładnie się bawią,szkoda źe za moje.
Byle nie " Pycha i Szmal"
2019-06-08 20:47:27
Poczekamy , aż zaczniecie "rzygać " za każdą tonę CO2 z 9 Euro po 25 Euro paląc węglem i bańka rozdawnictwa PIS pęknie , albo podwyższycie podatki co też was pogrąży więc kto może i ma środki to inwestujcie , bo te patole z PIS zrobią nam drugą Wenezuelę i inflację dwucyfrową..A głupi suweren jak dostanie po kieszeni ?? Kupi ?? czy zmądrzeje przy wyborach na jesieni...??
JAN BURY
2019-06-08 20:25:20
BRAWO panieBRUDZINSKI.Niech pieski szczekaja karawana jedzie dalej.jedyne zastrzezenie to zalagodne obchodzenie zta targowica kodowska.
Sympatyk
2019-06-08 19:00:41
Brawo ! Widać efekty pracy , znów na Pana Brudzinskiego głosowałem , a muszę przyznać ze przed 8 laty na PO i się srogo rozczarowałem . Tak jak 4 lata temu , tak i w tym roku zagłosuję na PiS . Jako przedsiębiorca ubolewam na pewnych brakach , niektóre decyzje mnie wnerwiają , ale nie da się dogodzić wszystkim . Nie myślę tylko aby mi było lepiej , ale żeby Polska rosła w siłę. Zdecydowanie PiS tworzy najlepszy rząd od 30 lat !!! Mimo wspomnianych wcześniej niedociągnięć . Jednak liczę , że w ciągu kolejnych 4 lat zajmą się na plus oczywiście 😀 przedsiębiorcami . Brawo za całkowitą likwidację biedy w Polsce.
J23
2019-06-08 18:08:44
strach się bać.
A.K
2019-06-08 17:41:55
Może , by tak wciągnąć do kampanii wyborczej PIS tych , którzy w państwowych spółkach zarabiają , dzięki Achimowi , powyżej 10 tys. zł miesięcznie plus premie. Szacunek , szacunkiem do komunistów panie Brudziński , ale też trzeba od nich także wymagać. Oni pan nie szanują , tylko się śmieją.
Ed
2019-06-08 17:12:57
Bredziński, odczep się wreszcie od Pomorza. Zajmij się swoim Podkarpaciem
;-)
2019-06-08 17:00:49
GDZIEEEE SĄ ŻAGLOWCE MINISTRZE GDZIE SĄ ŻAGLOWCE !!!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA